O problema sau o normalitate?

16-07-2008
teoim
Nu este medic/terapeut
teoim
Am urmat un tratament de detoxifiere. Inca din timpul acestui tratament, mi-au aparut pe fata multe cosuri. Le-am acceptat, in ciuda aspectului nu chiar frumos, punandu-le pe seama iesirii toxinelor din organism.
Acum insa, am observat ca am si o scurgere, pe care nu o aveam inainte de acest tratament si cred eu, ca nu as fi avut motiv sa fi racit.
Asta chiar ma nelinisteste.
Sa fie oare tot din cauza acestui tratament? Se elimina ce e rau, si apoi gata?

Multumesc!
2 comentarii
0
17-07-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
toxinele ies la toaleta nu prin cosuri
0
07-06-2012, ora 12:40
Mari_Meli
Nu este medic/terapeut
Mari_Meli
Cu tot respectul pentru Dr Akram - stiu ca detoxifierea se face nu doar prin fecale si urina, ci si prin activitatea pulmonara (respiratie) si prin piele (transpiratie). Faptul ca dupa unele cure de detoxifiere (facute in mod echilibrat, cu produse naturale care nu sunt iritante si nu dau dependenta, cum ar fi laxativele de contact) apar in mod frecvent manifestari cum ar fi iritatii pe piele, dureri de cap si altele, nu este un lucru nou descoperit, exista cercetari in acest sens si multe studii de caz. Nu se paote sti, evident, doar dupa o descriere sumara, daca acesta este cazul persoane de mai sus, trebuie consultat un medic/terapeut care are experienta in cure de detoxifiere, ce sunt acestea, de ce sunt necesare si cum trebuie adaptata o asemenea cura la fiecare pacient in parte.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.