nu pot scapa de surplusul de greutate !

24-07-2007
ina70
Nu este medic/terapeut
ina70
am 37 de ani, 1.58 m, 68 kg, probleme cu hipofiza si cu inima. medicul cardiolog mi-a recomandat sa slabesc, dar oricat ma abtin de la mancare nu reusesc. pana in anul 2003 am luat anticonceptionale. fumez in jur de 13 tigari/zi. as dori sa-mi spuneti ce anume as putea sa fac sa ajung la 58-60 kg cat mi-a recomandat medicul cardiolog, cum sa mananc, ce anume sa manac? astept cu interes sugestiile dvs. multumesc anticipat.
4 comentarii
0
13-08-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Iti pot recomanda cu caldura un program personalizat, dar am nevoau ie de mai multe informatii legate de modul tau de viata si alimentatie;
0
23-08-2007, ora 00:00
DanV
Nu este medic/terapeut
DanV
Exista o cura de 9 pina la 40 de zile care va poate ajuta sa slabiti intre 5 si 10-15 kg si care sa aiba efecte favorabile asupra starii de sanatate (inima, hipofiza) s irealizeaza inclusiv o curatare de toxine - insa exista riscul de a ajunge sa nu va mai placa sa fumati. Credeti ca merita sa riscati ?
0
23-08-2007, ora 00:00
ina70
Nu este medic/terapeut
ina70
Da. Merita sa risc. Multumesc foarte mult pentru raspuns si astept cu interes recomandarile dvs.
0
02-09-2007, ora 00:00
danuna3
Nu este medic/terapeut
danuna3
Nu va apucati asa din senin sa va apucati de o dieta.Eu de mica am tot facut sute de diete.Acum 2 ani am cazut pe strada si viata mea din acea zi a devenit un iad.Ma apucam mereu de multe regimuri, dupa ureche, din ziare, reviste, prietene, colege, din tren, avion.Azi cand sunt grasa si ma uit in urma ce proasta am fost ma apuca plansul si mila de mine.De ce ma chinuiam asa de tare pe cand puteam sa rad sa fiu sanatoasa si plina de viata.Aceste diete mi, au distrus metabolismul, psihicul, rezistenta etc.De ce ?Din prostia omului care nu are ce face decat sa fie slab.Acum sunt grasa si am sa merg la un cabinet serios si voi plati bine si voi respecta ceea ce, mi v, a spune un adevarta nutritionist.M, am invatat minte si asa sa faci si tu draga mea.Nu te mai lua dupa nimeni si mai ales nu lua nimic de la herbalife.Am luat eu acum 6 ani si am slabit intradevar, dar am depus triplu in timp rapid.Mergi la medic si cu analize la zi.succes.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.