o fi sarcina?

18-12-2012
lili93
Nu este medic/terapeut
lili93
Buna!la cateva zile(3 4 zile_ dupa ce am facut dragoste cu iubitul meu mi-au curs cateva picaturi de sange, ce poate sa fie?si nu trebuie sa imi vina ciclul menstrual.credem ca s-a terminat putin in mine, dar nu suntem siguri de lucru asta
9 comentarii
0
18-12-2012, ora 00:56
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Cand ai avut ultima menstruatie?Ai un ciclu menstrual regulat?Raportat la menstruatie, in ce zi a avut loc contactul sexual neprotejat?
0
18-12-2012, ora 08:45
lili93
Nu este medic/terapeut
lili93
ultimul ciclu l-am avut de pe 30 noiembrie pana pe 5 decembrie, iar contactul sexual l-am avut dupa 10 zile, adica pe 15decembrie.nu am un ciclu regulat
0
18-12-2012, ora 10:26
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Cel mai probabil erai in perioada fertila si cred ca ar trebui sa iei in calcul o sarcina. Implantarea ovulului fecundat este marcata de o usoara sangerare vaginala la cateva zile dupa contact.
0
18-12-2012, ora 14:28
lili93
Nu este medic/terapeut
lili93
si in cat timp pot sa fac un test de sarcina?daca merg acum la ginecolog e prea devreme?
0
18-12-2012, ora 18:05
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Pentru acuratete, se fac la o saptamana de la intarzierea menstruatiei sau la doua saptamani de la contactul sexual neprotejat. Se poate face si o analiza de sange, care e elocventa.
0
01-02-2013, ora 16:30
anishka
Nu este medic/terapeut
anishka
buna ziua...am si eu o nelamurire...pe 31.12.2012 mi'a trecut menstra si pana p 9 am facut sex neprotejat dar cu metoda coitului intrerupt...am facut un test desarcina si iesit prima liniuta deschisa la culoare si a 2'a asa cum ar fi trebuit..exista posibilitatea sa nu fi iesit bine testul?tin sa precizez ca am dureri de sani si ma inteapa un ovar...multumesc anticipat!
0
01-02-2013, ora 16:57
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
"prima liniuta deschisa la culoare si a 2'a asa cum ar fi trebuit."ADICA? a iesit sau nu a doua?
0
01-02-2013, ora 20:18
anishka
Nu este medic/terapeut
anishka
au iesit 2 linii insa liniuta din dreptul literei T este stearsa si cea din dreptul literei C este accentuata...
0
01-02-2013, ora 20:43
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Indiferent cat de stearsa e liniuta, daca au iesit doua, inseamna ca vorbim despre o sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •