nu stiu ce avem? Ne dorim un copil..

27-02-2008
nico.
Nu este medic/terapeut
nico.
Avem 33 de ani si eu si sotul, suntem casatoriti de 9 ani si nu avem copii. Am facut analize amandoi, de un an imi fac teste de ovulatie si imi ies totdeauna, am trompe permisibile, uter normal iar analizele de laborator sunt bune, inclusiv testul papanicolau; analiza spermei este aprox. normala:100 mil./mil.mobilitate, viabilitate peste 90%; am urmat un tratament un an de zile cu braca ursului, masculin, feminin, calciu-magneziu-zinc si propolis pentru sotul si tot nimic. Ne dorim enorm un copil si sunt disperata. Va rog sa-mi dati un sfat medical va rog.
6 comentarii
0
27-02-2008, ora 00:00
Diasistentasefa
Nu este medic/terapeut
Diasistentasefa
Am citit intr-o revista ca vitamina C administrata in doze mari periodic, favorizeaza aparitia unei sarcini.
V-ar ajuta mult un concediu prelungit intr-o zona in care sa uitati de toate grijile si sa va dedicati unul altuia in totalitate.
0
27-02-2008, ora 00:00
nico.
Nu este medic/terapeut
nico.
Va multumesc pentru raspuns. E drept trebuie sa ma deconectez un pic dar nu stiu daca pot. Vreau sa precizez ca nu avem un serviciu foarte stresant.
0
01-03-2008, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
Nico, si eu sunt in situatia ta.Casatoriti de aproape 6 ani, si nici o sarcina(sterilitate primara).am incercat tot felul de tratamente...hormonale, bionergie, naturiste, acum homeopatice...mi-am facut analizele toate(mai putin o laparoscopie), si parca pe zi ce trece mi-am pierdut speranta.Am zile si mai ales nopti in care visez ca sunt insarcinata, alteori am visat chiar ca am nascut...cumnata-mea tocmai ce a aflat ca va avea din nou un bebe, si culmea ea chiar nu isi mai dorea.de ce acolo unde iti doresti atat de mult D-zeu nu-ti da?sunt cu moralul la pamant, si in plus eu si lucrez cu copii, iar intrebarea saptamanala, cand imi fac un copil, ma streseaza si mai tare.Mentionez ca am 32 ani.aca ai ceva noutati anunta-ma si pe mine. Pa.
0
27-03-2008, ora 00:00
ioneluza
Nu este medic/terapeut
ioneluza
BUNA SI NU DISPERATI VA ROG!CAUTATI SI VETI GASI.TREBUIE DOAR SA AVETI INCREDERE SI CREDINA CA VETI REUSI.SI NU MAI GANDITI NEGATIV.UN EXEMPLU DE STRES ESTE SI FAPTUL CA VISEZI CA AI COPII.SI ACESTA ESTE URMAREA STRESULUI.LASA TOTUL IN VOIA DOMNULUI SI VEI VEDEA CA REZULTATELE VOR VENI TOCMAI ATUNCI CAND NU MAI AVEAI NICIO SPERANTA ASTA INSEAMNA CREDINTA, INCREDERE SI GANDIRE POZITIVA MULTA SANATATE. EU AM AVUT IN URMA CU 10 ANI CAND ERAM INSARCINATA CU FIICA MEA O COLEGA DE CAMERA CARE AVEA 43 DE ANI. AVEA O FETITA DE 17 ANI INFIATA SI FACUSE TRATAMENT O VIATA PENTRU A RAMANE INSARCINATA SI CAND A CREZUT CA A INTRAT IN MENOPAUZA MINUNE EA ERA DEFAPT INSARCINATA ACUM ARE UN BAIETEL DE TOATA FRUMUSETEA DECI SE POATE. SANATATE SI SUNT ALATURI DE SUFERINTA VOASTRA SI EU SUNT IN ACEEASI SITUATIE DAR. CONTINUI SA CRED CA VOI REUSI.DOAMNE-AJUTA
0
27-03-2008, ora 00:00
ioneluza
Nu este medic/terapeut
ioneluza
APROPOS CAUTATI PE MEDICUL CHAZLI FAWAZ DIN CERNAVODA ETE UN MEDIC EXTRAORDINAR!
0
30-05-2008, ora 00:00
Luccia
Nu este medic/terapeut
Luccia
Intr-adevar domnul doctor Chazli Fawaz este un om cu suflet de aur si este exceletnt, extraordinar, nemaipomenit de bine pregatit din punct de vedere profesional. Multe femei care nu mai sperau la un bebe au reusit gratie dansului!!! Nu ezitati si bazati-va pe dansul..este tanar, este extrem de calm, este delicat, are o vorba buna pentru fiecare. NOTA 100
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metoda calendarului
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Testele de ovulație
  •