o problema cu gatul, urechea capul in partea dreapta...

19-06-2014
andrarr
Nu este medic/terapeut
andrarr
Buna ziua am o problema cu gatul, urechea capul in partea dreapta.Totul a inceput in februarie cand a inceput sa ma usture in gat mi sa umflat limba, (pe partea dreapta a ei am 2 borbonele rosii dar presupun ca e de la o masea care nu este in stare foarte buna)amigdalele umflate senzatiede mancarime, durere usturime si lipsa de aer in acelasi timp.Am fost la medic in nenumarate randuri mi s-a spus ca am alergie din cauza timpului, a2a oara ca am un virus, a3a oara ca am faringita cronica, a4a oara ca am otita(specific ca suntcstabilita in alta tara)mi-au facut o hemograma a iesit totul bine doar ca sunt putin anemica(anemia o am de mai bine de 4 ani).Mi-au retetat o gramada de pastile spray-uri nazale etc.Gatul este un pic mai bine dar ce ma ingrijoreaza este ca pe langa aceasta problema la palpare simt jugulara in partea dreapta umflata(nu se vede doar se simte)si ma doare pana in ureche cu cap (intepaturi)maxilarul mai oe scurt toata partea dreapta.Nu stiu ce sa mai fac sau sa mai iau.Ca sa nu uit in 2009 am avut un accident de masina iar prin toate leziunile fractura de piramida nazala deviatie de sept fractura de arcada traumatism cranio cerebral fracturi la oasele fetei dislocare de umar si entirsa de clavicula ma gandeam ca poate toate simptomele care le am ar putea fi o urmare a acestor leziuni.Va rog din suflet dati-mi un sfat sau un diagnostic daca se poate
3 comentarii
0
20-06-2014, ora 08:31
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. NU ai specificat la ce medic ai fost
tratamentul corect in cest caz poate fi numai de la ORL.. si un gonsult la gastyrologie fiindca senzatiile de usturime cu care au inceput problemele au fost de la REfluxul gastric si alimentatie incorecta
2 in rest pe forum gasesti multe sfaturi cum se fac tratamente locale in ORL
0
20-06-2014, ora 14:44
andrarr
Nu este medic/terapeut
andrarr
Am fost la medicul de familie, la urgenta(probabil e medic de medicina generala)medici pe aici nu te trimit asa usor la orl.
0
20-06-2014, ora 14:45
andrarr
Nu este medic/terapeut
andrarr
Multumesc pt.indrumare voi cere medicului de familie sa ma trimita la orl daca nu voi mergevla un particular.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •