o umflatura in zona genitala

06-03-2007
Alessia
Nu este medic/terapeut
Alessia
Am de mai bine de 1 an o umflatura in zona genitala in exterior. Este dureroasa, dar nu tot timpul. Ce ar putea fi? O infecţie? Se intampla ca atunci cand merg mult pe jos si obosesc sa am dureri mari la ovarul stang si am si scurgeri. Imi puteti spune daca e ceva grav sau nu? Va multumesc.
6 comentarii
0
06-03-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar fi necesar un consult si, probabil, cateva analize foarte simple. Ipoteza unei afectiuni infectioase este prima care trebuie luata in calcul.
0
12-03-2009, ora 18:32
alina_sm_sm
Nu este medic/terapeut
alina_sm_sm
buna ziua.ma numesc alina, am 18 ani, si de o saptamana mi-a aparut o umflatura pe labia stanga, in interior.este rotunda si ajunge foarte adanc.umflatura are forma unei bile insa continua aroape pana la anus, fiind foarte adanca.ma doare nespus de tare, mai ales in anumite pozitii(stand pe scaun, in picioare, in timp ce merg).am decis sa raman o saptamana acasa, sa vad cum reactioneaza, iar daca nu am sa consult un ginecolog.totusi care este parerea voastra?multumesc foarte mult.
0
12-03-2009, ora 18:34
alina_sm_sm
Nu este medic/terapeut
alina_sm_sm
am uitat sa adaug faptul ca am o igiena stricta, si am grija de mine.precizez faptul ca am facut exercitii pt abdomene.multumesc.
0
22-02-2010, ora 20:04
ioana1232003
Nu este medic/terapeut
ioana1232003
Buna ziua, am si eu o problema asemanatoare, azi dimineata cand faceam dus am observat si eu o umflatura destul de maricica in zona genitala, e si putin dureroasa si ma tem sa nu fie vreo infectie. Nu am avut niciodata contact sexual dar stiu ca unele BTS'uri se pot lua si prin alte mijloace. Problema mea cea mai mare e ca sunt in turcia momentan, defapt doar in iunie ma intorc acasa si nu stiu ce tratament as putea face aici, imi puteti recomanda o crema sau ceva de genul pe care as putea sa o cumpar din farmacie fara prescriptie medicala?
0
22-02-2010, ora 21:51
alina_sm_sm
Nu este medic/terapeut
alina_sm_sm
am fost la medic, mi-a spus ca am foliculita.am urmat un tratament cu oxacilina injectabil si tablete.durerea a disparut dar, umflatura a ramas acolo.in pozitia ghemuit se simte foarte bine, chiar mai mult se observa.ma deranjeaza sa o stiu acolo.ce as putea sa fac?????
0
23-02-2010, ora 19:27
isabela riana
Nu este medic/terapeut
isabela riana
am o umflatura in interiorul zonei genitale aparuta in a doua zi a tratamentului cu dalacin ovule.am avut citologie tip 2 asociata cu inflamatie.ce poate fi umflatura asta?de ce a aparut in timpul tratamentului?
afecteaza cu ceva daca am relatii sexuale cusotul meu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.