O umflatura sub mandibula partea stanga

17-02-2013
Cristina0708
Nu este medic/terapeut
Cristina0708
Buna ziua. Aseara am sesizat o umflatura sub mandibula in stanga, nu este vizibila, doar la palpare simt eu foarte putin. Nu as fi sesizat-o daca nu as fi simtit un fel de amorteala in zona. Nu cred ca este un ganglion pt ca nu are o forma sau o marime si nici nu e mobil. Pur si simplu simt ceva umflat putin acolo Mentionez ca sunt ipohondra si ca m-a dat peste cap fiind sufar si de anxietate si atacuri de panica. Aveti idee ce poate fi? multumesc anticipat.
5 comentarii
0
17-02-2013, ora 17:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi o problema in glanda salivara
un medic de la maxilo-facial..o sa te ajute
pentru celelalte probleme asculta pe youtube emisiunile cu participarea lui Ovidiu Dragos Argesan, emisiunile lui Oreste
sau 360 grade. poate o sa intelegi cauza anxietatii
0
17-02-2013, ora 17:30
Cristina0708
Nu este medic/terapeut
Cristina0708
M-am speriat foarte rau. Sa inteleg ca nu este nimic grav? Multumesc domnule doctor.
0
17-02-2013, ora 18:43
dorina vasiliu
Nu este medic/terapeut
dorina vasiliu
D le doctor..si eu sufar de anxietate si aceste emisiuni m au consolat, atat doar.va rog sa mi raspundeti la o intrebare...o artroza cervicala cu care cred ca m am nascut...ma dureau umerii si ceafa pe cand aveam zece ani fara sa am sau avut vsh mare..poate da stari de panica puternice cu crestere de tensiune sau depresie sau daca de la o artroza atat de veche poate intra inima in fibrilatie.va multumesc mult
0
18-02-2013, ora 13:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
coloana vertebrala.. are o importanta enorma in activitatea organismului
prin coloana trec toti nervii care fac legatura intre organele interne..si creer
o problema la coloana deregleaza acest proces de schimb de informatie si de aici si multe probnleme care gresit pot fi interpretate ca boli separat

E cazul de investigatii serioase la toata cooana cervicala
dupa care investigatii la organele interne
dupa care un medic trebuei sa faca legatura intre probelmele coloanei si a celor interne si sa gaseasca solutia corecta de tratament a CAUZEI.. boliii !
0
01-03-2013, ora 19:06
dorina vasiliu
Nu este medic/terapeut
dorina vasiliu
Va multumesc mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.