nu pot sa fac dragoste cu el!! | Forumul Medical ROmedic

nu pot sa fac dragoste cu el!!

12-04-2012
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
sunt casatorita de 4 ani a fost frumos la inceput eram activi sexual ne intelegeam!el a inceput sa aibe probleme de ejaculare, prea repede ejaculeaza mentionez k el s-a si ingrasat are 110 kg.m-am prefacut mult timp k am orgasm desi nu il aveam, dar a inceput cu jignirile m-a facut sa ma desconsider ma acuza k il mint k il insel certuri oribile cuvinte grele spuse unul altuia.de la inceput am avut probleme de comunicare.am fost si in depresie plangeam zilnic eram nefericita doar copilul m-a tinut sa nu ajung sa imi pun capat vietii!dar k intotdeauna dupa o cearta a 2 zi era barbatul perfect!am inceput fara sa imi dau seama sa am sentimente pentru alt barbat care mi-a fost alaturi dar nu mi-am inselat sotul!!acum nu suport sa ma atinga, stiu k e o prostie dar inchid ochii si ma gandesc la celalalt altfel nu stiu cum sa ma prefac, daca se poate nu as face dragoste niciodata nu simt nevoia si nu stiu ce sa fac ce s-a intamplat eu nu eram asa. ce se poate face am eu o problema?
15 comentarii
0
12-04-2012, ora 12:51
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Ce probleme sa ai?N-ai nici macar una.Pur si simplu te-ai indragostit de altcineva.Iesi din relatie si continua-ti viata sau ramai cu sotul tau si incercati sa va rezolvati problemele.Fii sincera si deschisa si lamuriti situatia pana nu ajungi mai rau.
0
12-04-2012, ora 13:58
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
as vrea sa salvez reatia cu sotul dar nu stiu ce sa fac cum sa fiu ca inainte?sunt sincera cu el i-am spus k nu imi mai place sa facem dragoste dar il inteleg si el are nevoi si tot asa continui sa ma prefac k nu stiu cum sa fac sa fie bine cred k nici el nu stie ce sa imi faca !nu am fost niciodata in situatia asta poate ar trebuii sa consult un psiholog? dar mi-e frica in caz de divort se poate folosi de asta sa imi ia copilul?m-a amenintat de atatea ori cu asta chiar si la 2 saptamani dupa nastere!
0
12-04-2012, ora 18:11
armina
Nu este medic/terapeut
armina
In primul rand nu te mai preface. Asta este problema lui, nu a ta, sa mearga el la doctor, daca are p problema. Si mai gandeste-te la un aspect; cat timp vrei sa continui asa sau cat timp crezi ca vei putea.? Esti singura persoana care poate sa ia o decizie in cunostiinta de cauza. In viata partenerii trebuie sa se respecte, sa se iubeasca, nu sa se jigneasca, ameninte.. Am impresia insa ca deja sti raspunsul...
NU TE MAI PREFACE.
0
20-04-2012, ora 10:57
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
mersi de sfat armina am incercat sa nu ma prefac i-am spus k vreau sa simt eu nevoia sa facem dragoste kiar am avut o zi cand am simtit nevoia sa il sarut ne-am inteles bine dar daca mai avea rabdare o zi cred fara sa inceapa sa ma jigneasca ajungeam sa facem dragoste.dar acum iar va trebuii sa incep sa ma prefac pana nu imi dac curaj sa plec!
0
20-04-2012, ora 13:59
Nicusa
Nu este medic/terapeut
Nicusa
trebuie sa va ginditi cu mai multa dorintza la el, , , , , uitati de acel barbat.privitiva sotul din alt punc de vedere, , , , nu crezi ca problema e la tine...tiai baagat in cap ca el e rau, , si de aia nu ai atractie, , , , , , , , , privesteal ca la inceput, , , trezesteti dorintza fatza de el..ati intemeiat o familie, , , , , inseamna ca va iubiti.doar ca aveti o perioada de pauza in familie...nu te pripi sa ei decizii gresite...mai apoi poti sa regreti...discutati, , , o sa fie mai usor pe suflete si veti incepe din nou, , , , , , , , , ,
0
22-04-2012, ora 13:47
Psiholog Cristiana Popescu
Identitate neconfirmată
Psiholog Cristiana Popescu
Buna,
Parerea mea este ca poate ar fi bine venita o privire mai atenta aspura emotionalitatii tale. Poate o autoevaluare a sentimentelor pe care le mai ai pentru el, a disponibilitatii tale de a suporta aceasta nefericire. Gandeste-te si reia palmaresul vostru emotional...Ce s-a intamplat? De cand? Ce sanse dai relatiei tale?Ce anume ai avut nevoie si ai gasit in alt barbat? In general o a treia persoana apare in cuplu in momentul in care, aceasta trebuie sa acopere o carenta ce s-a produs in cuplul respectiv. Nu cred ca postura de pansament a copilului este bine venita; el este un martor al nefericirii tale, iar impactul depresiei materne asupra copilului se poate resimti pe parcursul vietii lui. De aceea, cu siguranta este indicata psihoterapia. Nu trebuie sa te ingrijorezi vis-a-vis de impactul asupra instantei de judecata. A merge la psihoterapeut nu implica in mod necesat stabilirea unei patologii (care sa poata influenta instanta) ci mai degraba gasirea unui suport emotional care sa te poata ajuta sa treci peste aceste momente dureroase. In plus, actul terapeutic este confidential prin lege, ceea ce ne face pe noi terapeutii sa respectam si sa nu divulgam datele de identitate ale clientilor nostrii.

CRISTIANA POPESCU
Psiholog Clinician si Psihoterapeut
0
23-04-2012, ora 12:21
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
va multumesc pentru sfat si ca v-ati facut timp sa cititi problema mea ! ar fii trebuit de mult sa fac o evaluare dar cred k mi-e frica sa descopar k nu il mai iubesc, prea mult mi-am dorit sa am o familie a mea avand in vedere k parintii mei s-au despartit kand aveam 7 ani si nu am stiut ce inseamna o familie unita.poate si eu sunt o idealista mi-am dorit pe cineva in care sa ma pot refugia care sa ma inteleaga nu sa urle din orice cum facea tatal meu dar sper sa fie bine.kiar am hotarat k mai dau o sansa relatiei si jur k fac tot posibilul sa fie bine, cred k daca vrei ceva cu adevarat se va intampla.stiu k trebuie sa consult un psiholog si asta o sa fac dar fara sa stie el!
0
02-05-2012, ora 09:07
Psihoterapie Timisoara
Identitate neconfirmată
Psihoterapie Timisoara
Asemanarea dintre sotul tau si tatal tau nu este intamplatoare. Acest aspect merita explorat in sedintele de terapie.

Iti doresc sa gasesti ceea ce cauti fara a te sacrifica pe tine.

Cu prietenie,
Iosif
0
02-05-2012, ora 15:22
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
credeti-ma sunt constienta de faptul ca tatal meu are mare legatura in relatia mea, a avut in celelalte relatii, mai exact cand eram mica am suferit din cauza comportamentului lui agresiv cu mama si apoi cu a 2 sotie si mi-am promis k la cea mai mica asemanare cu tatal meu a unui barbat din viata mea plec dar nu am plecat...iar dupa 3 ani de chin langa un barbat care in afara de faptul k nu a dat in mine a avut acelasi comportament josnic k si tatal meu(jigniri umiliri urlete etc) pot sa zic k s-a schimbat nu mai urla ma alinta acuma sunt cea mai buna sotie (inainte eram proasta si nu eram buna de nimik)e posibil asa ceva sa se schimbe cineva asa?eu ma bucur avem un copil impreuna desi nu ne intelegem sexual in rest e un vis nu imi vine sa cred.acuma pot sa zic k nu mai sufar cand fac dragoste cu el.sper doar sa dureze comportamentul acesta ne purtam de parca avem 4 luni impreuna nu ani.
0
03-05-2012, ora 14:11
Nicusa
Nu este medic/terapeut
Nicusa
Desigur ca e posibil sa se schimbe...incercati ceva nou, , sau zii lui sa te lase, , tu sal conduci in relatiile sexuale, si sa faci tu asa cum iti place tie, , , , si o sa fii si tu multumita si el, , si tot va reveni la normal..
0
04-05-2012, ora 12:35
Clariss
Nu este medic/terapeut
Clariss
Buna,
Cel mai sigur te-ai indragostit de barbatul care ti-a fost alaturi. Asa suntem noi femeile... ne indragostim de cel care ne este alaturi, si nu pastram sentimentele pt cel care ar trebui sa ne fie alaturi. Nimic rau in asta!
Situatia este destul de delicata... poate ca artrebuie sa te gandesti la viitor. Vrei sa ramai cu sotul? Vrei sa fii fericita? Te poti muta cu barbatul la care visezi? Pune in cumpana viata de acum cu cea pe care ti-o doresti si ia o decizie?

O drag,
0
04-05-2012, ora 13:27
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
mi-e frica de faptul k fug din lac in put.parerea mea este k toti barbatii sunt la fel si oricum mi-am mai dat o sansa cu sotul meu si am incredere k o sa fie bine si el s-a schimbat.va multumesc pentru sfaturi si ca mi-ati fost alaturi sper doar k am luat decizia corecta mai ales k vreau sa aibe copilul meu o familie unita inclusiv eu asta mi-am dorit cel mai mult sa am familia mea !!!
0
04-05-2012, ora 22:58
Nicusa
Nu este medic/terapeut
Nicusa
ati luat o decizie buna, , , ginditiva la bine, , si simtitiva bine, , nu distrugeti familia, , , ca primul, nu va fi nici unul.
0
04-12-2012, ora 18:40
claudia 2
Nu este medic/terapeut
claudia 2
Buna, am o problema care incepe sa fie din ce in ce mai mult in mintea mea si nu mai stiu ce sa fac. Mi-am inceput inceput viata sexuala acum 2 ani, nu s-a intamplat decat de 3 ori cu prietenul de atunci apoi au fost niste disctuii si ne-am despartit.De aproximativ 1 an sunt cu un alt iubit, adica cel actual, si nu o pot face cu el.Incercam de mult timp, si nu inteleg de ce, simt si niste dureri de la inceput imi e si frica si incep sa il resping. E doar ceva din pshicul meu??
0
10-12-2012, ora 13:25
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
Claudia: de ce anume iti este frica?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbaÈ›i, în relaÈ›iile pe termen lung
  •