nu stiu ce sa fac mi-i frica sa nu ramin fara par in cap

21-10-2011
angelaburd
Nu este medic/terapeut
angelaburd
buna.. ma numesc angela... de 3 luni viata mea e un calvar... ca sa va povestesc pe scurt sa-mi intelegeti problema... si poate intr-un fel sa ma ajutati daca puteti : (( am 18 ani... prietena mea adica fosta... a fost geloasa pe mn...ca iubitul ei s-a dat la mine cu toate ca nu a fost asa ci doar o iluzie de a ei...(nu am ce sa va mint pe Dvs) ASTA a fost ku jumate de an in urma in luna mai... m-a chemat la ia.. sub pretextul ca se simte rau... m-am dus si mia taiat parul... eu nu am observat.. credeam ca imi maseaza capul... la un moment dat cind am intors capul... am vazut o bucata de par taiata... mam dus plingind acasa.. am avut stress ceva timp, dar a trecut acum.. de 3 luni si ceva.. imi cade foarte tare parul.. sunt la culmea disperarii. nui de ajuns ca ea mi l-a taiat si il am scurt cam pin la umeri, se face si inca rar... am incercat Fitoval sampon si capsule, dar nu imi ajuta :(( am dat analiza de singe nu am nici o infectie...rezultatele sunt bune. credeam ca e din singe ceva anemie.. dar nu,. rezultatele sunt bune.. am fost la dermatolog, mia recomandat Revolid si o masca 100gr de lapte 50gr miere si un galb de ou... am facut tot numi ajuta... nustiu ce sa fac mii frica sa nu ramin fara par in cap :((( apa cu otet la fel am incercat. tot nimic..ajutati-ma probabil stiti vre-un mod de tratare.. vreau sa fie din nou lung si des... dau cu mina prin par scot un pumn de par, cind fac baie la fel, cind ma pieptan la fel. ce sa fac|?? stiu ca suna banal nu mi-a facut vreo vraja ceva kind mi-a taiat parul oare? daca totusi nu-ni ajuta nici un medicament? va rog raspundeti-mi cineva ca sunt la culmea disperarii. ms frumos dinainte
4 comentarii
0
21-10-2011, ora 19:09
angelaburd
Nu este medic/terapeut
angelaburd
cum sa explic faptu ca am mincarimi ft mari pe pieleaa capului? si simt niste bube mici.. paru se rupe ft usor... ; ((nu vreau sa ajung la vrajitoare... cred in bunul D-zeu
m-am dat ku aghiazma azi. o am de la Irusalim... sper sa ma ajute... o sa ma dau in fiecare zi.. lu parinte nu am cum sa-i zic ca nu-s sigura daca ea mi-a facut ceva.
0
21-10-2011, ora 22:06
angelaburd
Nu este medic/terapeut
angelaburd
va roggggg mult astept raspunsuri de la mai multi utilizatori... ajutind un om cu probleme... faceti un bine.. vorba aia dar din dar se face rai, , , , fie-va mila de mine.. ajutati-ma va rog cu sfaturi.. sint gata... sa ma sinucid... cu parul pe care-l am acum.. ma simt cea mai strasnica :((( nu mai pot.
0
21-10-2011, ora 23:31
ralllu88
Nu este medic/terapeut
ralllu88
buna. Poate ar trebui sa te duci sa vorbesti cu un preot, trebuie sa iei in calcul si varianta unor vraji, oricat de sinistru ar suna. Nu stiu ce fel de om e fosta ta amica dar ar trebui sa te feresti de ea. In mod normal parul NU CADE la 18 ani din senin. Iti recomand sa iti masezi capul cu un amestec de ulei de nuca de cocos, ulei de masline, ulei de rozmarin si ulei de ricin, lasa-l o noapte sa actioneze, pune-ti de preferinta o caciula in cap si dormi asa. In momentul in care te speli sa fii foarte atenta sa nu folosesti unghiile, maseaza usor pielea capului cu vanrful degetelor dar fara sa o ranesti. Alta solutie foarte buna pentru par ar fi sucul de morcov aplicat local. Incearca sa te relaxezi ca poate sa fie si pe baza de stres. Multe persoane tinere au avut probleme cu caderea parului si s-a rezolvat, parul este intr-o continua regenerare deci cheala nu ai cum sa ramai, relax. Pot sa iti recomand o sumedenie de produse profesionale.Ai putea sa incerci fiolele pentru caderea parului de la wella prof. dar daca simti ca ai ceva pe scalp nu stiu in ce masura te ajuta. In general aceasta problema trebuie tratata din interior, mai cere ajutorul unui dermatolog, sunt clinici care iti pot analiza firul de par si pot depista exact ce problema ai. Ca incheiere iti recomand urmatoarele - 1.MERGI LA PREOT 2. fa-ti amestecul de uleiuri pe care ti l-am recomandat mai sus 3. Ia ceva pentru intarirea sistemului imunitar: capsule sau siropuri de echinaceea, propolis si spirulina 4. Linisteste-te. Daca mai ai vreo intrebare legata de produse pentru par iti stau la dispozitie, trimite-mi un msg privat ca sa il vad sigur. Iti doresc numai bine
0
22-10-2011, ora 01:13
angelaburd
Nu este medic/terapeut
angelaburd
ralllu88 cind ai mentionat aceste tipuri de ulei, ai avut in vedere sa la amestec pe toate la un loc, si sa le aplic pe cap masindul? sau fiecare in parte. de care pot face rost?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mătreața
  • Căderea părului
  • MIT: Unghiile și părul continuă să crească după moarte
  • Gelozia între fraţi – cum o gestionăm?
  • MIT: Căderea părului se intensifică iarna
  • Modificările părului în sarcină, post-partum și menopauză
  • Vitamine pentru un păr sănătos
  • Oamenii de știință au identificat gena implicată în albirea părului
  • De ce chimioterapia produce căderea părului?
  •