o problema

17-06-2010
xpanx
Nu este medic/terapeut
xpanx
vara trecuta am avut 4 zile in care am crezut ca'mi dau si sufletul afara... am facut o gastrita si in acele 4 zile orice mancam in urmatoarele 10 minute era afara... am ajuns la medic, mi'a dat analize de facut... analize de sange cu potasiu cu tot... de la analize am ajuns la ecografie abdominala... in care am descoperit ca am colecistita cronica... am bila deformata si metabolismul meu este incetinit... am luat tratament/ regim normal toata viata trebuie sa am grija... acum ajung la partea rea

apoi mai tarziu pana sa inceapa scoala fix in noaptea de 14-15 septembrie cand sa inceapa scoala incercam sa adorm atipeam apoi deodata tresaream brusc si aveam pultul putin marit apoi cred ca deja intrasem in panica ca toata noaptea am tinut de sase mai mult... a 2a zi eram adormit rau abia stateam in picioare aveam o durere de cap nu stiu cum sa explic nu durerea aia de cap cand esti racit... o durere care mai mult te tinea si te sacaia si se muta dintr'o parte in alta a capului... incepusem sa am un fel de clatinari... aveam senzatia ca ma clatin, parca ma dezechilibram si parca nu mai aveam vlaga in picioare... parca nu mai aveam stabilitatea de inainte din ziua aia au inceput cum sa zic "problemele" mele... si clatinaturile au continuat 1 saptamana m'am dus la doctor mi'a dat analize iar + EKG + encefalograma si test . la analziele de sange mi'a iesit totul ok... la EKG mi s'a zis sa mai renunt la cofeina daca fumez... si ca am o dezechilibrare de minerale... i'am explicat ce patisem in noaptea aceea... a zis ca probabil erau emotiile mi'a prescris Aspacardin/Magneziu forte/vagostabil si niste pastilute care luam cate 2 le topeam in gura stiam pentru decalcefiere pentru inima sau ceva de genul nu mai stiu exact... iar la encefalograma mi s'a zis ca e ok si ca durerile de cap ar putea fi din cauza ca stau in curent ( am ajuns la urgente o data mi s'a administrat un algolcalmin + tratament cu nurofen no-spa si omez parca un pansament )/ ca nu prea port ochelarii... dupa tratament usor usor mi'am revenit... mai aveam usoare dureri de cap din cand in cand... si am observat cand ma enervez foarte tare adica cand ajung la limite ma apuca durerea aia nenorocita de cap... bun problema e ca acum mi'a revenit starea aia de clatinat care e deranjanta e sacaitoare... si parca cand merg imi arunc picioarele iar slabiciunea aia... si mai nou parca nu pot sa trag aer in plamani cum trebuie mai am uneori obiceiul sa trag pe gura ca sa simt ca sunt plini plamanii si nu pot sa trag parca as fi balonat ceva de genul si ma tine si putin in piept in partea stanga dar mai mult in spate ( problema e cand ma apucat acum chestia asta intrasem putin in panica si ma lua cu, calduri care treceau ) nu stiu ma gandesc sa nu fie inima sau nu stiu... bunicul meu are probleme cu inima a avut pareza pe partea stanga ( a ajuns la al 2lea preinfarct ) stiu ca se poate mosteni... nu stiu ce sa zic...

va rog daca puteti citi... si ma puteti ajuta cu un sfat oricat de mic ar fi el este bine venit... va multumesc ca mi'ati ascultat oful... o seara buna.
1 comentarii
0
17-06-2010, ora 23:42
xpanx
Nu este medic/terapeut
xpanx
am uitat sa mai mentionez ca uneori mai am si senzatia de nod in gat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.