oare cat de sigure sunt testele de sarcina?

10-05-2008
danutza_26
Nu este medic/terapeut
danutza_26
luna trecuta pe 10 aprlie mia venit C M dar decat o zi nu cum imi venea ianinte am avut tari de ameteala stari de voma mi am facut un test de sarcina si aiesit negataiv doar ca luna asta nu mai venit si as manca intruna, ma doare capu am stari de ameteala si sunt si inablonata si mi se pare ac mia mai crescut si burta putin nush eu si sotul meu chair ne am bucura sa fiu insarcinata?
5 comentarii
0
10-05-2008, ora 00:00
FLOARE DE COLT
Nu este medic/terapeut
FLOARE DE COLT
Un copil este o binecuvantare divina!!!
0
10-05-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este posibil ca testul făcut luna trecută să fi fost făcut prematur. Repetaţi-l acum.
0
10-05-2008, ora 00:00
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Sfatul meu e sa mai faci un test de sarcina si daca iese si acesta negativ fugi la dr, am patit si eu ca tine si cand ma bucuram mai tare eu si sotul meu ca e bebe mi-a venit... Fugi si mai ia un test si sa imi dai si mie vestea ce-a mare daca e, mult noroc !
0
12-05-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Testul de sarcina trebuie sa il faceti la 7-10 zile dupa ce a intarziat menstruatia.
Multa bafta.
0
10-04-2009, ora 16:09
roxy06
Nu este medic/terapeut
roxy06
buna ziua!
AJUTOR M.D.!azi mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ.cm imi lipseste de 4 zile, dar mie nu imi venea la 28 de zile imi venea la 22, 23, 26 de zile.eu am avut un avort spontan in septembrie.nu stiu ce sa fac sa cred in acel test ce l-am facut azi sau nu.pt ca am dureri de cap de vreo 5 zile am dureri de sani, urinari destul de frecvente, pofta de mancare adica imi este foame, nu ca as avea pofta de ceva anume, balonari, somnolente.ce sa cred?sa mai astept sa treaca cel putin 10 zile?acum a trecut doar 4.da-ti-mi un sfat va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  •