Nu stiu ce este? | Forumul Medical ROmedic

Nu stiu ce este?

25-11-2008
Swamp
Nu este medic/terapeut
Swamp
Acum catva timp am avut ca un fel de alunita la partea intima si sa rupt si acum au aparut mai multe sunt mici si seamana ca niste alunite care ies sau niste bucati de carne nustiu ce este si daca poate cineva sa ma ajute va ROG
8 comentarii
0
25-11-2008, ora 15:21
bebetzica
Nu este medic/terapeut
bebetzica
ar putea fi negi vaginali.cel mai bine ar fi sa mergi la un medic ginecolog ca el o sa stie sa-ti spuna exact ce sunt. nu e de glumit cu astfel de alunite
0
26-11-2008, ora 13:29
Swamp
Nu este medic/terapeut
Swamp
Dar nu stiti cumva ce creme pot sa cumpar pentruca eu sunt in Danemarka si doctori de aici sunt prosti rau de tot si daca ati sti cu ce ma pot trada VA ROG CA NUI MAI SUPORT AMI VINE SA LE DAU FOC ma si mananca nu mereu dar asa cate o data si sunt jenanti. Multumesc
0
26-11-2008, ora 13:56
bebetzica
Nu este medic/terapeut
bebetzica
hmmm tu zici ca sunt mai multi?ai zis la inceput ca e doar unul. daca sunt mai multi este posibil sa fie o iritatie sau o alergie la ceva..ar mai putea fi zona zoster dar daca nu vad nu am cum sa-mi dau seama.incearca sa dai cu crema de galbenele si nu te mai scarpina. da-te de doua ori pe zi dimineata si seara. apoi sa-mi zici daca-ti trece..daca nu, voi intreba eu medicul ORL-ist
0
26-11-2008, ora 13:58
bebetzica
Nu este medic/terapeut
bebetzica
scuze nu era ptr tine raspunsul asta era ptr un baiat..revin cu un raspuns imediat sa intreb un doctor
0
26-11-2008, ora 14:03
Swamp
Nu este medic/terapeut
Swamp
Multumesc mult de tot pentru informati am gasit si niste poze cu astfel de chesti dar in poze e mult mai grav eu nam asa grav am dar nu e una langa alta si am de vro 7 luni sa zic si nu am avut timp sa ma duc la un control www.healthac.org/images/warts.html aici sunt poze si arata cam asa dar la mn. este unu colo unu cola. MULTUMESC MULT DE TOT SI O SA INCERC SA DAU CU GALBENELE. MULTUMESC DIN SUFLET
0
27-11-2008, ora 11:48
bebetzica
Nu este medic/terapeut
bebetzica
m-am uitat la poza..nu vreau sa te sperii dar ce ai tu se numesc negi vaginali. de multe apar in momentul in care ai virusul HPV..nu stiu daca ai auzit de acest virus, insa nu e deloc de neglijat..iti recomand sa mergi cat mai repede la un ginecolog si la un laborator unde sa faci un tipaj HPV.. tratamentul va consta in pastile puternice ptr imunitate.ai imunitate f scazuta, lucru ce a favorizat instalarea sau dezvoltarea acestui virus. eu personal mi-as dori sa ma insel, dar 50 % am dreptate. fugi la doctor...
0
27-11-2008, ora 14:57
Swamp
Nu este medic/terapeut
Swamp
Dar presupun ca daca ai contact sexual cu cineva se ia?? Pentruca am facuto si cu fosta mea prietena si cu noua mea prietena care sunt cu ea de 4 luni si nu a patit nimica nici una dintre ele.Face si sex oral si nu are apsolut nimica ar trebui sa se ia virusul asta presupun eu.Deja...nu mai pot de frika.AM SA MA DUC LA MEDIC CAT MAI REPEDE POSIBIL.MERSI MULT DE TOT PENTRU INFORMATI
0
04-12-2008, ora 21:54
hyperflash1990
Nu este medic/terapeut
hyperflash1990
oameni buni nu vorbiti tampenii!!! Ceea ce ai tu se numeste Hirsuties papillaris genitalis si nu este o BOALA este doar o simptoma, si de aceea nu exista tratament pt el.Exista ceva tratament dar este doar in scop cosmetic.Dar ca sa fii sigura dute la un doctor!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • AluniÈ›ele
  • Melanomul se dezvoltă mai degrabă din aluniÈ›e noi, decât din cele existente deja
  • AluniÈ›ele È™i petele maronii pot fi înlăturate în siguranță?
  • Legătura dintre numărul de aluniÈ›e È™i cancerul de piele
  • Mit: dacă rupi o aluniță faci cancer - adevărat sau fals?
  • Nev congenital (aluniță din naÈ™tere) de mari dimensiuni - ce trebuie făcut
  • AluniÈ›e cu risc - când e indicat să mergem la dermatolog
  •