Nu mi-a crescut penisul

16-12-2008
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Am si eu o problema, nu am penisul dezvoltat pentru varsta mea adica lungimea este de 12 cm insa este foarte subtire ca o putulica de copil mic, am 15 ani si am observat de 1 an si jumatate ca am un inel pe penis care imi stranguleaza capul si mi-a aparut niste vergituri, cand ma masturbez nu decalotez penisu deoarece ma doare foarte tare pentru ca pielea strange capul penisului.Ajutor va rog frumos nu mai stiu ce sa fac-multumesc mult raman dator toata viata mea
11 comentarii
0
17-12-2008, ora 14:21
IoanaGabriela
Nu este medic/terapeut
IoanaGabriela
cunosc pe cineva cu aceeasi problema care a avut'o cand era mic.acea persoana a mers la chirurg.. pentru a se opera.
0
18-12-2008, ora 08:11
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Se pare ca este fimoza, mergi la un medic urolog, rezolvarea este chirurgicala; numai bine
0
18-12-2008, ora 13:06
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Ma temeam ca o sa ziceti ca am fimoza pentru ca chirurgia ar fi fost ultima varianta pe care o alegeam.Cand ma gandesc ca trebuie sa le spun la parintii adevaru imi vine sa lesin, nu imi este asa frica de operatie cat imi este rusine.multumesc dar daca mai stit alte variante fara ca sa fiu operat??
0
18-12-2008, ora 17:44
Houlie
Nu este medic/terapeut
Houlie
Am citit si eu acum problema ta si daca imi permiti sa iti spun, si varul meu a avut fimoza cand era mic.
In chestiuni de genul acesta nu trebuie sa iti fie rusine deloc! Ai incredere in tine si in parintii tai si ai sa vezi ca totul va fi bine. Cand e vorba de sanatatea ta, nu trebuie sa te gandesti la "rusine"!

Mergi la medic! Nu vrei ca pe viitor sa poti avea o viata sexuala normala si copii? Fugi la doctor atunci! Sanatate!
0
18-12-2008, ora 18:07
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Multumesc pentru incurajari houlie trebuie sa imi iau inima in dintii si sa duc la medic neaparat pana nu fac complicati, vezi tu la noi in familie este o problema genetica pentru ca si tata si unchiu si varul meu au avut fimoza acum am si eu fimoza, unchiu meu a facut circumzitie adica ia taiat toata pilea care invelea capul penisului, tata a facut fimoza chiar acum la 40 de ani insa el nu are tupeu sa mearga la doctor sa se opereze pentu ca ii este frica de operati dar mie nu imi este frica de operatie imi este rusine.
0
19-12-2008, ora 09:14
Houlie
Nu este medic/terapeut
Houlie
Pai vezi? Celor din familia ta nu le-a mai fost rusine cand au fost la medic? Nu ai de ce! Eu te inteleg acum, e si varsta, dar repet: nu vrei sa ai si tu o viata sexuala sanatoasa? Nu vrei sa ai copii pe viitor? Fii serios, lasa rusinea la o parte si fugi la doctor! Noi, femeile, ce sa mai zicem cand ne ducem la ginecolog? Uite, eu am un medic care e barbat si la inceput am crezut la fel ca tine, ca mi-e rusine. Ai sa razi, dar cand am ajuns la el la cabinet si am vazut ca am probleme, putin mi-a mai pasat mie de rusine. L-am vazut efectiv ca pe un medic.
Hai sa lasam polemica asta si du-te la doctor (spune-le totusi si parintilor tai).
Te astept cu un raspuns dupa ce ai rezolvat problema! Sanatate!
0
19-12-2008, ora 11:00
baiatu_problema
Nu este medic/terapeut
baiatu_problema
Ai dreptate insa eu am 15ani si este foarte mare rusine ca la varsta asta sa te prezinti la un doctor cu un penis foarte mic, macar daca aveam varsta de 12-13 ani mai ziceam pentru ca eram copil dar la 15 ani sa aipenisul asa de mic iti este foarte mare rusine.
0
10-01-2009, ora 03:11
o_persoana
Nu este medic/terapeut
o_persoana
baietzi am 23 de ani si va zic ca cine nu trece prin astea la virstele voastre nu e barbat... o sa va prind bine in viatza sa va descurcatzi de timpuriu, terminatzio cu 15 ani ca viatza deabia incepe. bft
0
04-03-2009, ora 00:53
Stefans
Nu este medic/terapeut
Stefans
Mai baiatu_problema..am 22 ani si am fimoza..eu mi-am inceput viata sexuala si fimoza usor usor se vindeca..am fost si la doctor si mi-a propus circumcizia..nu trebuie sa iti fie rusine sa le spui alor tai(mai ales k mai ai si cazuri in familie)..si faptul k ai penisul nedezvoltat s-ar putea sa se traga tot de la fimoza..in unele cazuri(rare de altfel) fimoza inpiedica dezvoltarea penisului..asa k rezolva mai repede..multa bafta!
0
26-07-2009, ora 22:32
collmoss
Nu este medic/terapeut
collmoss
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine. am 14 ani si 4 luni si nu am deloc floci scz expresia si penisul meu este cat a unui copil de 6-7 ani va rog ajutati-ma plz "sperma" nu mia venit. si e ciudat la 14 ani. va rog sa ma ajutati plz as fi recunoscator. aaa am uitat sa mentionez sunt si umpic plinut si fumator :)
0
30-07-2009, ora 13:20
Nelamurit
Nu este medic/terapeut
Nelamurit
stai linistit si eu am fost operat de fimoza si este o chestiune foarte simpla nedurereroasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.