o infectie bucala

13-09-2009
katallin
Nu este medic/terapeut
katallin
am cateva besici mici rosii pe limba lateral, cateva mici albe pe obraz interior, dar ce m a speriat cel mai tare e o infectie in gat...arata f urat. E umflat si am si lateral doua adancituri unde s a format puroi.
5 comentarii
0
13-09-2009, ora 14:55
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Consulta un medic orl-ist de urgenta. Pana atunci, fa gargarisme de 3 ori pe zi cu 50 de ml de apa in care dizolvi o jumatate de lingurita de sare de mare neiodata + tot in 50 de ml de apa plata adauga 20 de picaturi de tinctura de propolis (administreaza acest "preparat" de doua ori pe zi; se bea pe stomacul gol), doar daca stii ca nu esti alergic la produse apicole!

Insanatosire grabnica!


In speranta ca ti-am putut fi de folos, cu placere si deferenta,
Mister NICK;)
0
14-09-2009, ora 22:30
cameliabranzan
Nu este medic/terapeut
cameliabranzan
Buna Katalin,

Chiar daca esti alergic la produse apicole sa stii ca se poate rezolva. Poti folosi propolisul de la FLP. Se imparte pastila in 8 bucati. In prima zi se ia o bucatica. a doua zi doua, si tot asa pana ajungeti sa luati o pastila zilnic. Apoi se ia cate o pastila zilnic pana la terminarea flaconului.Propolisul este cel mai bun antibiotic natural.
0
14-09-2009, ora 23:58
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Dacă suferă de intoleranţă sau sensibilitate la propolis, creşterea gradată a propolisului îl va ajuta, dar mult prea puţin, eventual alergia va fi mai puţin severă. În niciun caz propolisul de la Forever Living nu-l va desensibiliza...terapia de desensibilizare (in caz de sensibilitate/intoleranta la produse apicole) se face cu un preparat din polen administrat incepand de la o cantitate infinitizemală precum cea homeopata, pana la o cantitate de o lingura zilnic, dar în mai bine de 3 luni trebuie facută creşterea gradată; calculată f. strict, nimic în plus, poate în minus!


Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
29-09-2009, ora 17:56
katallin
Nu este medic/terapeut
katallin
cam cat timp dureaza regenerarea unor cratere din gat?
0
03-10-2009, ora 14:20
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Depinde de cauza lor şi de tratamentul abordat de persoana afectată! În general, în minim 7 zile, maxim...depinde, după cum am mai spus...

Însănătoşire grabnică!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: