o sa innebunesc din cauza atator intrebari :-<

30-10-2007
eo
Nu este medic/terapeut
eo
va rog din suflet sa ma ajutati!nu mi-am inceput inca viata sexuala, insa acum 1 luna si 2 saptamani eu si prietenul meu "ne-am jucat", n-au fost momente in care as fi sigura ca ar fi putut intra un spermatozoid in vaginul meu.dar am fost speriata cand in timpul primei menstruatii dupa ce "ne-am jucat" ma tinea un ovar.am fost la medic, mi s-a spus ca nu am nimic, am luat antibiotice si mi-a trecut.dar de atunci se tot aude in zona ovarelor ca si cum nu s-ar face bine "circulatia".am facut doua teste(dupa aprox 3 saptamani), au iesit negative, dar pe ele scria "numai pentru diagnostic in vitro", nicio farmacista n-a stiut sa-mi explice exact ce inseamna asta, dar spuneau ca nu are nicio legatura.mentionez ca peste presupusa sarcina mi-au venit doua menstruatii normale, regulate...
acum 10 zile, m-am "jucat" iarasi cu prietenul meu dar aveam lenjerie intima pe noi, nu eram nici in perioada fertila, si nici n-a ejaculat.dar de doua zile am ameteli si greturi...poate fi de la faptul ca m-am consumat mult cu problema asta sau poate fi o criza de colecist, acum nu stiu...dar va rog din suflet, spuneti-mi sincer...exista sanse sa fiu insarcinata?:-ss va multumesc anticipat.
11 comentarii
0
30-10-2007, ora 00:00
Nu este medic/terapeut
nu va mai jucati.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
in legatura cu durerile ametelile greturile.du-te la medic..nu cred ca e posibil sa ramai insarcinata..asa usor dar pt siguranta ta protejeaza-te...sunt atatea metode.contraceptive..
sfat:iubiti-va original.
0
30-10-2007, ora 00:00
giana
Nu este medic/terapeut
giana
Drept sa-ti spun si eu as innebuni cu atatea intrebari!!!!!Daca toate analizele ti-au iesit bine de ce iti faci atatea probleme??Nu cred ca esti insarcinata, nu-ti crea probleme acolo unde nu sunt.
0
30-10-2007, ora 00:00
alinna
Nu este medic/terapeut
alinna
si noi ne-am jucat inainte sa ne incepem viaat sexuala si am trecut printr-o sperietura.dar in ceea ce te priveste pe tine nu cred ca sunt probleme.Dak nu a ejaculat mai ales, plus ca erati imbracati, iar din cate stiu eu spermatozoizii mor la contactul cu aerul.Dak gresesc sa ma corecteze cei care sunt mai informati.
0
31-10-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
Pai.sa-ti explic.e f important psihicu.daca t stresezi ai tot felu d senzatii.poti si sa lesini si sa ai greturi.pot sa ai o groaza d simptome (probabil daca t uiti bine si ai sti ca asta e un semn cand esti grvida o sa ti se para ca ai abdomenul un pic umflat)
Eeeee.ideea e ca tra sa t calmezi, sa ai grija sa nu va "jucati" in zilele 12-18 ale ciclului. Daca t stresezi si crezi ca esti insarcinata.o sa-ti intarzie menstruatia (in conditii d stres menstruatie poate intarzia si o luna) si atunci sa vezi stres :) si nu cred ca vrei asta. Si testele sunt sigure 99%.eu as zice chai 100% pt ca daca nu sunt bune nu apare nici o linie (adica nu apare nici cea d control)
0
31-10-2007, ora 00:00
eo
Nu este medic/terapeut
eo
va multumesc mult tuturor.azi mi-am facut un alt test si a iesit negativ, dar nu m-am potolit si am facut si un test de sange, din cate stiu are precizie 100%.primesc raspunsul peste o saptamana.astept sa ma linistesc...
0
31-10-2007, ora 00:00
Nu este medic/terapeut
ma bucur ca ai luat hotararea de a consuilta un medic.in cazuri de genul acesta e cea mai buna solutie in primul rand pt linistea ta...sunt sigura ca nu esti insarcinata.daca ti-ai facut testul si e negativ...calmeaza-te.si nu te mai stresa...asa eram si eu cand mi-am inceput viata sexuala chiar daca ma protejam imi faceam griji, si cate 3-4 teste de sarcina pe zi
sa stii ca te inteleg perfect!iti doresc numai bine.
0
01-11-2007, ora 00:00
eo
Nu este medic/terapeut
eo
deci mie inca nu-mi vine sa cred.de la incidenta din septembrie chiar nu pot fi insarcinata, dupa trei teste negative si doua menstruatii normale...dar acum nu ma lasa ametelile si parca mi s-au intarit sanii...oare chiar am probleme cu psihicul? cum Dumnezeu sa raman insarcinata cand aveam lenjerie intima pe noi, n-a ejaculat si nici nu eram in perioada fertila?:((
0
01-11-2007, ora 00:00
eo
Nu este medic/terapeut
eo
*deci mie chiar nu-mi vine sa cred...
0
03-11-2007, ora 00:00
IUliaA
Nu este medic/terapeut
IUliaA
deci.dupa cum ti-am mai spus.nu-ti fa degeaba probleme.sanii se intaresc si inainte d menstruatie (un lucru normal si fiziologic), si "vanataia d la mana" depinde.d cum ai tinut amna dupa c ti-a luat sange.trebuie sa o ti intinsa nu antebrat flectat p brat.o sa treaca cam in 5-7 zile
0
07-11-2007, ora 00:00
eo
Nu este medic/terapeut
eo
a iesit negativ. va multumesc tuturor.
acum pot dormi si eu linistita :)
aveti grija toti cei care ajungeti sa cititi mesajul meu, nu va jucati cu treburile astea!
0
10-07-2008, ora 00:00
Lolicica
Nu este medic/terapeut
Lolicica
Stresul, din cate am citit eu mai sus, ar putea sa faca ca menstruatia sa intarzie?Si chiar 2 saptamani?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apare amețeala?
  • Greața în sarcină
  • De ce apare greața în sarcină?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  •