o intrebare: sunt insarcinata?

23-01-2008
dee_dee
Nu este medic/terapeut
dee_dee
acum vreo 2 saptamani si ceva era cat pe ce sa fac sex cu prietenul meu, insa pt ca ma durea s-a retras, ejaculand in afara, iar dezvirginarea nu s-a produs. Exista posibilitatea unei sarcini??? daca el a ejaculat in afara
12 comentarii
0
23-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Problema e "daca". Esti sigura ca nu a ajuns sperma in vagin?
Daca nu a ajuns sperma, de unde sarcina? De unde stii ca nu s-a rupt himenul?
0
23-01-2008, ora 00:00
dee_dee
Nu este medic/terapeut
dee_dee
pai ma gandesc ca daca se rupea himenul ar fi curs sange.desi stiu ca nu e o regula sa se intample asta.insa eu zic ca nu s-a rupt din motivul ca imediat cand i-am zis ca ma doare, el s-a retras... ideea e ca dupa ce s-a intamplat asta, intr-unul din momentele mai intime intre noi 2, a bagat un pik degetul in vaginul meu...si din nou durere.
0
24-01-2008, ora 00:00
dianaely
Nu este medic/terapeut
dianaely
e posibil sa ramai. dar depinde in ce perioada a ciclului menstrual erai. nu vreau sa te sperii dar mai bine fa-ti un test de sarcina ca sa fii sigura
0
24-01-2008, ora 00:00
dee_dee
Nu este medic/terapeut
dee_dee
pai.sa va zic. mie nu-mi mai venise menstruatia de vreo 3 luni cand s-a intamplat asta. stiu ca ar trebui sa apara anumite simptome dupa 12 zile, in cazul unei posibile sarcini, iar eu nu am niciunul. ma simt normal: dureri de sani nu am, greturi, dureri de cap sau stari de voma nici atat. cat despre perioada ciclului menstrual...nu stiu ce sa va zic, din moment ce eu nu am ciclul regulat. Am fost la ginecolog, insa i-am zis ca nu am viata sexuala, din moment ce atunci nu s-a produs actul sexual in sine...doar m-a apasat pe burta si a zis ca e totul in regula si ca sa astept sa-mi vina menstruatia pt a incepe un tratament pe baza de hormoni prescris pt reglarea ciclului menstrual.
0
25-01-2008, ora 00:00
Dr. Marina Prunea
Medicina de familie
Dr. Marina Prunea
Domnisoara, merita sa te stresezi atata si sa mai povestim in van pentru 3-4 lei, ca atata costa un test de sarcina. Il cumperi, il deschizi, urinezi putin intr-un.capac de borcan, daca nu ai altceva la indemana, inmoi stic-ul pana la sageata in urina si astepti cateva minute. Rezultatul nu da gres! Si asa ai scapat de stra. Dupa 10 zile de la contactul sexual testul e valabil sif f f f sigur.
0
12-02-2008, ora 00:00
dee_dee
Nu este medic/terapeut
dee_dee
gata... a trecut pericolul... am facut testul...negativ. si mi-e venit si menstruatia in sfarsit... am inceput sa iau tratament cu anticonceptionale pt reglare. multumesc
0
18-02-2008, ora 00:00
alexandravet
Nu este medic/terapeut
alexandravet
ma ajuta si pe mine cineva?
am avut in trecut o relatie cu cineva si in timpul actului sexual si dupa el a sangerat
se poate ca el sa fi sangerat pt ca nu mai fusese niciodata cu o fata? nu am vb niciodata despre aceasta intamplare si nu l-am intrebat ce are.stie cineva ce ar fi putut pati el?Va multumesc celor care raspundeti
0
28-02-2008, ora 00:00
creatur3
Nu este medic/terapeut
creatur3
si eu am o problema..sunt studenta si sunt virgina..am incercat sa fac sex de mai multe ori cu prietenul meu..insa nu ma poate penetra..am dureri foarte mari...ma doare foarte tare..si nu reuseste sa ma dezvirgineze.ce se intampla?ajutati ma...
0
28-02-2008, ora 00:00
dianaely
Nu este medic/terapeut
dianaely
poate ai himenul mai putin elastic sau mai gros. iti recomand sa consulti un medic ginecolog el iti poate spune maimulte
0
28-05-2008, ora 00:00
valentyina-oana
Nu este medic/terapeut
valentyina-oana
am inceput viata sexsuala astazi si am sangerat...eu cred k mi s-a rup himenul.si inca mai sangereaz putin...cat timp va dura chestia asta ?cateva zile?.multumesc!!!
0
11-12-2010, ora 17:07
deea mihaela
Nu este medic/terapeut
deea mihaela
buna..am si eu o intrebare, , imi este f jena dar trebuie sa stiu..zilele trecute m-am lasat dusa de val cu pritenul meu..a intrat in mine cam 3-4 cm..cu prezervtiv!!!dar pt ca ma durea am hotarat sa ne oprim..nu mi-a curs sange..nimc!!dupa a mai intat in mine inca o data tot asa vreo 3 cm dar fara prezervativ..a stat f putin..foarte...mai sunt virgina?si daca nu mai sunt.exista sanse sa raman insarcinata..avand in vedere k a2a ora a intrat fara protectie?nu a ejaculat..nu am simtit nimic!!va rog sa-mi raspunde pt ca sunt f speriata..
0
14-12-2010, ora 22:39
deea mihaela
Nu este medic/terapeut
deea mihaela
va rog un raspuns..:|
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •