O crema care functioneaza la psoriazis si neurodermita !!!

02-02-2010
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
O crema care functioneaza la psoriazis si neurodermita

Mai jos o reteta de la o crema pt. psoriaris si neurodermita care functioneaza si care intre timp se poate si cumpara in Germania. Este inca foarte putin cunoscuta si in Germania, dar vestea se raspandeste ca fulgerul.

Cine ma cunoaste stie ca eu nu voi da niciodata sfaturi proaste si nici nu fac reclama la vreun produs, mai ales cand ar fi prost.

Acum ca. 20 de ani un medic german a descoperit o crema simpla bazata pe ulei de avocado si vitamina B12 care a folosit-o cu succes la boli gravi de piele ca psoriazis si neurodermita. Medicul si-a facut o firma si crezand ca face afacerea vietii ajutand in plus si bolnavii a incercat sa aduca pe piata aceasta crema insa nici o firma mare sau mica de medicamente nu a dorit-o si el nu a reusit sa o aduca in farmacii dupa 20 de ani de incercari. De abia acum in urma unei carti si a unei emisiuni la televizor s-a spart tacerea si au inceput si multi producatori mici sa o fabrice.

Am rasfoit de curand si cartea aparuta despre aceasta crema in care este data si reteta pe gratis.
Si am fost sigur deja dupa ce am citit ce am citit ca este o crema care functioneaza caci este f. logic si practica uzuala ca concernele farmaceutice sa nu doreasca o asemenea crema cand castiga de peste 500 de ori mai mult cu creme cu cortizon.

Acum cateva zile am dat azi de un forum german in care multi pacienti au incercat-o, si intradevar, i-a ajutat pe cei mai multi oameni sa scape pt. PRIMA oara in viata dupa decenii intregi de afectiuni. Insa crema trebuie folostita cateva saptamani pana isi face efectul caci piele nu se vindeca peste nopate.
Crema nu ia ajuta chiar pe toti, caci nu exista un medicament, chiar natural sau divin sa-i ajute pe toti oamenii, caci atat constitutia cat si cauzele bolii sunt diferite, multi nici nu au avut rabdare, altii au folosit in paralel si medicamente chimice si creme blocante.
Insa pt. cine are psoriazis sau neurodermita aceasta crema trebuie incercata si va da roade la cei mai multi,.

Aici este adresa de la forum:
http://naturheilt.com/blog/regividerm-die-verhinderte-vitamin-b12-creme-gegen-neurodermitis/comment-page-3/#comment-651

Crema se poate si cumpara intre timp caci se pare ca din cauza reclamei facute indirect la televizor si din cauza cartii aparute crema aceasta luat drumul invers - de la popor la fabrici si nu asa cum face industria farmaceutica sa ne dea ea numai ce vrea ea - asa ca a inceput deja sa fie fabricata sub numele de "Regividerm"
sau pur si simplu "Ulei de avocado cu vitamina B12 "

http://www.mycare.de/glossar/regividerm
Crema poate fi comandata prin internet la pagina de mai jos pt. 26, 51 de euro
http://www.mycare.de/online-kaufen/regividerm-b12-salbe-salbe-5523487

Si aici sunt mai multe farmacii din Germania care livreaza aceasta crema la 21, 40 euro
http://www.medizinfuchs.de/preisvergleich/avocado-b-12-creme-200-ml-wierich-vertriebs-gmbh-pzn-5898098.html

Sper ca adminul nu va sterge aceste linkuri la cati bolnavi de psoriazis si neurodermita exista...nu fac reclama nimanui ci este ceva care ajuta la bolnavi.

Crema se poate lasa facuta dupa reteta si la o farmacie in tara unde se mixeaza dupa reteta, daca se pot procura aceste ingrediente din reteta originala.

* 0, 07 g Vitamina B12 (sintetica)
* 46 g Avocado-öl (Ulei de avocado )
* 45, 42 g gereignites Wasser. Apa (distilata)
* 8 g Tegocare PS ( un emulgator, tensid natural)
* 0, 26 g Kaliumsorbat (Sorbat de potasiu)
* 0, 25 g Zitronensäure (Acid citric)

Acidul citric si sorbatul de potasiu au numai un rol de conservant si se pot renunta la ele in caz ca este fabricata la farmacie si nu cumparata. Tegocare PS este un tensid, folosit ca emulgator si se poate reununta la el, dupa parerea mea, nu au oricum nici un rol vindecator.

Cred ca si fara vitamina B12 artificiala ar actiona aceasta crema si cred ca secretul este de fapt uleiul de avocado caci vitamina B12 artificiala nu preaare cum sa fie sanatoasa, dar pana nu este incercat acest lucru nimeni nu poate sa stie exact.

-
Cateva traduceri din forumul de mai sus de la cei care au folosit-o cu succes (sunt mai multe rapoarte de folosire cu succes, am tradus numai 3):

"Folosesc crema asta de 2 luni si pot sa spun doar...super, super, super. Sufar de 40 de ani de psoriazis cu tratament ambulatoriu si in spital. Fara cortizon nu merga nimic. Acum mainile sunt curate de tot, partea genitala, urechile si axila sunt complet curate. Sper ca crema sa ii ajute si pe altii..."

"Vroiam de fapt sa dau un raport de abia dupa 6 luni de la folosirea de Regividerm. Acum au trecut aproape 3 luni si dupa 40 de ani de psoriazis (peste 10% din suprafata pielii ) sunt entuziasmat. Chiar doctorul meu de familie care ma ajuta de decenii si care era foarte sceptic fata de aceasta crema este fascinat de succes. La coatele mele und ama facut prima incercare nici nu se mai vede macar ca am avut vreoadata psoriazis crunt si arata acum ca un popo de copil un pic mai rosu. Celelalte parti
date cu crema se schimba la fel inspre bine. Fiindca comsum 250 ml pe luna am schimbat creama asta cu varianta mai ieftina din internnet de ulei de avocado cu B12 care costa numai 21, 40. Cica ar avea mai putina vitamina B12 insa mie imi ajuta.
Din cauza la multe rapoarte din internet am impresia ca crema aceasta ajuta mai mult la psoriazis decat la neurodermita. Eu ma cremuiesc de 4 ori pe zi si in primele 3 saptamani nu s-a vazut nici o schimbare. Este nevoie de rabdare si la critici le spun atat: dati-va mai mult timp cu Fumaderm ein ( costa pe luna 300 de euro) si dupa aceea putem vorbi cu placere despre efecte secundare"

"Salut la toti, si eu sufar de 25 de ani de pssriazis, si de multe ori m-am rusinat si ascuns din cauza aceasta.
Lucrez ca ingrijitor de bolnavi si multi pacienti ma intrebau ce am. M-am saturat sa povestesc ce am la maini !.
Acum ma dau de de 4 saptamani cu Regividerm si mainile mele sunt absolut fara simptome. Ma bucur acum sa ies cu prietenii si sa nu trebuiasca sa ma gandesc ce cred altii despre mainile mele sau ca le este scarba de ele.
Si psihic imi merge mult mai bine de atunci si dupa 25 de ani pot sa spun ca ma simt bine pentru prima oara in pielea mea. De mai bine de o saptamana nici nu mai trebuie sa ma dau cu crema si mainile au ramasa inca fara simptome si fara mancarime."
-

Asa ca faceti crema aceasta cunoscuta la toti cei pe care ii stiti cu aceste boli. Poate o gaseste cineva undeva si mai ieftina decat am gasit-o eu acolo. Daca se gaseste cineva sa spuna.
Se poate comanda si in cantitati mai mari pt. mai multe persoane interesate si atunci ea devine mult mai ieftina si pot fi impartite costurile.

Se poate gasi si o farmacie in Romania care sa o fabrice, nu exista patent, o poate face oricine si o poate vinde orice farmacie (poate nu sub numele de Regidiverm daca e inregistrat). Reteta e mai sus, dupa cum am zis multe se pot lasa cateva substante la o parte sau se poate face dupa reteta originala.

Si pentru cei care nu stiu exista si remedii homeopate care vindeca psoriazul dinauntru catre afara...un tub costa numai 6 lei...dar acel tub trebuie ales de un medic bun din mai multe sute...si aici e greutatea.

Ajutati la raspandirea acesti informatii extrem de utile.
14 comentarii
0
02-02-2010, ora 16:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Inca o traducere:
"ma dau cu Regividerm de ceva mau mult decat 1 saptamana, dupa ani de cautare si multe deceptii.
Pana acum au disparut mancarimea, pielea e mai neteda, locurile cele mai deschise s-au inchis sau au disparut. Sper sa mearga mai departe tot asa si o sa mai raportez. La toti ceilalti suferinzi mult noroc si nu renuntati!
0
28-02-2010, ora 10:34
descult dar demn
Nu este medic/terapeut
descult dar demn
BUNA. MA POATE AJUTA CINEVA SA CUMPAR Regividerm?.NU INTELEG GERMANA SI LOCUIESC IN MADRID.VA MULTUMESC
0
01-03-2010, ora 14:48
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Da, te ajut eu daca doresti. Scrie-mi un email sau un mesaj pe messenger.
0
17-04-2010, ora 18:54
iuli20
Nu este medic/terapeut
iuli20
aceasta crema se numeste regividerm?vreau si eu crema cum pot sa fac rost de ea?ajutatima va rog frumos.poate exista intr-o farmacie din rom.ziceti-mi si mie
0
02-06-2010, ora 15:59
ovy71
Nu este medic/terapeut
ovy71
Buna !

Acum vreo 3-4 ani am avut neurodermitis, am probat toate cremele posibile, printre care una ce continea cortison. Intr-adevar disparuse dar dupa aceea a revenit complet si dublu cu o forta care mi-au atacat mainile urat de tot. Aveam practic mainile deformate, vreo 2 straturi de piele erau afectate incat nu puteam sa tin o furculita in mana sa tai carnea. Am fost la diferiti medici si nu m-au ajutat, am incercat produsul german Eucerin (crema), am dat cu tot felul de creme lipsite de miros, una as putea sa spun ca ar fi buna, nu stiu cum ii spune dar contine petroleum si e ca un gel, probabil amelioreaza. Nu stiu, Regividerm am incercat sa fac rost dar n-am putut. Ceea ce m-a vindecat total si chiar si atunci cand ar vrea sa razbata, nu are putere, este un produs facut de firma FITLINE. De fapt, e un set de vitamine ce contine anumite prafuri si un fel de iaurt, ii spune ALL IN ONE 1000, se prepara intr-un vas tot de firma Fitline, si se ia in fiecare dimineata o lingura. Va spun si nu va mint, am luat aceste produse si in decurs de 4 luni m-am vindecat total, aproape ca mi-a venit sa plang cand ma gandeam prin ce-am trecut.Cele 2 straturi de piele se uscasera si cazuse, ramand cu pielea rosie in palma ca dupa o arsura zdravana, cremele erau science fiction, nimic nu ajutau in afara de acel gel si bineinteles imi trageam manusi din panza ca sa nu-mi afecteze cu diferite lucruri. Astazi imi privesc mainile, imi mai apar ceva dar nu ma mananca si nu ma afecteaza deloc pt ca dispar in mai putin de cateva ore. Am sa caut numele produselor Fitline ca sa le expun aici. Cel care m-a ajutat de acestea mi-a spus ca totul se trage de la intestine. Alimentatia nesanatoasa, mananci ceva fara salate sau lipsa de fructe, lipsa de vitamine in corp duce la alti virusi.

Numai bine !
0
11-08-2010, ora 20:22
Dimancescu
Nu este medic/terapeut
Dimancescu
Am cautat pe internet o reteta cum sa scap de psoriazis... am gasit ceva forum-uri si am luat legatura cu unu din utilizatori... am vb cu el si ma ajutat cu o reteta foarte ieftina si tot in acelasi timp foarta eficienta... nu am crezut pana acum 2 zile cand intr-un adevar nu mai am absolut nimic... si nici semne... i-am urmat reteta user-lui SCARFACE cea cu vitamina B12 si un ulei de avocado. si ii multumesc pe aceasta cale...
incercati si o sa mearga va garantez 100%

Numai bine.
0
28-01-2011, ora 22:27
aly50na
Nu este medic/terapeut
aly50na
buna,
am si eu psoriazis de 15 ani localizat pe palme, talpi, coate si genunchi
vreau si eu sa stiu de unde pot face rost de crema regividerm si ce pret are
simt uneori ca nu mai am putere sa lupt cu aceasta boala
va multumesc din suflet,
aly50na
0
14-10-2011, ora 02:40
blagu dragusin
Nu este medic/terapeut
blagu dragusin
buna...am intrat pe forumuri sa gasesc si eu o solutie contra psoriazisului caci sint disperata nu mai stiu ce sa fac sa mai elimin din aceste pete si am vazut aceste comenturi despre rigeviderm...as dori sa stiu si eu daca intradevar funcioneaza caci as dori sa l cumpar si am gasit si deja site ul http://www.neurodermitisportal.de/rezeptur-regividerm-b12-creme/.eu locuiesc in elvetia si imi este usor sa l cumpar di germania caci stau chiar la granita...spune ti mi va rog frumos daca la folosit cineva si cum functioneaza.va multumesc
0
25-02-2012, ora 00:00
Sellena89
Nu este medic/terapeut
Sellena89
Buna ziua, am încercat si eu crema mavena b12 timp de 16 zile din păcate fără rezultat, dimpotrivă eruptiile au devenit tot mai multe...:(..am 22 de ani si acum 2 ani am fost diagnostificata cu psoriazis singura crema care mă ajuta este dermovate nu ştiu ce sa mai fac am pe tot corpul in cap in urechi peste tot, seamănă mai mult cu nişte cosuri care au ff putina scuama doar 2 sunt puţin mai mari de mărimea unei monezi in rest toate sunt mici va rog sa îmi daţi un sfat ce as mai putea folosi. Multumesc din suflet
0
26-11-2013, ora 12:57
sarbu marcela
Nu este medic/terapeut
sarbu marcela
Buna ziua, am psoriazis capilar in urechi si dupa urechi de 12 ani imi puteti spune daca este ok crema pentru ca ultimele commenturi sunt din 2012
Doresc sa o procur si eu si sa stiu daca am vreo sansa sau nu am incercat tot felu de tratamente si pana acum nimic inafara de o crema bazata pe alge din marea moarta si bineinteles fara cortizon pt ca acesta le extinde mai rau, doar ca acum au schimbat ceva la tratament si nu-si mai face efectul


multumesc
0
18-02-2014, ora 23:12
cezara56
Nu este medic/terapeut
cezara56
ovy71 are dreptate totul se trage de la alimentatie..si de la parazitii care posibil ii avem in intestine !! trebuie sa facem analize la sectia de parazitologie din Fundeni si in urma rezultatelor vom lua tratementul dat de medicul biolog. Trebuie sa tratam cauza nu efectul bolii !! Si eu am psoriazis pustulos localizat la calcai si am citit pe net, cauza acestei boli ar fi acesti paraziti localizati in intestine sau ficat.
0
11-07-2014, ora 01:05
liliana mocanu
Nu este medic/terapeut
liliana mocanu
buna ziua!as dori si eu aceasta crema-regevidrem-o pot gasi la o farmacie din romania?va rog frumos sa ma ajutati
0
01-02-2016, ora 23:27
florianlica
Nu este medic/terapeut
florianlica
Salutare.
Locuiesc in Germania, copila mea are neurodermitis...iar aici aveti o creme care functioneaza chiar rapid
ALFASON Basis CreSa Creme, 350 Gramm

http://www.medpex.de/alfason-basis-cresa-creme-p7122522?q=ALFASON+Basis+CreSa+Creme%2C+350+Gramm&pn=1&fs=94.0&fp=1&fop=1

Fiica mea era toata rosie si cu pete, dolosim crema asta de vreo 2 saptamani si avem rezultate bune.Nu mai este rosie si petele s-au diminuat masiv.
Acum nu stiu ce o sa se intample daca ma voi opri sa o mai dau cu aceasta crema... deocamdata inca mai folosesc.
Succes si sanatate va doresc tuturor
0
26-03-2019, ora 19:38
Verovera
Nu este medic/terapeut
Verovera
Follow
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Proteinele microflorei bacteriene de la nivelul pielii pot oferi protecție împotriva unor boli
  • Pierderea în greutate ar putea ameliora simptomele psoriazisului
  • FDA a aprobat un nou medicament împotriva psoriazisului
  • Psoriazisul ar putea fi prevenit cu extractul de vanilie artificial
  • Tratamentul psoriazisului cu inhibitori PDE4
  • Activitatea fizică redusă este asociată cu un risc crescut de psoriazis
  •