nume pilula de a doua zi...

07-10-2012
Maria100
Nu este medic/terapeut
Maria100
Buna imi puteti spune va rog un nume pentru piula de urgenta ? vreau sa iau maine de la farmacie si nu stiu sub ce nume sa cer..multumesc anticipat :)
5 comentarii
0
07-10-2012, ora 23:04
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Postinor.Dar ai mare grija, se foloseste maxim de 2 ori pe an si efectele secundare nu-s deloc de neglijat.
0
07-10-2012, ora 23:07
Maria100
Nu este medic/terapeut
Maria100
am avut un contact sexual normal iar apoi anal, , , a ejaculat in anus apoi am vazut pe lenjerie umezeala si o substanta alb-galbuie... daca a curs din anus pot ramane insarcinata? pentru problema aceasta m'am gandit sa iau... ce ma sfatuiti ?:) sa iau sau nu sunt sanse ?
0
07-10-2012, ora 23:15
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Orice act sexual neprotejat care se incheie cu o ejaculare poate duce la o sarcina, iar in cazul sexului anal acest lucru se poate intampla doar daca sperma ajunge si in zona vaginului nu numai in zona anusului.Asadar riscuri sunt, dar destul de mici.Pe viitor, folositi prezervativul, chiar daca practicati sexul anal.
0
07-10-2012, ora 23:17
Maria100
Nu este medic/terapeut
Maria100
Si acum sa iau postinor ?:) sau nu este nevoie ? eu m'am gandit ca si daca era pe lenjerie sperma nu avea cum ajunge inauntru sa fie o sarcina.
0
08-10-2012, ora 00:11
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
In primul rand vezi daca erai in perioada fertila si abia apoi gandeste-te la postinor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul