oare nu ma mai iubeste?

03-04-2011
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
Buna ziua! Am si eu o problema cu sotul meu. Nu stiu ce sa mai fac...sunt disperata! Nu mai este cum era la inceput pana sa ne casatorim: statea mai mult cu mine, imi spunea ca ma iubeste, era foarte afectuos cu mine, nu mai ma lasa din brate cand ne intalneam... iar acum ca m-am casatorit cu el nu mai este la fel. Acum este foarte diferit: nu mai mi-a spus ca ma iubeste, nu prea sta pe acasa, vine noaptea tarziu si imi zice ca fost cu prietenii la o bere. Daca deschid subiectul despre noi si ii zic ca nu sta cu mine si ma lasa singura devine nervos si tipa la mine, chiar ajunge sa dea in mine, iar dupa toata cearta ma goneste la mama si imi zice ca s-a saturat de mine cand ii zic mereu aceleasi lucruri...eu cred ca ma inseala... Imi doresc foarte mult un copil i-ar el zice ca nu acum... as vrea si eu o parere. sunt disperata...il iubesc si nu vreau sa ma despart de el !!!
5 comentarii
0
03-04-2011, ora 13:01
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
mai mult timp sta cu prietenii lui decat cu mine... iar despre dragoste nici nu mai vorbesc, fiindca facem o data pe luna...
0
03-04-2011, ora 14:06
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
draga mea, draga
probabil..ca sa nu zic sigur, are pe altcineva si..
chiar daca n-ar avea, DOAR faptul ca a dat odata in tine...

vezi-ti de viata ta, nu mai sta nici la discutii cu el..
NU ASTEPTA SA-TI MAI FACA SI-UN COPIL pe care,
SA-L CRESTI SINGURA..
copiii vor ramane cu traume pe viata..desi tu, fiind tanara te vei recasatorii...

Parere:
vorbeste cu parintii tai si/sau ai lui..DACA vrei..si ar fii bine (in absenta lui)...apoi si in prezenta lui,
spune-le ca a dat in tine (MOTIVELE NU CONTEAZA)...
doar ca a ridicat mana...o va face si de n- ori de acum, inainte..

si..lasa-l...

Intrebare:
...spui..ca-l iubesti..?!?
CUM POTI IUBI O ASTFEL DE PERSOANA CARE, a dat in tine???
gandeste-te...NU te iubeste..sigur..

Sa fii fericita si sa iubesti, pe altcineva care SIGUR...te merita.

O zi faina, iti doresc !
0
03-04-2011, ora 14:44
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
multumesc foarte mult pentru sfaturi... dar ma gandesc ca o sa imi fie foarte greu fara el...nu stiu cum voi depasi aceasta situatie..
0
03-04-2011, ora 14:45
Karla:*
Nu este medic/terapeut
Karla:*
dar mama lui mi-a zis: ca ma el ma iubeste, sa am rabdare ca se va schimba...asa e el mai nervos
0
03-04-2011, ora 18:26
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna ziua! Ok, nu accepta violenta! Da, daca esti masochista, poti accepta si asta. Se pare ca nu ai parte de o poveste de iubire adevarata; o iubire adevarata presupune respect, cel care te iubeste este mereu langa tine; stii, e bine sa nu ajungi sa ai planuri de rezerva pentru ca se poate sa fii abandonat; o iubire presupune incredere, ca poti sa te bazezi pe jumatatea ta, ca gasesti un umar pe care sa te sprijini, indiferent de orice si stii ca mereu, da, de acum incolo si pentru toata viata, cand ajungi acasa, te va intampina cineva cu drag, nu sa primesti palme sau sa fii facut albie de porci sau sa gasesti o casa goala... numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul