nu stiu daca am ejaculat inauntru!!!

01-01-2010
dani89
Nu este medic/terapeut
dani89
am facut sex neprotejat cu prietena mea si nu stiu sigur daca am ejaculat inauntru...poate ramane insarcinata?ce trebuie sa faca daca nu a luat pastila de a 2 a zi si au trecut mai mult de 72 ore ?multumesc
7 comentarii
0
01-01-2010, ora 17:25
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Are ciclu regulat ? Cate zile mai avea pana la venirea menstruatiei ?Sau cate zile au trecut de la ultima menstruatie pana ce ati facut sex neprotejat ?
0
02-01-2010, ora 14:29
dani89
Nu este medic/terapeut
dani89
s-a intamplat in data de 01.01.2010 iar ciclu ii vine prin 14...este vreo problema ?multumesc pentru raspuns
0
03-01-2010, ora 16:58
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Era in perioada fertila, deci putea sa ramana insarcinata. dar poate ca nu s-a intamplat acest lucru.nu ai ce face, trebuie sa astepti sa vina menstruatia. Daca intarzie sa faca un test de sarcina.
0
03-04-2012, ora 23:21
f.remus
Nu este medic/terapeut
f.remus
In seara asta am facut sex neproteja cu prietena mea si cred ca am ejaculat foarte foarte putin in ea.Are ciclul oarecum regulat 28 maxim pe 1 ii vinde ciclul de data asta ia venit pe 28 si astazi pe 3 am facuto.Este posibil sa ramana insarcinata?dupa cat timp este valid un test de sarcina sau cum putem afla fiindca nu as vrea sa ia pastila de a doua zi degeaba?multumesc anticipat
0
04-04-2012, ora 21:39
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
Daca i-a venit pe 28 inseamna ca de abia i s-a terminat, deci nu are cum sa ramana gravida. Un test de sarcina, dar unul bun, poate sa il faca chiar acum pt linistea voastra dar parerea mea e ca nu a ramas insarcinata.
0
04-04-2012, ora 23:14
f.remus
Nu este medic/terapeut
f.remus
Multumesc pentru raspuns si daca imi puteti recomanda un test de sarcina mai bun?
0
04-04-2012, ora 23:56
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
Nu mai stiu exact denumirea lor pt ca eu nu am mai folosit de vreo 2 ani, dar la farmacie le poti cere pe cele care dau rezultatul cel mai sigur 99%, cel pe care l-am folosit eu este productie franceza si este intr-o cutie roz, acum 2 ani costa vreo 15 lei, era cel mai scump, dar este cel mai eficient si sigur, in cazul in care e folosit exact dupa indicatii. Dar nu cred ca e nevoie pt ca sigur nu a ramas gravida dar faceti-o totusi ca sa va linistiti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •