Oare am ramas insarcinata?

19-04-2012
Rany
Nu este medic/terapeut
Rany
Am avut 2 contacte sexuale neprotejate si a ejaculat in mine..am luat Escapelle dupa 34 de ore de la ultimul contact sexual...oare sunt sanse sa raman insarcinata? VA ROG SA IMI RASPUNDETI! :(
8 comentarii
0
19-04-2012, ora 19:55
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Escapelle poate ajuta la prevenirea sarcinii dacă este luat în primele 72 ore după ce a avut loc un contact sexual neprotejat, în condiţii de lipsă de eficacitate a metodei contraceptive sau după utilizarea unei metode contraceptive care nu este considerată ca fiind sigură. S-a estimat că Escapelle previne 84% dintre sarcinile posibile, dar nu este la fel de eficace ca o metodă contraceptivă obişnuită, cu administrare regulată.
0
19-04-2012, ora 20:01
Veraioa
Nu este medic/terapeut
Veraioa
Buna seara
Va rog sa ma ajutati cu o lamurire: in ziua 13-a a ciclului menstrual am avut contct sexual, in urmatoarele 2 zile am avut scureri roz, rosii si maro plus ca am o sensibilitate la sani si sunt un pic mariti.Are cineva idee ce inseamna? Ma gandesc sa nu fie o problema, eu vreau sa raman insarcinata si mentionez ca inca nu mi-a iesit rezultatul la analizele pt sarcina. Am avut in trecut candida dar alte simptome de vreo boala nu am. Pot fi semne ca as fi putut ramane insarcinata? Multumesc mult si astept un raspuns
0
19-04-2012, ora 21:45
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
@veraioa
1.Ti-a intarziat menstruatia?
2.Cand a avut loc acel contact sexual?In ce data?
3.Fa un test de sarcina daca au trecut 3 saptamani de la data ultimului contact sexual sau la o saptamana de la intarzierea menstruatiei(daca ti-a intarziat)
0
19-04-2012, ora 22:33
Veraioa
Nu este medic/terapeut
Veraioa
Menstruatia nu mi-a intarziat, trebuie sa-mi vina in 27 aprilie. Contactul sexual a avut loc in 10 si 12 apr iar prima zi de menstruatie anterioara a fost in 30 martie. Mi-am cumparat un test de sarcina pe care vroiam sa mi-l fac maine dimineata dar nu sunt sigura ca va fi concludent. Ai idee daca astea sunt simptomele pt sarcina? Multumesc mult pt raspuns
0
19-04-2012, ora 22:55
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Pot fi simptome de sarcina, dar cel mai bine te poate lamuri un test de sarcina.Stiu ca esti nerabdatoare, dar mai asteapta putin.Iti doresc din tot sufletul sa ramai insarcinata pt ca e minunat sa fii mama.Pentru informatii suplimentare iti recomand http://www.sarcinapesaptamani.ro/simptome-sarcina.php
0
19-04-2012, ora 23:01
Veraioa
Nu este medic/terapeut
Veraioa
Iti multumesc mult de tot pentru raspuns, asa ma gandeam si eu pt ca nu am mai avut simptomele astea. Sper sa nu fiu dezamagita. O seara placuta
0
21-04-2012, ora 11:44
Veraioa
Nu este medic/terapeut
Veraioa
Mi-am facut testul de sarcina, este negativ. Ce ar putea sa insemne scurgerile si toate simptomele? E posibil sa dea un rezultat gresit testul?
0
21-04-2012, ora 20:27
Rany
Nu este medic/terapeut
Rany
imi poate recomanda cineva...niste anticonceptionale? specific ca pana acum nu am mai luat...trebuie sa merg la medic numaideccat...sau pot lua si asa...? care ar fi cele mai bune? Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •