Nu stiu ce sa cred.. sunt insarcinata sau nu?

08-01-2013
Antonela17
Nu este medic/terapeut
Antonela17
In urma unei relatii de un an jumate, alaturi de prietenul meu mi-am inceput viata sexuala. (luna trecuta).

Iubitul meu refuza sa foloseasca prezervativul, si asta ma deranjeaza foarte tare. Am acceptat acest lucru de cateva ori, iar acum, am niste dureri puternice in partea de jos a burtii si a spatelui. (zilele trecute durerea mi se lasa in piciorul drept. Apendicele il am scos ! Credeam ca am un inceput de hernie, pentru ca ma durea piciorul drept foarte tare.. dar am abservat ca am o secretie albicioasa care este un simptom de sarcina... ).

Ieri mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ. [ o liniuta roz si alta albastra. ]

Va rog. Voi ce credeti?

Voi repeta testul, oricum. IAr de cumva, din nou va iesi negativ, si chiar nu sunt, cum sa imi conving prietenul sa foloseasca prezervativul?

Sunt foarte speriata, pentru ca am abia 17 ani.
3 comentarii
0
08-01-2013, ora 11:22
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
daca NU vrea, nu-l poti obliga
ce poti?
sa-ti gasesti ALT iubit
la 17 ani (multi inainte)
ai toata viata inainte si..sa NU iei tu medicamente
pt satisfactia lui iar el.NU vrea...
concluzie:
NU te iubeste..te foloseste sa aiba unde se "descarca"
voi fetele, ar trebui sa NU uitati ca,
o sarcina nedorita, un chiuretaj
atrage dupa sine..n griji, stress,
dureri etc.
cele bune,
0
08-01-2013, ora 14:09
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Draga Antonela, daca prietenul tau nu a ejaculat inauntru si nici nu a urmat un al doilea numar dupa o ejaculare, atunci esti in regula.
Cel mai degraba durerile pe care le ai sunt ovariene, fiind iarna probabil ai racit si nu au legatura cu inceperea vietii sexuale.
Poti merge la medic pentru un consult ori poti folosi supozitoare capricorn doua pe zi timp de 5 zile si vezi cum te mai simti. Daca durerile persista te sfatuiesc sa mergi la medc.
0
08-01-2013, ora 22:07
Antonela17
Nu este medic/terapeut
Antonela17
El ma asigura ca nu si-a dat drumul in mine.. Dar nu stiu ce sa cred, pentru ca de vineri ma doare burta ( in partea de jos ) foarte tare si la fel ma si inteapa uneori, iar spatele ( in zona rinichilor ) de asemeni..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •