Nu mai stiu ce sa mai fac si ce sa mai iau!

13-03-2010
balu
Nu este medic/terapeut
balu
Nu este vorba despre mine ci despre mama in vartsa de 41 de ani. In luna noiembrie a fost operata de noduli la glana tiroida ia fost extirpata jumatate...dupa si inainte cand ia fost depistata a urmat un tratament dupa care a venit operatie, dupa operatie iarasi tratament...si tot asa a tinuto pana de vreo 2 saptamani tot cu medicamente. Dupa operatie sa simtit bine 2-3 saptamani, apoi a inceput sa se simta rau de fapt si inainte de operatie sa simtit rau dar parca acuma se simte foarte rau. Are stari de greata, dureri de ficat de bila, ii c-am palida la fata.respira greu cand ise face rau o doare in spate o dor venele ce duc la cap in partea de la ceafa...a slabit foarte mult. A fost la clinici private i-au dat fel si fel de medicamente...dar nu iau dat un diagnostic analizele ies bine...acum face perfuzi.nu mai stim ce sa facem si unde sa mertgem sa vedem de la ce i se face rau. Are o stare de rau in fiecare zi dar pe la amiaza asa se accentueaza...nu prea are pofta de mancare.Poate sa fie o intoxicatie cu medicamente? sau ce poate sa fie ca pana de 2-3 saptamani ii era rau dar nu asa sa ii vine sa vomite.iau facut ecograf si la ficat si nu ia gasit nimika...nu mai poate dormi...ii agitata..cateodata transpira si are calduri mari poate ne puteti ajuta dumneavoastra.
3 comentarii
0
14-02-2011, ora 18:12
mada26
Nu este medic/terapeut
mada26
si-a revenit mama ta?se simte bine?
0
14-02-2011, ora 18:38
balu
Nu este medic/terapeut
balu
da a mai fost la doctorul care i-a descoperit noduli pe glanda si ia mai facut niste analize si a descoperit ca o glanda de deasupra rinichilor nu stiu cum ii zice nu produce nu stiu ce substanta deajuns si ii da tratament pentru a suplimenta acea substanta care tre sa-l ia cat timp traieste...
0
14-02-2011, ora 19:15
mada26
Nu este medic/terapeut
mada26
mda..totusi este bine daca s-a aflat o rezolvare!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: