oare o sa il pot atinge, mangaia si saruta dupa ce stiu ca l'a atins si alta femeie :((

29-01-2013
pwpwalexa
Nu este medic/terapeut
pwpwalexa
sunt impreuna cu logodnicul meu de 2 ani si ceva...ne dorim o viata fericita imreuna...sa avem de toate.el a fost primul barbat din viata mea...eu am fost grasa..adik la 80 kg si acum am 44 kg..el vrea sa isi faca o gajika numai pt afaceri, dar in acelasi timp ar trebui sa se culce cu ea, sa o sarute si tot tacamult...ea este mai slaba decat mine si imi ese frica ca daca o sa se culce cu ea eu sa nu intru in depresie si sa nu il mai accept, nu pot sa ii zic sa nu faca acest lucru pt ca imi zice k pe mn ma iubescte, dar acolo sunt afaceri...el imi spune ca daca doresc nu face acest lucru dar imi spune ca sunt copil si k trebuie sa am incredere in el.il iubesc enorm, am incredere in el...dar oare eu o sa mai am aceeasi relatie cu el...ma refer in plan intim

am nevoie de un sfat..am 20 de ani si chear nu stiu cum sa reactionez
astept sfaturile voastre

oare o sa il pot atinge, mangaia si saruta dupa ce stiu ca l'a atins si alta femeie :((
15 comentarii
0
29-01-2013, ora 10:44
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
draga Alexa,
cat de logoditi sunteti.lasa-l in pace.in voia lui!
daca de acum iti spune in fata ca vrea sa faca, sa aiba gajica pt afaceri.
peste 2-3 ani- tu cu copii, cu casa, gospodarie...
NICI nu-ti va spune.
NU-L crede ca TE MAI iubeste.
de fapt.oare te-a iubit vreodata???
propunere:
sa faci CUM crezi de cuviinta.e viata ta.va fii viata ta...
eu doar mi-am spus parerea
Iti doresc sa fii fericita in viata!
0
29-01-2013, ora 12:16
pwpwalexa
Nu este medic/terapeut
pwpwalexa
ms mult pt parera ta
0
29-01-2013, ora 12:44
florin000
Nu este medic/terapeut
florin000
maria 123 cum pot lua legatura cu tn vreau sa te intreb cevaun id mess sau un email ceva????
0
29-01-2013, ora 14:18
amailia
Nu este medic/terapeut
amailia
Draga mea esti tanara primul nu trebuie sa fie si ultimul poate ramane cea mai frumoasa amintire dar daca ii accepti idilele poate devenii un cosmar.ca sa fii fericita ai nevoie de iubire intelegere si RESPECT iar el daca incepe de pe acum sa aibe altele "in interes de afaceri"inseamna ca este un ambitios si nu se va oprii pana nu ajunge unde doreste iar asta va insemna multe 'trepte "in patul lui.iar tu vei putea accepta sa stii ca e cu alta? degeaba ai bani daca nu esti fericita...bafta
0
19-02-2013, ora 17:33
BEmanuel
Nu este medic/terapeut
BEmanuel
Tu ai 44 kg si ea e 'mai slaba' decat tine ? Dumnezeule... inseamna ca e un schelet...
0
04-03-2014, ora 13:52
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
Buna, Alexa!

l-ai intrebat de ce iti cere un asemenea lucru daca te iubeste? Pt ca banuiesc ca nu aveti o relatie deschisa, in care fiecare are dreptul si posibilitatea de a avea aventuri fara costuri.

Daca si tu i-ai cere voie sa ai un amant, ar fi de acord? Il poti intreba, sa-i vezi reactia.

Ai grija de tine si scrie-ne cum a decurs relatia voastra!

Inca ceva: omul e facut sa fie consecvent in alegeri chiar daca presupun mai multe costuri decat beneficii. in acest caz, esti tentata sa continui sa te privesti ca logodnica lui, viitoare sotie, sa-l privesti ca pe un viitor sot si ca inevitabila casatoria voastra. OARE CHIAR ESTE INEVITABIL? Desigur ca si razgandirea presupune costuri, dar, prin comparatie, nu sunt ele mai mici decat ce ar implica o casnicie esuata, cu un sot care inca de cand era logodnic si-a cerut "dreptul la amanta"...?

Ana Badita
0
21-05-2014, ora 16:26
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Gagik pt afaceri, doamneee ce mai scornesc barbatii astia, incredibil...i-as trage o cotonogeala de ar vedea numai gagici dupa ce as termina cu el ;)))
0
27-05-2014, ora 21:59
Psiholog Camelia Ioanas
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Camelia Ioanas
Buna seara,
Cum mai merg lucrurile? Nu ati mai scris aici de ceva vreme. Cum decurge relatia dumneavoastra? Sper sa fiti bine si sper sa urmati sfaturile pertinente ale celor care au scris mai sus.
PS: katy_p - excelent comentariul, am ris cu pofta!

Camelia Ioanas
0
28-05-2014, ora 10:46
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Ma bucur atunci, asta era si scopul sa detensionez putin atmosfera.
Eu de felul meu m-am cam jucat cu barbatii, m-a ajutat putin si fizicul, si felul meu de a fi.
Din acest motiv nu sunt prea dispusa sa tolerez orice la un barbat.:)
Si am si o parere destul de proasta despre ei, iar cand citesc despre femei care se "astern" la picioarele lor, mi se pare o nebunie.
Deci, fetelor, nu ii mai razgaiati asa pe barbati, cand vedeti ca nu mai aveti cu cine sa va intelegeti, lasati-i naibii in pace pe drumul lor, ca departe oricum nu vor ajunge la cata minte au :)))).
0
28-05-2014, ora 11:52
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Da Katalyna, tu esti experta la intors spatele sotului ! Imbracata bineinteles, sa nu se interpreteze alfel, Doamne-fereste ! :)) Ar trebui sa te reprofilezi si sa tii prelegeri despre asta ! Foarte multa lume este in eroare si nu stie ca organele sexuale sunt doar pentru reproducere
si in acest fel s-au creat chiar si meserii false precum terapeuti de cuplu, psihosexologi si alte tampenii ! Baga-le mintile in cap la toti, te rog eu ! :)

Cat despre povestea de mai sus stati linistite, astia sunt tigani, doar ei pun problema asa ! "Partenera de afaceri" probabil ca este aia care sa mai induca in eroare furnizorii si sa-i plateasca cu cecuri si ordine de plata false !
0
28-05-2014, ora 11:57
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
:)))) taree!

Bravo Stevens, ca bine le mai zici :).
Dar cu vacutza cum ramane?!
0
28-05-2014, ora 14:46
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Vrei sa te scot la o salata ?! :D
0
28-05-2014, ora 14:51
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Pai tu esti la pascut cu vacutza, ai semnal pe deal?! :))))
0
28-05-2014, ora 15:24
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Pardon, mi-a scapat ! Rromani trebuia sa spun !

Katy, ciobanul Ghita zice ca e semnal peste tot, insa rasa aia mai noua oricum nu prea agreeaza pasunile si parcurile ci mai mult mall-urile ! :)
0
28-05-2014, ora 15:37
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Stevens, in mare parte iti impartasesc opiniile (inclusiv cu base):). Si cu restul. Mai putin cu salata :))))
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul