nu pot scapa de anexita.. am secretie abundenta de culoare alba, fara miros

05-02-2008
POPARODICA
Nu este medic/terapeut
POPARODICA
desi am facut nenumarate tratamente inclusiv cu polidin, nu pot scapa de anexita.am secretie abundenta de culoare alba, fara miros, dureri de mijloc si rareori intepaturi pe care le simt in centrul abdomenului. nu mai stiu ce sa fac, m-am saturat de tratamente interminabile si fara rezultat, imi mai doresc un copil si mi-e teama sa nu am probleme, ma puteti ajuta cu ceva? eventual sa imi recomandati un medic, va rog din suflet! multumesc !
5 comentarii
0
08-02-2008, ora 00:00
bebitza
Nu este medic/terapeut
bebitza
si eu din momentul in care mi-am inceput viatza sexuala am probleme cu scurgerile vaginale sunt albgalbui fara miros dar eu asta nu am primit-o de la partener pt ca am facut amandoi analize inainte si numai mie mi-a gasit o cistita dar nu mai trece cat timp am fost insarcinata nu mi-a dat pace si mai aveam si mancarimi dar dupa ce am nascut am revenit la scurgerea abundenta de culoare alba va rog sa imi rasp ce sa mai fac am incercat orice mmmmmmmmmmmssssssssssssss
0
09-02-2008, ora 00:00
POPARODICA
Nu este medic/terapeut
POPARODICA
DIN CUNOSTINTELE MELE CISTITA SE TRATEAZA, INSA POT FI MAI MULTE CAUZE PT CARE AI ACEA SECRETIE.ITI RECOMAND SA MERGI DIN NOU LA MEDIC SI SA ITI FACI O ANALIZA DE SECRETIE.SECRETIA TA POATE FI SI DE LA O CANDIDA, CARE SE FACE FOARTE USOR (DAK AI LUAT UN ANTIBIOTIC FARA A LUA SI ANTIMICOTIC IN ACELASI TIMP), MAI POATE FI SI O ANEXITA SAU O SIMPLA ALERGIE VAGINALA.EU AM FOST ACUM 2 ZILE DIN NOU LA CONTROL SI AM FACUT SECRETIA SI UN ECOGRAF, AM DOAR O ALERGIE, NICI ANEXITA NU MAI AM.DECI, SFATUL MEU MERGI LA MEDIC, FA UN CONTROL, ANALIZA LA SECRETIE SI UN ECOGRAF.PANA ATUNCI ITI RECOMAND IRIGATII VAGINALE CU CEAI DE GALBENELE SAU PELIN, SUNT FOARTE BUNE, AMELIOREAZA MANCARIMILE SI SECRETIA.ITI UREZ MULTA SANATATE TIE SI FAMILIEI TALE
0
17-02-2008, ora 00:00
cocolino2
Nu este medic/terapeut
cocolino2
buna am si eu o scurgere care imi da mare bataie de cap e albgalbui dar nu mereu am perioade cand e alba si mai am si mancarimi dar nu mereu inca eu nu am ajuns la un doctor, si ma gandesc daca nu cumva poate dauna unei sarcini eu sunt casatorita de 6 ani si inca nu am ramas insarcinata
0
26-03-2008, ora 00:00
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
buna cocolino2!dute la medic ca poti avea candida si asta iti macereaza trompele si de aia nu ai ramas.si eu ma confrunt cu aceeasi situatie si cu altele ex:uter retrovers, candida, dereglari hormonale, si o secretie maronie.acum astept sa imi termin analizele de facut si sa vad cum fac si eu un bb
0
03-04-2008, ora 00:00
cocolino2
Nu este medic/terapeut
cocolino2
multumes de raspun si am sa merg la doctor cat pot de repede sper sa nu fie ceva rau
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Răceala la ovare
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •