O problema mai complicata: ejacularea precoce

15-04-2010
ihiihi23
Nu este medic/terapeut
ihiihi23
Buna ziua. Am 23 de ani, si mi-am inceput viata sexuala de pe la 15 ani. Toate bune si frumoase, pana acum 2 ani, de cand am observat ca incet incet am inceput sa am probleme, gen ejaculare precoce; dupa primul "numar", imi pierea cheful de sex complet, periodic imi aparea o iritatie pe penis ( mi se usca pielea pe preput, imi aparea ca un inel iritat in jurul penisului, dupa care in ultima faza pielea imi crapa). M-am gandit ca e din cauza ca ma spalam cu sapun, si probabil din cauza asta a fost, pentru ca de cand folosesc gel intim nu am mai avut probleme. Asa sa fie?
Marea problema este ca in ultimul timp am avut contact neprotejat cu 2 fete, obligat fiind de faptul ca pana sa pun prezervativul pe penis, acesta se culca, si asadar am fost nevoit sa intretin relatiile fara prezervativ. Fara prezervativ, in afara faptului ca ejaculam mai repede, totul era ok. Sa fie oare din cauza unei boli? Sa fie o ushoara impotenta? Sa fie doar de natura psihica?
De atunci, tinand cont de faptul ca fac dush zilnic, pe penis imi apare acea "branza" care este urat mirositoare, si parca mi s-a sensibilizat pielea de pe preput. De asemenea, adesea am o mancarime in zona testiculelor, picioare, etc. Mentionez ca actele sexuale s-au intamplat cam cu o saptamana in urma.
De asemenea, in ultimul timp ma cam dor testiculele fara sa fiu excitat in prealabil, si sunt curios daca acest fapt poate reprezenta o raceala ( tinand cont de faptul ca m-am spalat cu apa rece), sau poate fii o problema mai grava?
Astept cateva sfaturi, idei, cu privire la simptomele prezentate. Mentionez ca nu ma ustura, nu ma arde la urinare, nu am basici, nu am iritatii.
As dori de asemenea sa consult un medic, dar nu stiu ce fel de ramura a medicinei se ocupa cu genul asta de probleme.

Va multumesc anticipat, Alex.
4 comentarii
0
16-04-2010, ora 14:30
ihiihi23
Nu este medic/terapeut
ihiihi23
Nici un raspuns? Macar o parere ceva pls...
0
16-04-2010, ora 18:24
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ejacularea precoce este mai mult o chestie psihica in timp ce celelalte simptome denota mici probleme de alta natura si nu trebuie sa fie legate de prima probleme. Iti recomand sa mergi la un medic homeopat, pt. ca desi exista si specialitati in medicina pt. astfel de probleme ele nu pot fi vindecate cu medicamente chimice.
Pantru toate problemele pe care le ai te poate ajuta un singur medic homeopat, asa ca gaseste unul bun.
0
17-04-2010, ora 14:56
ihiihi23
Nu este medic/terapeut
ihiihi23
Ok. cu ejacularea precoce cam stiu cum e, dar din "simptomele" mele in rest poate reiesi ca am vreo boala venerica?
0
10-09-2010, ora 10:26
alabala1
Nu este medic/terapeut
alabala1
salut. am si eu aceiasi problema... ai rezolvat? :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: