Nu stiu ce boala si nici ce analize sa fac

23-09-2011
mereusanatos
Nu este medic/terapeut
mereusanatos
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati urgent cu o problema, abia saptamana viitoare ajung da dermatolog si sunt foarte speriata. De cateva saptamani imi apar niste pete pe maini, au varful rosu iar de jur imprejur sunt putin albe. Ma mananca si se vindeca destul de greu si lasa urme. de asemenea in jurul incheieturii de la mana dreapta mi-au aparut doua pete de marimea unui bob de mazare, care arata ca niste vanatai, dar stiu sigur ca nu sunt vanatai( pentru ca de dimineata nu aveam nimic, m-a intepat locul de cateva ori, m-am apasat si apoi mi-au aparut petele). Aceleasi pete le am si pe picioare, doar ca nu prea le-am bagt in seama (am crezut ca sunt simple vanatai). Dar dupa ce mi-au aparut cele de pe mana mi-am dat seama ca este vb de altceva. In zona petelor simt si mici intepaturi, ale osului ca sa zic asa. Aceleasi intepaturi le simt de 3-4 saptamani la maini si picioare, in special genunchi. Ce poate fi? Mi-am facut programare de dermatolog dar abia saptamana viitoare ma poate primi. Multumesc!
2 comentarii
0
23-09-2011, ora 16:54
cristi741
Nu este medic/terapeut
cristi741
Eu cred ca este bine sa te vada si un internist sau gastroenterolog si sa faci analize. nu pare ceva simplu. Eu am avut alte probleme - destul de grave- si a fost destul de greu sa gasesc medicul potrivit. Sanatate!
0
23-09-2011, ora 21:02
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
dar un medic de familie nu ai???ar trebui sa incepi de la acest medic.multa bafta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.