oare este vorba despre hepatita?

06-11-2009
ext3me
Nu este medic/terapeut
ext3me
Am 21 de ani sunt sportiv si cam de un an simt o durere ca o intepatura de ac in partea dreapta imediat sub coaste.Fiind sportiv a trebuit sa imi fac toate analizele ca sa pot concura.Analizele au iesit bune, am facut chiar si elctroforeza ca sa vad daca e ceva ascuns la ficat, vreun virus, dar nimic.
Durerea se manifesta foarte tare in timpul efortului, si e ca si cum am un ac infipt in ficat si ma impiedica sa respir.Cel mai recent mi s-a intamplat la o competitie, pe 31octombrie, si a fost mai rau ca niciodata., , Durerea, , a intervenit dupa ce trecusera deja trei sferturi din concurs si efectiv aproape ca ma oprisem din alergat...dupa ce am trecut de linia de finish m-am pus in genunchi de durere!!Si acum la cateva zile dupa, este aceeasi problema, dar mai scazuta in intensitate.
Am mai facut un set de analize imediat dupa competitie si cateva sunt incercuite:TROMBOCITE-305.00;SEGMENTATE NEUTROFILE-53.0;LIMFOCITE-36.0;;PCT-0.265;VSH1-8.ALBUMINA-+;SEDIMENT-depozit urati.FIBRINOGENEMIE1-765.00;BILIRUBINA TOTALA-2.30;BILIR.DIRECTA-0.58;MAGNEZIME-1.75.Toate acestea au valori mai mari decat cele normale...si nu pot sa imi explic de ce!astept raspuns, multumesc anticipat
1 comentarii
0
20-06-2013, ora 23:32
eliza p
Nu este medic/terapeut
eliza p
aceleasi simptome le am si eu de ceva timp...ai rezolvat? eu nusunt in tara si inca nu mi am facut analize pt ca aici nu am asigurare si am sa vin sa mi fac analizele in tara...stiam ca ficatul nu doare..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.