O durere infernala.de masea sau nerv nu stiu

31-10-2010
AlexutzuBogdan
Nu este medic/terapeut
AlexutzuBogdan
Buna ziua, am o mare problema si daca puteti va rog frumos sa ma ajutati.Am 17 ani si sunt plecata din tara. Am avut acum cativa ani la maseaua respectiva o plomba. mi-a cazut, si am ramas asa nu am mai facut nimic. am facut abces, am fost la doctor mi la spart s a spus dupa 3 zile sa scot maseaua... nu am fost. E i bine de la un timp, mi sa facut o gaura imensa in masea, si sincer nu simteam nimic, de la un timp tot incepea inauntru sa creasca o bucatica de carne, Nu stiu exact ce este..banuiesc ca e nervul.era foarte mic si nu ma durea, dar azi dimineata cand m-am trezit, deja sa umfat foarte tare:(.vreau sa spun ca...mi-a si iesit acea bucatica de carne putin inafara maselei..ce poate fi???ce pot sa fac???va rog frumos ajutati-ma daca puteti deoarece sunt in strainatate si..nu stiu unde sa ma duc...daca puteti sa ma contactati sau sa va contactez undeva...-* V a multumesc


(*modificat de administrator)
3 comentarii
0
31-10-2010, ora 11:20
AlexutzuBogdan
Nu este medic/terapeut
AlexutzuBogdan
va rog frumos...ajutati-ma cumva..sunt in alta tara si...u stiu ce sa fac.O fata mi-a zis ka a crescut carnea peste dinte si trebuie taiata..mi-e frika..nush refuz sa cred asta..poate dumneavoastra stiti mai bine...Mentionez ca bucatica de carne e ff moale... S i cateodata curge sange
0
31-10-2010, ora 16:15
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Nu e nerv, ci un polip gingival. Nu e nici o filozofie cu el. Va fi indepartat in timpul extractiei dintelui, sub anestezie, bineinteles.
Mergeti la medic pt extractie. Altfel, radacinile alea lasate acolo pot duce la un abces dentar de toata "frumusetea".
0
31-10-2010, ora 23:30
AlexutzuBogdan
Nu este medic/terapeut
AlexutzuBogdan
SaRUT MANA..va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: