O antrebare va rog - băiețel de 5 ani cu probleme psihiatrie

14-08-2018
Bianc
Nu este medic/terapeut
Bianc
Buna numele meu este Ribana si am un băiețel de 5 ani si are probleme psihiatrie nu stiu ce sa cred ca ar da semne ca are autism se izolează mai mult singur an camera stă prea mult la televizor nu se joacă cu ceilalți frați mai are 5 frați dar e mai diferit nu prea comunica nu vrea an parcuri fuge an camera si si închide nu doarme noaptea doarme pe reprize este prea agresiv cu ceilalți frati nu mănâncă orce mănâncă mai mult crud astept un respuns
2 comentarii
0
14-08-2018, ora 09:51
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Mergeți la o evaluare psihologică la un psiholog specializat în evaluarea copiilor.
Un diagnostic sigur se poate pune numai în cabinet și e bine să știți exact ce puteți face mai departe.
0
14-08-2018, ora 12:50
Bianc
Nu este medic/terapeut
Bianc
Buna ziua doamna psiholog niculina ciuperca si are un IQ 62 tulburări psihice reactiva de comportament tulburări tulburări de conduită și tulburări an dezvoltarea a vorbiri si articulati F70 dar el copilașul meu are 5 anișori si are insomni noaptea face pe el nu stiu ce sa mai cred ca alti spun ca nu e bine ca e posibil sa nu de o mai rau va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul