Nu pot decalota tot penisul din cauza pielii.

04-09-2017
Andrei0990
Nu este medic/terapeut
Andrei0990
Salut, am 15 ani aproape 16, sunt virgin si am observat azi in timp ce eram in baie ca nu-mi pot decalota penisul in intregime, ma refer la faptul ca pielea penisului s-a prins de capul penisului cand trebuie sa-l decalotez de tot si este o mica bucata care este desprinsa si am vazut ca s-a facut niste ''''''''branza'''''''' pe care nu o put lua in intregime, aceasta o fii cauza?...nu stiu daca am spus bine...dar sper ca intelegeti... Pielea este prinsa ceva gen la sfarsitul capului...trebuie sa merg la un doctor? Am tras de ea si se vede ca este lipita ceva gen...sper sa ma ajutati! Multumesc anticipat!
8 comentarii
2
04-09-2017, ora 08:05
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața!
E bine să mergi la medic, pentru că neputând să-ți întreții igiena în această zonă poți avea și o infecție pentru care va trebui să iei măsuri urgente.
2
04-09-2017, ora 08:11
Psiholog Luminita Codrescu
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Luminita Codrescu
Buna, este o situatie relativ des intalnita numita fimoza care se rezolva excelent cu o mica interventie chirurgicala nedureroasa de 15 minute, (circumcizie). Este important sa mergeti la un consult si sa pastrati o igiena perfecta in acea zona, ca sa nu existe risc de infectii.
Mult succes!
0
04-09-2017, ora 11:30
Andrei0990
Nu este medic/terapeut
Andrei0990
Trebuie neaparat sa fac aceasta ''operatie''? Adica nu-l pot decalota de tot...ca este prinsa pielea de cap cand trebuie sa-l decalotez de tot...nu stiu cum se numeste acel loc...
0
04-09-2017, ora 11:41
Andrei0990
Nu este medic/terapeut
Andrei0990
Imi este frica si de aia.da stiu ca trebuie sa o fac...este dureroasa? si se face o anestezie ceva?
0
04-09-2017, ora 12:21
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Se face anestezie locală, nu vei avea nici o problemă, această operație se face și la copii mici. Ți-a confirmat și colega mea că este nedureroasă. Teama ta e nejustificată.
0
04-09-2017, ora 12:33
Andrei0990
Nu este medic/terapeut
Andrei0990
Si trebuie sa stau in spital ceva dupa operatie?
0
04-09-2017, ora 12:40
Andrei0990
Nu este medic/terapeut
Andrei0990
Si trebuie sa merg la un urolog?
0
04-09-2017, ora 13:39
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Ia o trimitere de la medicul de familie, știe unde să te trimită.
Nu stai în spital, iți dă imediat drumul acasă.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •