oare pot ramane insarcinata? mi-e frica sa fac testul!

23-02-2008
biencutza
Nu este medic/terapeut
biencutza
buna!as vrea sa ma ajutati, rog seriozitate!mi-a venit menstruatia in 31 ianuarie a durat cam 5zile, si dupa 3 zile dupa ce s-a terminat, cand imi curgea un lichid maroniu, am avut raporturi sexuale cu prietenul meu!ne-am lasat dusi de val si nu am folosit prezervativ, dar mentionez k a durat foarte putin si ca el a aspus ca a avut grija!oare un baiat poate sa aiba grija suficient?ciclul meu e regulat dureaza cam 29 de zile, oare pot ramane insarcinata???mi-e frica sa fac testul!pls ajutati-ma
3 comentarii
0
23-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pai mai ai cateva zile si iti vine ciclul..ce te mai agiti inzadar...tot ce sa intamplat nu se mai poate scimba !
Daca baiatul a zis ca avut grija...credel..nu ai alta solutie !
Mai ai cateva zile si o sa stii adevarul...si testul po.ti sa il faci...o sa te linisteasaca si o sa poti sa dormi...ca asa veata sexuala...in care mai mult stres decat placere..? Nu cred ca trebue la nimeni!
Fiti destepti !
0
23-02-2008, ora 00:00
biencutza
Nu este medic/terapeut
biencutza
asa e.mult stres.sper si eu sa fie bine.multumesc de sfat
0
08-03-2008, ora 00:00
farm.caty
Nu este medic/terapeut
farm.caty
pai teoretic poti ramane insarcinata si in timpul menstruatiei, vezi daca iti vine ciclul la data care trebuie si urmezi procesul normal: teste de sarcina, medic...se poate orice! de regula nu prea se intampla in timpul menstruatie sa ramai insarcinata si e posibil sa urmezi aceasta metoda a calendarului cu succes dar nu te baza pe asta. nu este vinovat nimeni si se putea intampla oricum sau oricui. succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •