O sarcina nedorita cu Duphaston

20-08-2016
Selena Matei
Nu este medic/terapeut
Selena Matei
Buna ziua, va rog sa imi rarspundeti..am ciclulmenstrual neregulat si deja de vreo jumate de an nu imi vine daca nu iau duphaston, cind am inceput tratamentul nu traim sexual si nu aveam nici o grija, fiind preintimpinata de medic ca cu ajutorul acestor pastile poti ramane tare usor gravida nu am luat in cap, acum in iulie am luat pastilele 10 zile si dupa o saptamina ca deobicei mia venit menstruatia, pe 31 iulie sa terminat si pe 2 august am avut un contact neprotejat dar nu a ejaculat in mine ci pursisimplu dupa prima ejaculare nu a mers la baie si am trecut la a 2 partida...acum au trecut 2 saptamini si tare mi-e frica sa nu fiu gravida, raspundeti-mi va rog am vreo sansa??
2 comentarii
0
20-08-2016, ora 16:24
Selena Matei
Nu este medic/terapeut
Selena Matei
Am facut un test astazi si mi-a iesit negativ, dar am sinii inflati si sensibili, oare ce poate fi
0
24-08-2016, ora 13:36
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

va recomandam sa efectuati un test de sarcina din sange BetaHcg, testul de urina necesita 2-3 saptamani pentru a iesi pozitiv

Echipa Medicala Marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul