nu pot respira!

25-10-2009
soryna 20
Nu este medic/terapeut
soryna 20
buna ziua domnul doctor, am vazut ca sunteti de folos la foarte multe persoane de aceea as vrea sa va spun si eu povestioara mea... Nu pot respira mai bine de 8 luni de zile, viata mea e un calvar... am fost la numerosi medici din Bacau dar degeaba, am urmat tratamente ( antibiotice, injectii, aerosoli, inhalatii...) dar fara nici un rezultat. M-am saturat, va zic sincer cand ies la un restaorant am picaturile in geanta merg la baie imi pun picaturi si apoi revin ca sa pot manca pt ca altfel m-as inneca.medici mi-am zis ca am o rinita alergica, niste cornete care se umfla nu mi-au explicat foarte bine. Ce inseamna asta ca asa o sa raman toata viata...??? nu mai rezist va zic sincer, seara nu pot dormi pt ca nu am aer, ziua la fel, nu pot manca si multe altele... ce e de facut? Va rog sa ma ajutati cu un sfat. Saptamana asta voi merge la o clinica privata din Bacau si sper sa imi zica ce e de facut, la 20 de ani ai mei sufar enorm ca nu pot respira si eu ca un om normal.offff. vreau sa ma operez se poate, cat mai repede. la caldura imi este PUTIN mai bine dar la rece e ca si cum nu mai am nas. :(((
14 comentarii
0
25-10-2009, ora 00:48
soryna 20
Nu este medic/terapeut
soryna 20
nu cunosc nici un medic bun care sa ma ajute. :( am fost la 5 medici si toti au dat gres. Mi-e si teama sa ma merg la alt doctor dar trebuie sa fac ceva pt sanatatea mea. Ma gandesc ca atatia bani am cheltuit si fara nici un rezultat, sunt foarte dezamagita! Imi este foarte teama de injectii de operatii numai zic, dar acum as face orice sa imi fie bine!
0
25-10-2009, ora 01:16
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Draga soryna, intre pe linkul urmator!
http://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_cat=30id_sub_cat=181id_prod=17211
Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema, insa m-am tratat!!
Numai bine!
0
25-10-2009, ora 08:45
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Soryna, mergi la un medic homeopat cu experienta. Medicina alopata nu te poate ajuta si nu mai pierde timpul cu ea, caci cu siguranta ca problemele tale ai fost agravate de la medicamentele pe care le-ai luat.
Urmeaza tratamentul homeopat, o consultatie este intre 150 si 200 lei iar remediile costa sub 20 de lei.

Homeopatia este un alt fel de medicina care te poate ajuta efectiv. Iti recomcand pe :

Doctorul Sorin Cadar in Pitesti
Programări PiteştiCMI Dr. Cadar Sorin Dan
str. Exerciţiu nr. 56.
Tel. 0040 743 603 168

si pe Dr. Receanu /Dr.. Minu in Iasi

Adresă CABINET MEDICAL INDIVIDUAL HAHNEMANN RECEANU ADRIAN
STR. OANCEA, Nr. 32, Loc. IASI,
Telefon 0232/176981
0
25-10-2009, ora 10:57
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
sorina!
daca ai posibilitatea sa ajungi la Pascani!
o sa fac tot posibilul sa te ajut!
0
26-10-2009, ora 14:05
soryna 20
Nu este medic/terapeut
soryna 20
maine am programare la ORL, la CLINICA PALADE DIN BACAU este o clinica privata, sa dea Dumnezeu sa fie bine si astept cu mare nerabdare decizia medicului pt ca vreau neaparat sa scap de aceasta problema. Ma costa cam piperat pt ca m-am interesat cu un telefon la aceasta clinica dar nu am ce face e vorba de sanatatea mea si as opta pt o operatie cu laserul si anestezie generala pt ca imi este foarte frica dar sa vedem ce zice si medicul. de o saptamana sunt super de speriata maine va sosi clipa verdictului final... parca mor asa am o frica MARE MARE DE TOT! :(
0
26-10-2009, ora 14:09
soryna 20
Nu este medic/terapeut
soryna 20
NU IMI ESTE TEAMA DE OPERTIE CAT IMI ESTE TEAMA DE ACEA ANESTEZIE, imi vine sa urluuuu cand ma gandesc la ea! acele intotdeauna m-au speriat! si mai ales sa vad cum o seringa se indreapta direct spre nasul meu. offf vaiii. :(
0
26-10-2009, ora 14:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru interventie pe cornet cu Radiofrecventa.. se poate face anestezie aplicativa, fara injectabil!
0
26-10-2009, ora 14:26
soryna 20
Nu este medic/terapeut
soryna 20
m-ati mai linistit, o sa va zic ce imi va spune maine medicul. eu oricum o sa ii zic si de anestezia aplicativa daca doamna doctor nu o sa-mi zica. dar nici nu stiu ce e aia. :( de o saptamana imi pierd timpul pe internet documentandu-ma. Dar stiu sigur ca maine cand voi ajunge la cabinet o sa imi dea sa fac analize sa vada la ce sunt alergica si probabil si un tratament, iar tratament nu mai vreau pt ca e inzadar. oare o sa ma interneze dupa operatie?
0
28-10-2009, ora 09:53
soryna 20
Nu este medic/terapeut
soryna 20
Am revenit... am fost la clinica la consultul mult asteptat, am sunat luni pe la ora 17 pt a ma programa iar la ora 19 a trebuit sa ma prezint la cabinet, zis si facut. Am ajuns in sfarsit la un medic, tinerel ce-i drept m-am cam socat cand am vazut dar ce mai avea sa fac sa fug din cabinet. :) m-a intrebat despre problema mea si i-am povestit asa cum am povestit si aici plus ca au urmat apoi si niste intrebari din partea dansului ( daca vocea e asa infundata mereu si ragusita, daca la culcare stand pe o parte sau pe cealalta una din nari mi se desfunda si etc...) apoi m-a asezat pe scaunul pt consult, aveam o frica cu atata aparatura pe langa mine nu va zic, l-am rugat sa imi explice orice imi face pt ca imi este frica, si mi-a explicat orice, , instrument, , care l-a folosit, nu a fost asa rau, s-a uitat in urechi, mi-a cracant putin nasul cu un cleste, apoi s-a uitat in gat si acolo a fost cel mai rau pt ca m-a pus sa stau cu gura deschisa larg cam 40-50 de secunde pt a se uita cu oglinda parca a zis sa vada daca se vad coditele de la cornete parca asa. A fost rau nu in sensul ca m-a durut dar nu puteam respira pe nas si simteam ca nu mai am aer. apoi mi-a dat sa fac asa 1.examen aergologic 2. radiografie la sinusuri 3. endoscopie nazala (pe care o sa mi-o faca dansul cand ii voi duce rezultatele) Nu mi-a dat tratament pt ca i-am explicat ca iau degeaba si mi-a zis ca o sa ma faca bine prin radiofrecventa, dar nu se pronunta exact pt ca s-ar putea sa umble in doua locuri, l-am rugat sa imi explice si nu a vrut pt ca a zis ca mai rau imi fac. mi-a dat nr dansului sa il sun daca am vre-o nelamurire dar daca nu vrea sa imi zica... :( a zis ca vom discuta la locul de fata cu analizele si endoscopia. :(
0
30-10-2009, ora 20:08
elena3110
Nu este medic/terapeut
elena3110
Buna seara.
O problema asemanatoare am si eu. Noaptea nu pot respira, am intotdeauna senzatia ca am ceva la nivelul amigdalelor. Medicul alergolog, in urma cu 2 ani mi-a prescris pentru alergie Rinocort, Singulair si Telfast. Am urmat tratamentul 2 luni in aceasta combinatie, am vazut o remediere.
In vara aceasta, in iunie am racit mi s-au inflamat amigdalele, am mers la medicul orl-ist, mi-a facut un exudat, nu era infectie, o usoara candida, pt care mi s-a prescris gargara cu bicarbonat de sodiu, iar pt rinita care revenise, Biorinil si Aerius. Biorinilul imi provoaca greata si imi usuca gura, drept pentru care mi s-a propus inlocuirea lui cu rinocort de 2 ori pe zi, 10 zile. Am facut testul pentru alergeni, singurele negative sunt pt par, pene si blana, talpa gastii si patlagina, in rest la toti alergenii e pozitiv.
Problema mea este din ce in ce mai greu de suportat, simt in cerul gurii o jena, parac ar fi un mucus care coboara pana ma sufoc, daca nu tusesc sau nu incerc sa inghit, nu stiu exact cum sa explic, ma inec efectiv. Noaptea ma trezesc ca nu am aer, am incercat sa respir pe gura mai mult, dar imi vine sa tusesc.
Ar mai fi o pb, nu pot lua antibiotice pentru ca fac pustuloza. La trachisan, dupa administrarea a 2 tablete am vhemat ambulanta pentru ca m-am sufocat.
Chiar nu stiu cum sa procedez, medicul orelist spune ca nu e nici o pb, dar eu nu pot respira, nu mi-a indicat nimic altceva decat v-am desris. Am aproape jumatate de an de cand ma chinui, cand e mai cald, e mai bine, dar de cand e rece, e ingrozitor.
Astept un sfat de la cei care au fost in aceasta situatie sau de la dr. Flueraru.
Sanatate tuturor.
0
31-10-2009, ora 07:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
elena. din ce localitate esti?
0
31-10-2009, ora 13:34
elena3110
Nu este medic/terapeut
elena3110
din iasi
0
01-11-2009, ora 15:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ar trebui sa faci un efort si sa ajungi la Pascani!
dupa un consult o sa fiu in masura sa.ti dau mai multa informatie si un tratament adecvat.. decat asa, virtual!
0
05-11-2009, ora 17:06
soryna 20
Nu este medic/terapeut
soryna 20
am facut acum 3 ore endoscopia nazala si am primit un verdict nu tocmai bun. :((( trebuie sa ma operez de, deviatie de sept! in nara dreapta nu este loc nici macar de un varf de ac, abia a putut sa vada domnul doctor ceva. O luna jumatate trebuie sa urmez un tratament dat de la aergologie daca mi se vor micsora cornetele cu acest tramament nu se vor umbla la ele dar daca nu se va umbla si la cornete si la deviatie. CE CREDETI ESTE POSIBILITATEA CA ACEST TRATAMENT SA DEA REZULTATE SI SA POT RESPIRA MAI BINE! imi este foarte frica de operatie ( deviere de sept) pt ca se face cu, , ciocanelul, , . :((( ESTE DUREROASA ACEA OPERATIE? PT CA MEDICUL A AVUT O OARECARE ABTINERE. :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: