nu pot constientiza sentimente

18-09-2011
Livia86
Nu este medic/terapeut
Livia86
este foarte greu ca la 25 de ani cand sa iau viata in piept sa ma confrunt cu aceste senzatii de a nu putea sa ma bucur sau sa fiu trista deci toata gama de sentimente care dau culoare vietii.Acum iau un antidepresiv dar situatia este cam aceiasi.As dori cateva pareri sau daca sunt persoane care se confrunta cu aceiasi situatie pentru a schimba cateva pareri Va multumesc..
4 comentarii
0
18-09-2011, ora 12:29
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
O parere;
-esti o persoana mai retrasa?
- ai fost cumva..au dorit parintii sa fii un copil model? adica..sa nu faci asta, sa nu zici asta..in scoala sa ai doar note fffff bune.etc.?
-exista un baiat fost iubit sau actual...CARE te-a suparat?
,...ceva-ceva..este..exista o CAUZA...
Sfat:
- cauta sa te detasezi de toate astea DACA, ma repet, asa s-a intamplat...
- incearca sa iesi cu prietenele, cu colegii, cu cei pe care ii cunosti si bineinteles care, iti face placere compania lor...
- daca ai o prietena f. buna, spune-i TOT ceeace te deranjeaza...ca, SIGUR, exista asa ceva...
- ia tratamentul in continuare, toata perioada cat ti s-a indicat si, iti va fi bine.
Toate cele bune, si...mai scrie de BINE.
0
18-09-2011, ora 12:58
Livia86
Nu este medic/terapeut
Livia86
da intradevar am avut o deceptie puternica... nu a vrut sa fie cu mine nicicum...de atunci m am transformat intr un om greu de suportat. in rest am parinti intelegatori care nu au facut presiuni asupra mea niciodata...dar si acum stau si ma gandesc..ce mi s a putut intampla si nu pot sa o iau de la capat.
0
18-09-2011, ora 17:20
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Toti trecem sau am trecut prin deceptii, si poate nu o singura data..parerea mea este sa-ti revii, pt ca nu sufera nimeni altcineva, decat tu insati..asta este, nu a fost pt tine, poate va fi urmatorul, crezi ca lui ii pasa, de ce ti se intampla tie acum?Esti tanara, trebuie sa-ti traiesti viata, sa te bucuri de ea, fa-ti noi prieteni, incearca sa ai activitati care iti plac si lasa sa devina totul o istorie..vei gasi altul cu siguranta..dar fii un pic smechera si nu te mai lasa dusa de val usor, pana nu esti tu sigura ca vrea ceva serios..
0
18-09-2011, ora 20:54
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Livia ti-am scris un mesaj privat.
O seara linistita sa ai.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rezistența la antidepresive ar putea avea legătură cu metabolismul
  • Un pas important în combaterea efectelor negative ale tratamentului antidepresiv
  • Antidepresivele pot slăbi rezistența oaselor prin încetinirea regenerării lor
  • Este permis alcoolul dacă iau antidepresive?
  • Cum acționează antidepresivele?
  • Antidepresivele pot fi luate în sarcină?
  • Antidepresivele sunt compatibile cu alăptarea?
  •