nu suntem un cuplu normal

26-05-2007
lola
Nu este medic/terapeut
lola
Nu vrea sa stam impreuna. sa mergem undeva.suntem de mult timp impreuna.simt ca tine la mine putin.Am o mare dilema. Am sa va mai scriu.Eu sufar mult.Astept raspuns
7 comentarii
0
26-05-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Cred ca tu ai dereglari psihice!
0
27-05-2007, ora 00:00
Dr. Andrei Dumitrescu
Psihologie, Bucuresti
Dr. Andrei Dumitrescu
Ce altceva ai mai putea face, pe langa sa suferi ?

Andrei
0
11-08-2007, ora 00:00
doinel
Nu este medic/terapeut
doinel
cred ca e bine sa-l lasi, mai bine singure decat rau insotita
0
08-09-2007, ora 00:00
kabby
Nu este medic/terapeut
kabby
Fa-ti un control! la cap
0
10-11-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
D c trebuie sa judecati oamenii asa aspru.Greece woman iar ai dat-o in bara.d c va place sa sufere oamenii mai mult decat sufera.
Parerea mea e ca ti prea mult la el.si nu merita! Veziti d viata ta.arata-i ca nu-ti pasa, si asa o sa-ti dai seama.daca t iubeste.o sa faca c vrei tu, daca nu nu o sa-i pese d sentimentele tale.
Dar nu multumi cu putin.cum adica simti ca tine la tine putin.respecta-te p tine insuti si dovedeste-ti ca vrei mai mult d laviata, vrei mai mult d la persoana iubita.adica.vrei sa fi iubita.si nu putin ci atat cat meriti, atat cat daruiesti
0
26-11-2007, ora 00:00
cricu_g
Nu este medic/terapeut
cricu_g
ai incercat sa te intrebi de ce? nu ai nevoie de un control la cap, nici nu trebuie sa suferi parerea mea este ca trebuie sa descoperi de ce.poate comunicarea e tot ce va lipseste.sunt casatorita de 8 ani.am trecut si eu prin faza asta cu sotul meu insa ii multumesc lu dumnezeu am depasit-o.incearca sa schimbi atitudinea ta, sa comunici mai mult cu el insa nu devenii sufocanta.incearca sa il respecti asa cum e si sa nu incerci sa il schimbi.daca el a devenit subit timid ia tu initiativa.iar daca nu este vb de alcineva si intradevar te iubeste sigu va observa diferenta.la mine a mers.mult succes
0
29-11-2007, ora 00:00
ianis
Nu este medic/terapeut
ianis
Am 7 ani de casnicie si alti 6 de prietenie cu acelasi om fara de care nu pot trai.Nu m-a jignit, nu m-a batut, nu m-a amenintat niciodata si nu pot antelege cumin alte cupluri se pot rani atat de tare, isi intorc spatele atat de usor, parasesc caminul conjugal atat de firesc.as vrea sa-mi raspunda un doctor daca se poate:este normal?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul