o mancarime suparatoare in zona genitala

14-12-2005
rave
Nu este medic/terapeut
rave
am si eu o problema care ma supara de mult, dar mi-a fost jena sa consult un medic.Am o mancarime in zona inghinala si a parului pubian, fara alte semne, nici roseata, nici vezicule sau alte semne.Apare mai ales noaptea si la caldura.Va rog sa ma ajutati nu vreau sa ma duc la medic.
2 comentarii
0
19-12-2005, ora 00:00
Dr.Anca Zbranca
Nu este medic/terapeut
Dr.Anca Zbranca
Puteti incerca sa aplicati de doua ori pe zi solutie de iodosept sau betadine ca sa dezinfectati zona de eventuale ciupercute.
Daca nu dispare senzatia consultati dermatologul.

Cu consideratie, prof.dr.Anca Zbranca
0
20-12-2005, ora 00:00
rave
Nu este medic/terapeut
rave
Va multumesc pentru sfat, sper sa se rezolve problema, cat mai repede.Am omis sa va spun ca am o ciuperca la picioare de mai bine de 25 de ani pe care nu am reusit sa tratez nici pana azi.Ultima incercare de tratare a fost cu Locoid lipocrema si dezinfectare cu Betadine inainte de a aplica crema.Intr-adevar dispar veziculele cat timp aplic tratamentul, dar dupa 2-3 luni reapar, dermatologul pe care l-am consultat mi-a spus ca nu voi scapa niciodata de tot.Intrebarea care ma framanta este daca este vorba de aceeasi ciuperca si pentru zona inghinala sau am "adunat" alta in urma unei operatii facute de 2 ani in zona respectiva (am avut un chist de grasime care a fost scos).
Eu va doresc sarbatori fericite, un LA MULTI ANI! calduros si multa putere de munca si la anul care vine.
Cu toata stima si consideratia pentru ceea ce faceti rave
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.