nu stiu cum s-a facut ca s-a rupt prezervativul.. sunt panicat!

19-02-2011
sss_k
Nu este medic/terapeut
sss_k
buna tuturor. nush cum sa incept pt ca sunt prima data p acest formum cautand un raspuns. eu si pr am facut sex acum 2 saptamani si nu stiu cum s-a facut ca s-a rupt prezervativul, nu mi-am dat drumu cum se spune, dar ne-am panicat gandindu-ma la lichidul preejaculator, si e a decis sa ia postinor 2 cam la 13 ore dupa contact exact cum scria pe prospect, pt siguranta ( era virgina). acum dupa doua saptamani i-a venit ciclul cu o zi intarziere si are stari de voma, febra si dureri de cap. sunt foarte speriat ! sa fie efectuul postinorului ? e ceva grav ? ce trebuie facut ? astept un rasp cat mai repede ! va multumesc
5 comentarii
0
19-02-2011, ora 19:05
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Greata si durerile de cap pot fi efecte secundare de la contraceptia de urgenta, dar febra nu...stai linistit caci nu a ramas insarcinata, e posibil sa fi racit putin.sa bea mult ceai cu lamaie si sa ia un paracetamol sinus..ne mai spui maine dimineata cum se simte...
0
19-02-2011, ora 19:20
sss_k
Nu este medic/terapeut
sss_k
va multumesc foarte mult doamna doctor!
0
19-02-2011, ora 20:45
sss_k
Nu este medic/terapeut
sss_k
scuzati-ma doamna doctor dar mai am si eu o intrebare care ma cam ma nelinisteste, daca i-a venit mentruatia spuneti ca nu este gravida ? kiar daca a intarziat 1 zi fata de data cand era programat? pot sta linistit ?
0
19-02-2011, ora 21:00
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Linisteste-te, nu este insarcinata..
0
19-02-2011, ora 21:24
sss_k
Nu este medic/terapeut
sss_k
multumesc inca odata !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •