Nu stiu ce sa fac

13-12-2010
Dan Ionescu
Nu este medic/terapeut
Dan Ionescu
Buna ziua.Ieri pe data de 12, am incercat cu prietena mea sa incepem viata sexuala.ea a mai incercat odata insa a zis ca s-a oprit din cauza ca o durea.as dori sa stiu daca ar trebui sa imi fac griji in legatura cu sarcina, avand in vedere urmatoarele :penetrarea pro-priu zisa nu a avut loc, deoarece dupa cateva minute de incercari penisul meu nu mai era in erectie, iar de intrat nu a intrat mai mult de 2-3 cm sa zic.in afara de asta nici pe aproape nu m-am simit ca si cand mi-as fi dat drumul ca sa fie vorba de sperma.intr-adevar, era ud acolo "jos" pt ca mai intai am mers cu degetul.dupa cateva minute de incercari, pt ca pe ea o durea si nu am reusit sa intru am renuntat.si am incercat mai tz dar cu prezervativ.si prima data am folosit, dar imediat dupa ce l-am pus penisul meu s-a "culcat" si m-am speriat crezand ca poate fi cv in neregula cu mn.l-am scos crezand ca o sa functioneze, si am incercat iar, dar nimic.ceea ce ma ingrijoreaza este acel lichid preejaculator al baietilor, pt ca am auzit ca se poate ramane si cu el.mai mentionez ca nu am constatat aparenta acelui lichid in abundenta sau nici nu stiu daca a aparut deoarece cum si ea era "uda" iar eu mai mult m-am jucat cu el in zona aceea decat l-am introdus ma gandesc sa nu fi fost doar al ei.de obicei in cantitati mai mari imi aparea in momentele cand eram cu ea, ne sarutam etc.as dori un raspuns pt a scapa de grijele astea.in cazul de fata as dori un raspuns rapid daca se poate cu niste indicatii deoarece ma gadesc la treaba asta.m-am gandit chiar si la pastila de a doua zi.de aceea as dori un raspuns rapid acum cat timp se mai poate apela la ea(daca este cazul).am vb si cu prietena mea despre asta, si in urma a ceea ce s-a intamplat a zis ca ea nu prea crede ca se poate doar de la ce a fost intre noi.oricum eu sunt mai precaut de felul meu si as dori un rasp cat se poate de repede, deoarece daca este cazul pastilei de a doua zi, pt ca ma gandesc la asta, sa mai poata fi luata la timp.Va multumesc si chiar astept un raspuns urgent deoarece am obesrvat ca aici sunt cele mai recente raspunsuri la intrebari.
11 comentarii
0
13-12-2010, ora 15:44
Dan Ionescu
Nu este medic/terapeut
Dan Ionescu
orice parere sau raspuns e binevenit/a !
0
13-12-2010, ora 18:50
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
Grea de urmarit povestea ta:)) Am inteles ca prietena ta este virgina.durerea la primul contact se poate datora vaginismului, adica muschii vaginali se contracta si nu permit introducerea penisului. Acestea se datoreaza de cele mai multe ori, in aceasta situatie, stresului psihologic-incercati un preludiu mai lung.
Lichidul seminal, cel de dinainte de ejaculare, contine spermatozoizi, in concluzie, se poate sa ramana gravida doar de la atat-pastila de a doua zi este k pentru a inlatura aceasta grija.
Comunicati mai mult si va recomand o consultatie de planing familial, in care, i se recomanda si anticonceptionale prietenei tale, dar si consiliere pentru voi 2.
0
13-12-2010, ora 19:20
l@vinia
Nu este medic/terapeut
l@vinia
de aceeasi parere sunt si eu...o poveste complicata mai mult sau mai putin.ideea cu pilula de a doua zi mi se pare cea mai potrivita pt a scapa de orice indoiala, sau incertitudine, iar o vizita la planificarea familiala e oricand binevenita.ar putea face si un test de sarcina inainte de a cumpara pilula.aveti grija de voi, va spun din proprie experienta pt ca eu m-am ales cu un bebe de pe urma a astfel de greseli sau prostioare!!!!multa bafta si inca o data aveti grija!pa pa
0
14-12-2010, ora 01:37
Dan Ionescu
Nu este medic/terapeut
Dan Ionescu
am vb cu ea despre asta, iar ea a zis ca e convinsa ca doar de la ce s-a intamplat nu crede ca se poate ajunge aici.si nici nu a fost cine stie ce.am zis, penetrarea propriu zisa nu a avut loc.a fost mai mult o incercare.s-ar putea ca toate grijile astea sa fie din cauza lipsei de exeperienta?eu ma gandesc si la asta.si mai mentionez ca ea mai avea un jur de o sapt pana la ciclu, are vreo importanta?
0
14-12-2010, ora 08:54
gheorghiucristina
Nu este medic/terapeut
gheorghiucristina
Ar avea importanta. Daca mai avea in jur de o sapt pana la ciclu cum spui tu.inseamna ca este inafara perioadei fertile, deci sarcina ar fi exclusa.planning dragilor, planing:))
0
14-12-2010, ora 10:38
Dan Ionescu
Nu este medic/terapeut
Dan Ionescu
da..se face haz de necaz...in fine...dupa cum am zis se poate ca toate grjile astea sa vina din lipsa de experienta, asa ma gandesc.ea zice ca nu are rost sa imi fac griji..ca eu fac cum fac de obicei, cand e vb de cv, imi fac griji.oricum, in legatura cu pastila aia, am vb cu ea, si a zis ca nici gand, pt ca ea e convinsa ca nu se poate intampla asa ceva.eu i-am zis doar pt siguranta..pt a scapa de griji ca sa zic asa...si da, dupa spusele ei, mai avem in jur de o sapt pana la ciclu..plus sau minus cateva zile...oricum..astept pareri in continuare.va multumesc.
0
14-12-2010, ora 18:31
l@vinia
Nu este medic/terapeut
l@vinia
mai e ff bn dak iti faci griji de obicei, ideea e k, conteaza, scz cacofonia acele zile in + sau - cum a zis si prietena ta, pana la sosirea menstruatiei...si lipsa de experiena poate fii o kauza, k de doar e prima oara.presupun k stii k aceea pastila sau pilula ma rog se ia doar de 2 ori pe an din cate stiam eu.iar pt siguranta ta eu ti-as recomanda un test de sarcina defapt i-as recomanda ei, nu e scump si nici dureros asa ca nu e nici o problema daca face unu.te superi dak te intreb ce varste aveti sau ai????ciao.
0
15-12-2010, ora 00:48
Dan Ionescu
Nu este medic/terapeut
Dan Ionescu
da...azi mi-a zis ca in mod normal sambata ar trebui sa ii vina..iar asta s-a intamplat duminica..deci cam la 6 zile inainte.de asemenea, mi-a zis ca are unele simptome dinaintea menstruatiei..ceva dureri undeva mai jos de burta, sau ceva de genu, care zice ca i se intampla de fiecare data, si de asemenea ca ii mai apar cosuri pe frunte tot in perioada asta dinainte, ca si in cazul de fata..iar in legatura cu pastila ea a refuzat cum am zis din cauza ca era ferm convinsa ca doar de la ce s-a intamplat e cam imposibil sa se intample asa cv pt ca nu a fost nimic concret, si at poate sunt doar eu asa mai grijuliu..varste..varstele sunt apropiate...ea are 19..
0
15-12-2010, ora 13:29
l@vinia
Nu este medic/terapeut
l@vinia
ea 19 si tu????intreb din pura curiozitate.daca e cu 6 zile inainte nu are nimic.e totul ok asa ca numai ai motive de ingrijorare.
0
31-01-2011, ora 11:55
nicolle.28
Nu este medic/terapeut
nicolle.28
am si eu o problema...am facut dragoste cu prietenul meu in urma cu 2 sapt, am folosit prezervativul dar a bagat odata si fara.nu a ejaculat in mine.imi fac griji din cauza lichidului preejaculator..ma gandesc ca exista probabilitatea sa fi curs in timp ce a introdus penisul. am facut un test de sarcina si a iesit negativ de curand dar ma simt balonata si imi curge un lichid mai rosiatic de cateva zile...as vrea sa fie menstruatia...dar cred ca ma insel:((( mentionez ca am facut sex cu o saptamana dupa ce mi-a trecut ciclul.
pls help:((poate fi vorba de o sarcina?
0
01-02-2011, ora 09:46
tamy33
Nu este medic/terapeut
tamy33
buna nicolle. in mod normal, testul spune adevarul, dar mai fa unul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •