nu stiu ce am..

17-12-2009
mago
Nu este medic/terapeut
mago
Am fost la urgenta ca am avut durere in spate in zona rinikilor dreapta in capul pieptului si in stinga sub coasta.Am facut toate analizele necesare si rezultatul a fost;Nisip la riniki f. putin dar in partea dreapta nu in stinga unde ma doare si o veke discopatie, nu am nimic cu plamini.ce sa fie ca nu inceteaza durerea ca de multe ori am si problema cu intestinul gros.Ce sa fie, poate raceala, nu stiu..?
13 comentarii
0
18-12-2009, ora 15:47
mago
Nu este medic/terapeut
mago
nu este nici un doctor pe aici ?Nu stie nimeni ?
0
18-12-2009, ora 22:50
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Ba da, este cineva aici care te asculta, dar iti dai seama ce dezlanata este prezentarea ta?
Citez:, , am avut durere in spate in zona rinikilor dreapta " (Rinichii sunt DOI, unul pe stanga si al doilea pe dreapta)..
Apoi, , , in capul pieptului si in stinga sub coasta" ?!
Si totodata spui ca la analize ti-a iesit, , Nisip la riniki f. putin dar in partea dreapta"!!! Ceea-ce se pupa cu durerea din aceeasi parte! Deci trag concluzia ca nisipul este acolo, pe dreapta!
Ceea-ce se intapmpla in stanga unde te doare, nu prea inteleg ce legatura are cu, , o veke discopatie"? si ca nu ai nici o problema la plamani ??!!
Ca sa nu mai amintesc ca, citez : , , de multe ori am si problema cu intestinul gros" ??!!
Si care este treaba cu raceala, ca nu am inteles !
Iarta-ma cred ca nu inteleg eu logica prezentarii semnelor si simptomelor tale!
Dar chiar ma intriga!
0
18-12-2009, ora 22:56
eugen49
Nu este medic/terapeut
eugen49
sunteti medic urolog ?
0
18-12-2009, ora 23:26
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
are vreo importanta?
de unde ai tras concluzia ca ai nevoie FIX de un urolog?
spuneai ca ai probleme si cu coloana, ca sa nu mai vorbim de intestin!
si, ca tot veni vorba, stii ca pentru fiecare forma de nisip urinar exista tratamante specifice?
0
19-12-2009, ora 00:04
mago
Nu este medic/terapeut
mago
Ma bucur ca va intereseaza problema mea.Sa explic iar, poate nu stiu sa explic scuze.
Dureri mai veki; dicsopatie, intestinul gros {durere nu mereu], si nisip la riniki.
Recent, cu citeva zile in urma, am fost la urgenta, ca am durere in zona rinikiului sting, tot in stinga durere sub coasta, si alta durere in capul pieptului.
Dupa analize si rezultate facute, rezultatul a fost;Nisip la rinikiul drept, si au vazut ca am discopatie, atit.
Presupun ca poate este vreo raceala nu stiu ce am.Multumesc mult pt ajutor.
0
19-12-2009, ora 10:27
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
sa inteleg ca durerea estesa zicem, semicirculara? adica de-a lungul marginii inferioare a toracelui? pe piele in zona aceea semicirculara ti-a aparut ceva? te doare de exemplu cand inspiri adanc? sau/si in repaus?
si cum te doare intestinul? ce intelegi prin asta, ca intestinul are cativa metri in lungime!
ce tratament ti-au dat la urgente?
0
19-12-2009, ora 11:32
eugen49
Nu este medic/terapeut
eugen49
Aseara nu v-a intrebat mago dak snteti medic urolog, ci...eu ; totusi as avea nevoie de sfatul dv, dak a-ti fi d acord.
0
19-12-2009, ora 13:43
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
nu sunt urolog dar poti sa ma intrebi, iar daca stiu iti raspund. a! vezi ca mi-am schimbat profilul din d.c. in ce vezi acum. ma tot sicana un, , coleg"daca ma intelegi! cu bine!
0
19-12-2009, ora 16:07
eugen49
Nu este medic/terapeut
eugen49
Pe 15 iunie 09 am fost dignosticat de Conf Jinga(Panduri) cu ADK prostata stadiu avansat. Prof Sinescu mi-a dat acejasi diagnostic ; LA sfaturile lor urmez urmatorul tratamnt : -Analog LH-RH ; Antiandrogeni ; in urma cu doua sapt am terminat si 33 sedinte de Radioterapie(D-na Prof Anghel ).MA simt F B dar, fiind relativ tanar(49), cu o viata sexula tumultuoasa(inainte), acum e ZERO ! CE SA FAC ? Apropos : Tumora s-a resorbit, invazia a dispaut, iar PSA-ul e zero !
0
19-12-2009, ora 16:25
dr.emanuel
Nu este medic/terapeut
dr.emanuel
Presupun ca te referi la viata sexuala? Nu stiu ce sa zic. Daca nu este de competenta celor ce te-au tratat poate ar trebui sa intrebi un psiholog. Asa ceva cred ca are un impact destul de mare asupra psihicului unui barbat, mai ales tanar. Te-as sfatui sa-l intrebi, tot pe acest site si pe Mr. NICK. Da niste raspunsuri pline de bun simt baiatul acesta. Imi pare rau, mai mult de atat nu stiu ce sa iti spun
Sanatate! si o zi senina!
0
19-12-2009, ora 16:28
eugen49
Nu este medic/terapeut
eugen49
Ms pt urarile de bine, La Multi Ani !
0
20-12-2009, ora 21:32
mago
Nu este medic/terapeut
mago
Noaptea durerea citeodata dispare.Daca respir sau nu, durerea e la fel.Intestinul am spus poatee raceala si dupa cite stiu ma balonez la anumite mincaruri sau likide, si apasa splina cumva.zic si eu;
0
20-12-2009, ora 21:39
mago
Nu este medic/terapeut
mago
Am uitat sa spun, nu mi-au dat tratament ca nu au gasit nimic.Peste citeva zile, am sa iau rezultatele si voi merge la internist sa vedem ce o sa mai aud...
Numai bine va doresc la toata lumea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Tratamentul chiropractic pentru durerile lombare asociat cu ameliorări neînsemnate
  • Tratament mai puțin invaziv - eficient pentru durerile lombare
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Sfaturi pentru persoanele cu dureri lombare
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Exerciţii recomandate pentru durerea lombară
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  •