nu pot intelege ce s-a intamplat

07-05-2017
vasilealecsandri10
Nu este medic/terapeut
vasilealecsandri10
Buna ziua am sa va explic povestea mea pe larg, de la inceput o sa va spun ca este ceva extraordinar de suparator, in fine am 2 cauze principale care ar fi putut declansa problema mea !!

1-In intervalul 10-18 ani stateam circa 10-12 ore pe zi, uneori stateam si pana la 4, 5 dimineata pe calculator.
2.Timp de 4 ani de zile, zi la zi, am purtat niste ochelarii pe varful nasului, practic in toti acesti 4 ani de zile nu i-am dat deloc de la ochii, purtandu-i prosteste pe varful nasului si cred ca toata purtarea mea mi-a afectat ceva la ochii


Eh acum vine problema mea care ma supara am o senzatie extrem de suparatoare la ochii, as avea senzatia ca ar fi ochii dezlipiti din orbita sau ma rog ce inconjoara ochiul, nu ma pricep la medicina oftalmologica !!uneori am ochii uscatii si senzatia de nisip in ochii da se intampla mai rar chestia asta, problema mea principala este senzatia aceasta de ``dezlipire`` sa nu intelegi ca sunt nebun, ochii nu sunt dezlipiti cu adevarat, ca daca ar fi fos dezlipiti probabil as fi ramas orb sau as fi avut probleme de vedere, este doar o senzatie extrem de deranjanta cauzata de una din lucrurile enumerate mai sus de mine, si inca ceva cand stau la Calculator Sau La Televizor trebuie intr-un fel cumva ca sa imi incordez ochii, ca sa fiu concentrat la ceea ce se intampla la pc, sau la calculator, cand nu stau la pc sau la televizor, nu trebuie sa imi incordez ochii, da tot ma supara senzatia acceasta, uneori cand senzatia se amplifica foarte mult la ochii, senzatia aceeasta imi da o stare de semi-inconstienta, si pentru a imi reveni cat de cat trebuie sa ma frec cu mana in susul ochiului la ploapa, sa dau cu mana de sus inspre jos la ploapa catre ochii, sau sa imi dau in parti, cand nu fac activitatea la pc sau calculator, nu trebuie sa imi incordez ochii, stau putin mai relaxat, dar cand revin la pc sau la tv, este aproape imposibil sa stau relaxat, si sa nu imi incordez musculatura ochiilor
Tin sa precizez ca am fost pe la vreo 5-6 oftalmologi dar nu mi-au dat de cap, din cauza ca dau cu mana la ochii, am facut o conjuctivita, Nu stiu ca sa va fac sa intelegeti cat de cat, parca ar fi o destabilizare a ochiilor in orbita ceva de genu, e atat de complicat de explicat, incat o sa vi sa para ca sunt cine stie ce nebun,
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.