oare sunt gravida?

122 comentarii 1 234 5 Înainte ›
0
11-08-2009, ora 16:30
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
ti'am dat un mesaj privat :)
0
11-08-2009, ora 17:09
danutza07
Nu este medic/terapeut
danutza07
kre, elena?
0
11-08-2009, ora 17:41
danutza07
Nu este medic/terapeut
danutza07
imi dai??k apoi sunt ocupata un timp..nu mai pot vb la pc..ast
0
12-08-2009, ora 09:28
danutza07
Nu este medic/terapeut
danutza07
oricare intra pe site asta...va rog sa-mi raspundeti.k nu stiu ce sa mai fac...imivine sa mor de greseala pe kre am facuto...:((:(:((voi astepta
0
12-08-2009, ora 19:47
Simonica
Nu este medic/terapeut
Simonica
Ei bine, poti apela la un doctor, normal.S-a mai intamplat: sa-ti vina luna asta (pt ca ovulul ar fi deja in faza de eliminare, deci ciclul) si apoi dupa, la 1-2 sapt sa afli cu stupoare ca esti insarcinata. Desi au trecut putine zile de la contact, si presupunand ca inca nu ti-a venit, fie ai putea sa faci un test, fie un control la medic pt o analiza rapida sa vezi ce se intampla (sunt sanse mari sa poti ramane).Data viitoare, iubiti-va cu mai multa atentie. Ai grija de tine! Mult noroc
0
12-08-2009, ora 19:51
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
la ce naiba o sperii simonica? cum sa isi faca test? cand abia au trecut 2-3 zile? si apoi daca erai asa de tare si cum ai zic ca e probabil sa fie gravida asa o indrumai sa ia pastila de urgentza ca inca nu au trecut 72 de ore asa ca mai invata inainte sa vb ;)
0
12-08-2009, ora 20:17
Simonica
Nu este medic/terapeut
Simonica
Pt ce sa ia pastila?nu are eficienta 100% ca s-o scape de sarcina, mai ales ca au gafat-o(din cate sp ea, totul e in ea acuma). Daca intr-adevar vrea sa stie ce se intampla, nu ar mai trebui sa stea sa astepte fel si fel de rezolvari. DOCTORUL ii va sp clar si sigur ce e de facut. Cu cat stai si astepti si cauti explicatii, cu atat e mai grav. Si-n plus: cata siguranta mai mare are? Pilula sau Docotrul???
0
12-08-2009, ora 22:05
danutza07
Nu este medic/terapeut
danutza07
apropo am luat pastila si deja si-a facut efectul pt k am cunoscut cv ce nu am avut de cv timp.. am intrebat farmacista...si sunt sanse sa nu raman pt k eu am facut dragoste cu kteva zile inainte de ziua de stop normal si nu are cum...acum merg cu domnul inainte...si pana la urma...e vb de dumnezeu pana la urma nu de pastile el va tine cu cn a fost drept..si vb ta simona nu o sa mai repet aceasta greseala..este invatare de minte...si mai bine..mai incuraja un pik nu sa ma sperii...;););)asa k intre fete...asa cum a fost elena si ii multumesc enorm de mult:*
0
14-08-2009, ora 14:37
Simonica
Nu este medic/terapeut
Simonica
Stiu si eu de pastila de urgenta si ce simptome au, mici scurgeri de sange, e perfect normal. Atunci Doamne Doamne sa fie cu tine danutza07, si sa nu te pedepseasca asa devreme. Esti un caz fericit! Aveti grija de voi.
0
16-08-2009, ora 14:52
andrea02
Nu este medic/terapeut
andrea02
Buna..am 16 ani si acum o saptamana mi-am inceput viata sexuala cu pr meu..am facuto neprotejat..cu cateva zile inainte sa-mi vina ciclul..nu au fost decat 2 sau 3 introduceri si acelea nu prea adanci deoarece eram virgina si ma durea foarte rau..nu si-a dat drumul deloc..totusi a trecut o saptamana si nu mi-a venit ciclul..sunt speriata..e posibil s fi ramas insarcinata??am auzit ca inainte se mai elibereaza un lichid care poate trece neobservat..totusi cred ca nu este cazul..ajutati-ma va rog!!!
0
16-08-2009, ora 15:47
andrea02
Nu este medic/terapeut
andrea02
raspundeti-mi va rooog:(
0
16-08-2009, ora 15:58
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
buna stai linistita andrea02 pt ca sansele tale de a ramane gravida sunt aproape inexistente. in primu rand daca baiatul nu si'a dat drumul e ok, apoi referitor la lichidul de dinainte si anume lichidul seminal el exista dar stai linistita pentru ca in al doilea rand erai aproape de ciclu si plus de asta menstra la fetele curnad dezvirginate se deregleaza :) sper ca ti-am fst de folos
0
16-08-2009, ora 15:59
andrea02
Nu este medic/terapeut
andrea02
pff..ms mult..asa sper s fie:(
:*
0
16-08-2009, ora 16:15
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
asa e.stai linistita :D suntem alaturi de u
0
15-10-2009, ora 18:46
Irina_i
Nu este medic/terapeut
Irina_i
buna...am o nedumerire. Daca el atinge cu mana lichidul seminal, apoi se sterge si atinge organul genital al fetei( care este virgina) exista un risc de sarcina?eram in a5a zi dupa terminarea menstruatiei.
0
16-10-2009, ora 07:16
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
irina_i se vede ca esti incepatoare...sunt sanse de 0 % pt risc de sarcina...pentru ca spermatozoizii nu zboare si se infig direct unde trebuie:))
asa ca stai linistita ca nu e niciun risc de sarcina...
ne tii la curent. :*
0
16-10-2009, ora 16:09
Irina_i
Nu este medic/terapeut
Irina_i
multumesc frumos ptr raspuns elenusha18!:*
0
16-10-2009, ora 16:10
Irina_i
Nu este medic/terapeut
Irina_i
totusi crezi ca ar fi necesar sa fac un test de sarcina?
0
16-10-2009, ora 16:16
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
irina pt linistea ta da poti face cu toate ca eu iti spun sigur ca nu sunt sanse...dar stai linistita cunosc sentimentu :)
0
16-10-2009, ora 20:32
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
am uitat sa specific irina..un test de sarcina da rezultate corecte doar dupa 1-2 saptamani de la actu sexual sau la o sapt dupa intarzierea ciclului :* numai bine ne tii la curent
0
17-10-2009, ora 11:52
Irina_i
Nu este medic/terapeut
Irina_i
da, am inteles...sunt exact 2 saptamani de atunci dar nu ma simt rau, nu am simtome care sa imi dea de banuit...:*
0
07-11-2009, ora 16:54
ela8
Nu este medic/terapeut
ela8
Buna ziua! Ela ma numesc si am 18ani... Mi sa terminat ciclu pe 27 iar pe 5 am avut un contact sexual si individu a ejaculat in mine dar imediat m'am dus la baie de mam spalat si de mam urinat! Raman sigur gravida? Ajutati'ma va rog.Va multumesc, o zi buna
0
08-11-2009, ora 13:33
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
deci au trecut fix 12 zile de cand ti s-a terminat ciclul, plus 4 zile minim care le-ai avut de ciclu ar insemna cam 16 zile de cand a venit ciclul. de ce nu ai luat pastila de urgenta de a doua zi?au trecut 72 de ore de la actul sexual? daca da nu te mai pot ajuta pastilele de urgentza...probabilitatea este foarte crescuta de a ramane gravida. daca urinezi, te speli, faci spalaturi intravaginale degeaba.
0
08-11-2009, ora 13:35
ela8
Nu este medic/terapeut
ela8
Asai...ai dreptate :| orikm au trecut destule ore.de joi de la 23:00.pana akum...orikm ms mult :-s
0
08-11-2009, ora 13:37
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
nu ai pentru ce...sa speram ca ai noroc...oricum un teste de sarcina peste vreo saptamana, o saptamana jumatate...ne tii la curent :*
0
22-11-2009, ora 21:22
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
buna seara... am si eu asa o intrebare mai discreta.

daca cu vreo 2 saptamii in urma eu si cu prietenul meu ne jucam putin. si el a scos penisul si ma atingea pe linga fund. apoi a dat drumul pe linga borta fundului..si nustiu daca a ajuns si in vagin ;(( mentzionez ca sunt virgina si dupa ce am observat ca m-a murdarit la fund diodata mam dus si am facut baie.. kam dupa 20 minute maxim mam dus si am facut baie
ce spunetzi pot ramine insracinata?????? ;((((((((((((
astept un rasp mersi mult anticipat.
0
23-11-2009, ora 07:06
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
pai ati avut sau nu act sexual propriu zis?
de fapt zici ca esti virgina..mai daca prietenu tau nu si-a dat drumu in tine, mai ales ca esti si virgina nici nu sunt sanse sa fii gravida...totusi voi nu va dati seama? virgine, neavand contact sexual doar ca v-a atins pe fund si te-ai spalat? ti se pare ca gravida ramai asa usor si a dracu sperma fuge si intra direct unde trebuie? nu e asa ! succes in continuare si ia-ti grija asta
0
23-11-2009, ora 13:40
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
da dar daca totusi a razbatut pe linga vagin?
0
23-11-2009, ora 14:28
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
mai eu inteleg ca ti-e frica..ia-ti un test daca nu intelegi ca sanse nu sunt. e imposibil nu a intrat inauntru, nu are cum. spre lamurirea ta fa-ti un test
0
23-11-2009, ora 17:59
Irina_i
Nu este medic/terapeut
Irina_i
buna...am o alta nelamurire. Daca dupa un contact sexual(primul...nici nu cred ca a penetrat pana la capat)protejat, a incercat sa penetreze si cu degetul exista riscul unei sarcini?ma gandesc ca atunci cand si-a pus prezervativul a atins cu mana lichidul seminal...Totusi cred ca sa sters de orice urma de lichid seminal dupa fixarea prezervativului, insa sunt la inceput si imi e teama de orice.Multumesc anticipat, astept raspuns:*
Adaugă un comentariu / răspuns
122 comentarii 1 234 5 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •