O boala.. care nu o intelege nimeni

11-04-2016
theUninvited
Nu este medic/terapeut
theUninvited
Salut oameni buni,

O mare problema ma macina si pe mine de un timp.
De un an jumate, am achizitonat un dosar cat un roman intreg de analize, fara nici un rezultat pana in ziua de azi.

In fiecare zi de la prima ora dimineata pana adorm ( mai am 2 -3 zile pe luna care sunt normale ), sufar de Fatigabilitate, Cearcane imense(cand vad cearcanele in oglinda ma panichez si mai rau ), lipsa aer, tahicardie extrema, tensiune crescuta, ameteala, cefalee, confuzie totala, lipsa concentrare. Jobul meu este in cinematografie, si necesita o atentie crescuta, iar din aceasta cauza sunt pe cale sa imi pierd jobul.

Toti doctorii mi-au gasit abosult toate analizele, RMN, SANGE, TIROIDA, INIMA... etc etc... in stare foarte buna, singura problema este doar la coloana cervicala care este putin stramba, si ceva toxine la nivelul colonului. nu ceva grav...


Nu mai stiu in ce parte sa o iau, am fost si la biorezonanta, si nici aia nu au gasit nimic...

E timpul sa apelez la un psihiatru ?

Sunt pur si simplu disperat, am devenit xenofob, viata sociala s-a dus de mult, iar viata mea sociala era una foarte intensa. Singurul loc in care ma simt linistit mai este in patul meu si atat, cum am pus piciorul afara incep atacurile astea de panica sau ce or fi ele !
3 comentarii
0
11-04-2016, ora 23:59
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E timpul, da. Ai elemente de anxietate si depresie. Oboseala e simptom de depresie.
Cu un antidepresiv bun, te pui pe picioare in 2-4 saptamani.
0
21-10-2016, ora 19:41
TheTruth
Nu este medic/terapeut
TheTruth
Uninvited, poti sa fi mai specific in privinta investigatiilor care le-ai facut ?Spune-le te rog pe toate
0
23-11-2016, ora 23:31
arra
Nu este medic/terapeut
arra
Procura o carte scrisa de Andreas Moritz cu titlul "Timeless Secrets of Health & Rejuvenation" sper ca se gaseste in limba romana. Este foarte posibil ca ficatul, vezica biliara sa fie o problema, de multe ori teste medicale nu descopera problema decit atunci cind este foarte grav, ...un detox sau mai multe va fi folositor, alimentatie sanatoasa, mese ce va cuprinde multe vegetale, salate de fructe si verdeturi, la ore regulare vor fi beneficiale...si probabil medicamente si alchohol, precum si excesul de cafea va trebui controlate...si cel mai important bea un litru de apa cel putin pe zi ca sa elimine toxinele din sistem.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Mă simt obosit deși am dormit bine - cauze posibile
  • Regiunile din creier care ar putea controla gradul de oboseală
  • Vitaminele, mineralele şi rolul lor în oboseala fizică și psihică
  • Potrivit unui nou studiu, consumul de canabis poate ameliora oboseala
  •