Nu stiu daca sunt insarcinata sau nu!

02-09-2017
MariaAnna
Nu este medic/terapeut
MariaAnna
Buna, acum 2 luni am trecut printr-o experienta mai putin placuta si pe care imi este oarecum dificil sa o impartasesc. Fiind intr-un club cu niste baieti cu care nu pot spune ca aveam o prietenie prea fondata, dar ieseam la chefuri, am baut dintr-un pahar adus de unul dintre ei, si inca unul si inca unul. Eram ametita dar nu beata. Imi amintesc perfec cum am dansat, ne am distrat si la final unul dintre respectivi s-a oferit sa ma duca acasa. Plecati cu masina din club, si a lasat prima oara prietenii acasa si dupa pe mine m-a dus LA EL ACASA. Eram obosita, voiam sa dorm, nu imi era rau dar in continuare simteam alcoolul in procent de 30%...bineinteles pusa in situatia in care eram amandoi in acelasi pat, eu o victima in stare de ebrietate.omul a incercat. Am refuzat orice avans, insa la un momendat mi s a rupt filmul T O T A L. M-am trezit peste aproximativ 2ore in acelasi pat tot cu el, iesita total de sub influenta alcoolului si l am rugat sa ma duca acasa la mine.El m a condus si totul s a terminat cu bine.
Acum, intrebarile mele care sunt?
1)Virgina fiind, e posibil sa nu imi amintesc actul sexual (daca acesta ar fi avut loc)?
2)N-am avut tupeul sa incerc un consult ginecologic, insa, presupunem ca am avut acest contact sexual pe care nu mi-l amintesc, neprotejat cel ami probabil, este posibil sa fii ramas insarcinata? Acest lucru s-a intamplat acum doua luni, ciclul mi-a venit regulat, am facut un test in prima luna, NEGATIV, altul in aceasta luna(a 2a), NEGATIV. Urinez cantitativ si frecvent, beau multa apa, am luat putin in greutate si am racit usor. NU am greturi, varsaturi, crampe abdominale, pofte, senzatie de foame sau alte simptome pe care le am regasit ca fiind tipice unei sarcini.
Astept niste raspunsuri care sper să ma aduca la realiate...
1 comentarii
1
02-09-2017, ora 22:57
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu sunteti insarcinata dar incercati sa nu va mai expuneti asa. Invatati din aceasta experienta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.