nu sunt lamurita de diagnostic

25-07-2009
Simona01
Nu este medic/terapeut
Simona01
Buna ziua!Am 36 de ani, 1.70 m, 75 kg si am usoare, dar persistente dureri de genunchi(mai si trosnesc)si umarul si cotul drept ma dor.Precizez ca aceasta durere apare la miscarea mainii si este mult mai dureroasa decat cea de genunchi.Am colesterolul total 221, PCR 7, fibrinogen 462, VSH 45.In urma acestor analize am consultat diferiti medici:unul mi-a spus ca este reumatism, altul poliartitra reumatoida, iar altul artroza.Am fost indrumata si catre ginecologie pentru ca cei doi medici care m-au diagnosticat cu bolile mai usoare au spus ca infectia din corp poate fi din alta cauza.Celalalt diagnostic mai grav ma ingrozeste si de aceea va solicit o parere.Va multumesc!
2 comentarii
0
25-07-2009, ora 12:36
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna ziua,

Analizele sunt extrem de proaste. Nu inteleg de ce medicul care v-a sfatuit sa faceti aceste analize nu v-a recomandat si Antistreptolizina O (ASLO)?!
Poliartrita reumatoida se diagnosticheaza corect NUMAI cu ajutorul factorului reumatoid Waaler Rose, in niciun caz doar pe baza unor analize care intr-adevar indica un proces inflamator si nu numai.
Este clar ca aveti o problema destul de serioasa care nu trebuie neglizata si care trebuie investigata si tratata de un medic competent, tocmai de aceea imi permit sa v-o recomand pe dna doctor Tiganisteanu Constanta. Sunati-o la nr. 0751.030.553 si rugati-o sa va ajute; veti ramane impactata de cat de multe stie (sau dati click pe numele meu si o gasiti in lista de medici recomandati (tot acolo gasiti toate detaliile)). Dansa va poate ajuta.
In rest, va recomand o alimentatie cat mai corecta, multe fructe, lichide suficiente, dar nu sucuri, ci apa plata sau pi, sport cu moderatie, mai mult jogging si terapie prin rugaciune.

Multa sanatate si fericire;) Dumnezeu sa va binecuvanteze !
0
25-07-2009, ora 12:48
Simona01
Nu este medic/terapeut
Simona01
multumesc pentru raspuns, o sa iau legatura cu doamna doctor.ASLO este 198.
va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.