Nu mergeti la varicol...

13-12-2008
andra33
Nu este medic/terapeut
andra33
Buna ziua. AM fost in luna mai cu mama mea la clinica privata de tot i se face reclama in presa Varicol... Ce sa va zic: avea o ulceratie(rana deschisa cat un bob de piper, dupa 7 luni a ajuns rana cat o portocala medie...bani aruncati pe pansamentele de la hartman cu care lucreaza si costa destul 160 ron, ciorapi 230 ron...am dat bani pe suferenta mamei.M-am hotarat sa ii dau in judecata. Numai vb ca nu imi dadea nici bon de casa pentru suma pe care o plateam.Daca sunt printre cei ce citesc persoane carora li s-a intamplat asa ceva, va rog sa lasati un mesaj.
NU MERGETI LA VARICOLINE.e dezastru.
4 comentarii
0
28-07-2009, ora 19:55
bedreagp
Nu este medic/terapeut
bedreagp
varicoline a fost o minune pentru mine, in trei saptamani am scapat de o rana de 1 cm diametru, despre care credeam ca nu se vindeca niciodata, este vorba de o rana ulcervaricos care in prezent nu mai exista, urmati sfaturile medicului, si purtati ciorapii recomandati,
0
24-08-2012, ora 13:49
Razvan_Jurca
Nu este medic/terapeut
Razvan_Jurca
Mi-am facut cont doar sa pot scrie commentu asta.
Am fost la Varicoline anu aceste cu socrul meu care avea o rana (noi am crezut initial ca e diabetica).
Cei de la clinica sunt cei mai mari banditi care i-am vazut.
In prima faza ne-au ademenit cu faptul ca e gratuita consultatia.
L-a consultat un medic, i-a curatat rana si i-a recomandat pansamentele Hartmann + Solutie Ringer.
Dupa asta l-a trimis la receptie sa plateasca atat pansamentul ce i l-a pus cat si inca alte 5 pansamente. Costul total : vreo 1200 RON !!!!!!!. Sceptic din fire, pana sotia a mers sa scoata bani de pe card, m-am dus la prima farmacie si am intrebat cat costa un pansament, raspunsul farmacistei m-a socat : sub 10 RON !!
M-am dus inapoi la cei la Varicoline, am platit doar pansamentul care i l-a pus deja si ne-am carat de acolo.
Am intrebat daca putem sa ne cumparam singuri pansamentele si mi-au raspuns ca nu se poate, doar de la ei.

Mare atentie cu acesti oameni care, dupa ce au depus juramantul lui Hypocrate (poate !?) incearca sa castige incredibil de multi bani de pe spatele oamenilor bolnavi si disperati!.

Socrul meu nu suferea de fapt de picior diabetic, ci de o alta afectiune care a fost tratata cu succes la spitalul din Hunedoara de catre domnul chirurg Melincovici Calin, caruia ii multumesc.

Toate cele bune si multa sanatate tuturor !
0
09-04-2014, ora 08:03
petro1234
Nu este medic/terapeut
petro1234
Stiu ca majoritatea persoanelor, inainte de a se duce la o clinica cauta informatii pe net, de aceea va spun feriti-va cat puteti de Varicoline. Am fost pentru sclerozarea vaselor de sange la un picior, am platit 800 ron tratament, 350 ciorapi medicinali si 80 consultatie. Tratamentul nu a dat niciun rezultat, iar la control( dupa o luna de la injectarea solutiei), vazundu-se ca nu sunt rezultate mi s-au mai cerut 400 ron pt a mai face inca o data acelasi tratament, dar bineinteles fara nicio garantie, eventual sa merg asa la nesfarsit.
Mi-am facut cont doar sa pot scrie commentu asta, aveti grija de voi si de banii vostri cui ii dati!
0
25-06-2019, ora 19:37
Gkv
Nu este medic/terapeut
Gkv
Bedreagp imi poti spune la ce medic ai fost ??
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul