nu vrea in ruptul capului sa mute la mine

10-03-2012
marianmaress
Nu este medic/terapeut
marianmaress
buna ziua...am 26 de ani si am o relatie de 6 ani...cu bune si cu rele dar in ultimul timp ne am gandit tot mai mult la a sta impreuna...fata cu care stau are 24 de ani si e o fire mai cocheta mai nu stiu cum are un tipar al ei si mi se pare deosebita de alte fete si de aici problema...eu am ascultat o in privinta mutarii de 2 ori atat la o prietena a ei care pleca la munca in strainatate si ramanea casa libera cat si la bunica ei care traieste singura.cele 2 variante au cazut din diferite motive.si i am propus dupa cum bine stia ca daca nu o sa rezolvam nimic acolo sa mergem la mine.aceasta nu vrea in ruptul capului sa vina spune ca au ai mei ceva cu ea si nu vine sa la faca pe plac in modul ca a incercat de 2 ori sa ma ia de la mine si acum sa vina ea cu capul plecat si sa le dea satisfactia asta...ce prezenta mai am eu in fata ei cand ea ma plimba cu vorba de colo in cola ma implic in tot spun la toata lumea ba ca plec la o prietena ba la o rude de a ei si acum ultima gaselnita sa mergem sa stam la ea...e incredibila nu mai stiu ce sa fac si m am certat cu ea...i am zis ca e provizoriu sa stam la mine strangem banii si ne facem o casa pe un teren al ei...nu vrea vrea si nu vrea...i am zis cand o sa vrea sa ma sune si sa mai inteleaga si hotararile mele pentru ca si eu le am inteles pe ale ei la momentul cand mi a cerut acel lucru.multumesc astept raspunsurile voastre
1 comentarii
0
10-03-2012, ora 18:25
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Prietena dv procedează foarte înţelept refuzând să locuiască la dv, împreună cu părinţii dv. Circulă o vorbă printre avocaţi: "statul norei în casa soacrei este pâinea avocaţilor", aluzie la cauza frecventă de divorţ izvorâtă din certurile care apar. Cu atât mai mult cu cât, din câte înţeleg, ea nu beneficiază nici măcar de statutul căsătoriei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul