Nu pot dormi zile la rand!un sfat va rog!!!

09-10-2015
Nicu024
Nu este medic/terapeut
Nicu024
Buna seara, ma numesc Nicu am 25 de ani si de profesie sunt sofer pe tir, de cand ma stiu nu prea m-am impacat cu somnul dar de o saptamana parca e prea de tot!ma simt foarte obosit si totusi noaptea nu pot dormi deloc, am incercat sa beau un ceai caldut inainte de culcare dar nici o imbunatatire, iar de 2 zile ma pun in pat si incerc sa adorm, daca vad ca nu reusesc iau cate un Sanval dar tot nu pot adormi, mai degraba imi da o stare ciudata de vis treaz oarecum, nu stiu sa explic.sunt plecat pe comunitate si nu vreau sa ma vad renuntand la munca pt treaba asta, am nevoie de niste sfaturi va rog!multumesc!
3 comentarii
0
10-10-2015, ora 16:31
RadioClick
Nu este medic/terapeut
RadioClick
In primul rand cred ca ar trebui sa contactezi un medic si sa nu iei medicamente din auzite. Ca sfat: incearca sa consumi ceaiuri calmante, musetel sau tei... poti incerca alte ceaiuri.
0
13-10-2015, ora 13:29
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Renuntati la cafea, energizante sau alte suplimente inainte de a va diagnostica cu insomnie !
0
14-11-2015, ora 20:08
Nicu024
Nu este medic/terapeut
Nicu024
multumesc pt promtitudine, la mine e mai greu cu netul posibilitatea de a merge prea curand la medic nu o am fiind plecat azi intr-o tara maine in alta si nici cafea nu beau decat ocazional iar de energizante nici vorba, ca ultima solutie ce-i drept cam extrema am incercat cu alcoolu, beau, ma imbat si apoi dorm cateva ore dar nu e deloc placut(de fel beau doar la ocazii), mi-a recomandat cineva sa iau "Melatonia", mi-a spus ca e foarte bun, mi-a trimis cineva din tara, saptamana asta care vine cand ajung la garaj voi lua medicamentul, sper sa fie de efect... sanatate!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Insomnia
  • Insomnia severă ar putea fi cauzată de slăbirea conexiunilor cerebrale
  • Culcatul la ore târzii a fost asociat cu alimentația nesănătoasă și sedentarismul
  • Thim - dispozitivul care te ajută să dormi mai bine, monitorizându-ți somnul
  • Insomnia crește riscul de astm la adulți
  • Calitatea redusă a somnului la copii, asociată cu insomnia mamei
  •