nu mi-a curs sange dupa primul contact sexual, nici dupa al doilea...

14-03-2009
allexaaa
Nu este medic/terapeut
allexaaa
am si eo o intrebare..daca nuh mi'a curs sange dupa primul contact sexual nici dupa al doilea..si dk nu'mi va curge nici dupa al 3-lea contact sexual ce inseamna?am nevoie uregnt de raspunusul dumneavoastra...multumesc anticipat si am nevoie urgent de acest raspuns..pot avea himenul elastic?si dk am himenul elastic nu'mi curge sange?ms
4 comentarii
0
14-03-2009, ora 19:42
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Primul contact sexual (nici urmatoarele) nu presupune intotdeauna sangerare! Deci, virginitatea nu se probeaza niciodata, exclusiv, prin prezenta sangerarii! Daca ai dubii in ceea ce priveste existenta himenului, iti poate confirma un ginecolog, dar dupa contacte sexuale e putin probabil sa mai fie intact, chiar daca nu a existat sangerare. Numai Bine!
0
16-11-2009, ora 02:36
alexa3
Nu este medic/terapeut
alexa3
Am si eu o intrebare.Dupa primul contact sexul te opresti din crestere?Multumesc.
0
16-11-2009, ora 02:42
alexa3
Nu este medic/terapeut
alexa3
sexual* pardon
0
15-12-2009, ora 22:15
ximena
Nu este medic/terapeut
ximena
1.faptul ca ai contact sexual cu cineva pentru prima data nu presupune neaparat sangerare...este foarte probabil sa ai himenul elastic si atunci nu sangerezi...este posibil sa nu sangerezi nici la un contact sexual...nu e batut in cuie faptul ca atunci cand ai primul contact sexual trebuie sa sangerezi asa ca stai linistita, este ceva firesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: