oare sunt gravida?

122 comentarii 1 2 345 Înainte ›
0
26-10-2010, ora 15:49
cosminuta
Nu este medic/terapeut
cosminuta
buna..am mai scris pe acest forum insa nu sunt lamurita.. am spus k am facut sex neprotejat cu prietenul meu..
el a spus k nu si'a dat drumul.. dar nu e sigur..eram in a 12a zi dupa ciclu.. nesiguranta lu ma pus pe ganduri insa si am luat urmatoarea zi un postinor.. prima pastila si a 2a dupa 12 ore exact cum scrie pe prospect..credeti ca exista sansa sa raman gravida? tin sa mentionez k dupa 5 zile miam facut si un test de sarcina si a iesit negativ
0
26-10-2010, ora 21:31
elenusha18
Nu este medic/terapeut
elenusha18
a 12 zi dupa ciclu e in pragul perioadei de fertilitate, daca nu si-a dat drumu nu exista posibilitate sa ramai. daca si-a dat drumu si ai luat postinor deasemenea nu exista sansa de a ramane, insa nu poti face din asta un obicei cu luatul "pastilei de a 2a zi" pt ca iti poate afecta ciclul menstrual. Parerea mea foloseste o metoda contraceptiva precum prezervativul sau anticonceptionalele ( recomandate de medic). o seara buna
0
27-11-2010, ora 09:58
isuiu
Nu este medic/terapeut
isuiu
buna ziua sunt prima data pe acest forum;am o intrebare am facut sex cu sotul meu dupa ciclu neprotejat ciclu lam avut pe data de 27 octombrie dar acuma citeva zile in urma mia picurat 2 trei picaturi de singe putin mai intunecat si dupa asta gata.oare sunt gravida am simptome de somnolenta
0
09-12-2010, ora 13:32
Utilizator_54569
Nu este medic/terapeut
Utilizator_54569
buna ziua, am si eu o problema foarte mare, pe data de 19-20 noiembrie am fost plecata cu o prietena la un prieten comun la tara, acolo sambata noaptea am inceput sa bem, am baut o bautura foarte tare care ne-a luat imediat de cap, in urmatoarea zii mi-a fost foarte rau si tot ceea ce imi aminteam vag era k eu m-as fi sarutat cu acel baiat si ca el m-ar fii pipait, etc.mie imi este foarte frica ca el sa nu fii profitat de starea mea si sa fii facut si altceva cu el, (eu sunt virgina), pe data de 27 mi-a venit ciclul care a tinut normal, dar acum de vreo 2 zile imi este rau, mi-e greata cand vad mancarea, si ma doare si capul foarte tare si sunt cam ametita din cand in cand.intrebarea mea este :este posibil sa fiu insarcinata??? ce sa fac ?sa incerc un test de sarcina?? Eu nu sunt pregatita pentru un copil, va rog ajutatima, cu un raspuns nu am mai indraznit sa vorbesc cu nimeni despre ceea ce s-a intamplat in acea seara...
0
14-03-2011, ora 01:33
Anytta21
Nu este medic/terapeut
Anytta21
Domnule doctor, am si eu o intrebare!!!Oare am un bebe?Doamne ajuta!!!am menstruatia neregulata, luna trecuta in februarie pe 1 mia venit a tinut cam 2-3 zile a 3 zi a trecut a curs foarte putin si mai inchisa la culoare, luna asta (in martie)ar fi trebuit sa vina pe1 si suntem in 14, am facut aseara un test de sarcina si din pacate a iesit negativ, dar eu sunt balonata, am pofte care nu leam avut pana acum(am vazut un vecin cu o sticla de vin rosu si mia venit pofta si rau pana nu sa dus sotu la el si la rugat sa imi dea si mie o gura, specific eu nu am baut alcool in viata mea si nici acum nul suport), sani ma dor la cea mai mica atingere si ii simt unflati, si spatele ma doare, somn imi e mai ales dupa amiaza iar noaptea nu pot dormi(cam de 2 luni ), nu suport unele mirosuri de parfum pur si simplu imi vine sa vomit si ma albesc la fata...Ce sfat imi dati?Oare sunt insarcinata?si daca da, de ce nu a iesit testul(barza gold) pozitiv?Multumesc, imi cer scuze pentru deranj!!!
0
04-04-2011, ora 22:50
anndreea1
Nu este medic/terapeut
anndreea1
Este posibil ca fiind inca virgina sa fi insarcinata? Se poate ca sperma, de pe mana, la contact cu vaginul, sa patrunda asa incat sa intre in contact cu un ovul? Simptomele nu exista, fara greata, dureri, sensibilitati. CM vine de obicei foarte putin, acum a venit mai devreme cu 2 saptamani decat trebuia, 2 zile, si a fost ceva mai inchis la culoare. Sunt unele schimbari la nivel fizic, burta a mai crescut, insa nu stiu daca este o simpla ingrasare sau sarcina. La momentul asa'zisului "contact sexual" erau trecute 13 de la ultimul CM. Astept raspuns. :*:*
0
05-06-2011, ora 17:29
lari larisa
Nu este medic/terapeut
lari larisa
sunt disperata nu stiu ce sa cred...acuma o saptamana am facut sex neprotejat cu iubitul meu..a ejaculat in mine..doar ca inainte de a face sex cu el mi sa terminat ciclu cu 2 zile inainte...oare sunt insarcinata..? nu miam facut miam facut test a 2 zi doar ca este prea repede sami dau seama...cate sanse sunt sa raman isarcinata daca a ejaculat in mine..:(?
0
09-06-2011, ora 10:19
cosmina07
Nu este medic/terapeut
cosmina07
mereu sunt sanse, mai ales daca el a ejaculat in tine.
Trebuia sa fugi repede la faracie si sa iei un postinor, se zice ca nu e bine sar macar erai sigura.
oricum daca este exact dupa ciclu slabe sanse sa ramai;;)

o zi buna!
0
10-06-2011, ora 23:04
DianaIoana16
Nu este medic/terapeut
DianaIoana16
buna..

sunt inca virgina..
azi eu cu prietenul meu ne jucam..si el a incercat sa bage *** ...dar nu l-am lasat..a bagat doar putin
dupa 2 ore am avut crampe si m-a durut putin burta.. e posibil sa se fii intamplat ceva??
0
26-06-2011, ora 02:25
baiatuala
Nu este medic/terapeut
baiatuala
Buna seara. Va rog frumos un sfat dak se poate sau orice ma poate ajuta k sa ma mai linistesc intr.un fel. Am avut contact sexual neprotejat cu o partenera aqm 3 saptamani aproximativ. nu mi.am dat drumul in ea. dupa o prima parte a actului sexual... partenera a mers la un dush... am mai continuat un pic dupa si km atat. de mentionat insa din ce mi.a zis ea k i.a intarziat ciclul insa nu e prima oara a mai avut asa numitele dereglari. ma poate ajuta cineva intr un fel sau ce ar trebui sa fac ???
0
07-07-2011, ora 22:34
araboaica_lui
Nu este medic/terapeut
araboaica_lui
Buna...Sunt ingrijorata nu stiu cum sa aflu daca am ramas sau nu...ultima menstruatie a fost pe 13 iunie si a tinut pana pe 17 si pe 24 si 26 iunie am avut contact neprotejat cu prietenul meu...ar fi posibil sa raman ?imi doresc f mult un bebe :) de o saptamana am greturi, stari de somnolenta, sanii umflati si dureri de burta in partea stanga.am facut 2 teste si mi-au iesit ambele liniute dar ce-a de-a doua se cunostea f putin...ast rasp urgent...va multumesc :)
0
11-07-2011, ora 19:51
Innes
Nu este medic/terapeut
Innes
Am 49 de ani si nu am raporturi sexuale de câţiva ani. Trebuia sa mă operez şi s-a evitat operatia in preajma menstruatiei pentru a nu se declansa de la, , emotia" operatiei, si a face hemoragie dar, tocmai acum nu mi-a venit ciclul. Precizez că era regulat la 28 de zile. Au trecut 7 zile si nu a venit. Nu am fost sa vorbesc cu medicul care urmeaza să mă opereze dar ma întreb oare se poate instala menopauza brusc?
Şi o stupiditate, poti ramâne insarcinata daca ai facut baie intr-o cadă in care a facut baie un barbat, fireste ca am spalat cada dar era curata nu a fost nevoie de detergent special?
Când pot face un test de sarcină? Si care ar fi cel indicat?
Mulţumesc.
0
22-07-2011, ora 17:04
cristyna18
Nu este medic/terapeut
cristyna18
Buna, as avea si eu nevoie de un sfat.In data de 7 martie am avut un contact neprotejat cu fostul meu prieten.Acum o luna am fost la un control ginecologic de rutina si am descoperit ca am o infectie.Problema e ca de cateva zile ma cam dor ovarele si imi simt burta cam tare si am spasme musculare.Nu am simptome si am facut un test de sarcina care a iesit negativ.S-ar putea sa fiu insarcinata.Multumesc!
0
22-07-2011, ora 17:09
cristyna18
Nu este medic/terapeut
cristyna18
Am uitat sa specific ca am ciclu regulat.
0
02-09-2011, ora 03:14
sory1991
Nu este medic/terapeut
sory1991
buna...luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 25 a lunii si luna asta mi-a intarziat o saptam si o zi si nu stiu dc???nu mi-am facut inca testu eu cred ca trebuie sa m-ai astept un pic poate o sa-mi vina...eu m-ai am un copil de 2 ani si mi-as dorii tare mult inca un bebe...as dorii tare mult raspuns daca se poate va rogggggg
0
07-11-2011, ora 11:44
catalin2
Nu este medic/terapeut
catalin2
buna acum 2 zile am facut dragoste cu prietena mea si era virgina am lasat de 2 ori in ea oare ramane gravida?ajutatima va rog
0
18-11-2011, ora 03:20
akcaha92
Nu este medic/terapeut
akcaha92
Buna.. Am o intrebare de pe 13 august nu mai am raport sexual cu prietenul meu inainte de aceasta sa intimplat de pe 31iulie sa am vro 2 rapoarte sexuale neprotejate.. cred ca as putea fi insarcinata.. imi trebue doar o conferme de ceia ce cred.. am facut un test de sarcina dar pe 24 august am si a fost negativ.. dupa aea nu lam mai repetat.. dar am unele simptome.. ciclul iregulat si de putina durata.. dureri la spate.. mi se infla minele si picioarele.. ma balonez uneori.. ameteli.. dureri de ca.. greturi.. si chiar si putina temperatura uneori.. as putea fi insarcinata cu acestye simptome ???
0
18-11-2011, ora 03:28
akcaha92
Nu este medic/terapeut
akcaha92
buna.. as avea si eu nevoie de parerea voastra.. am 3luni de cind nu am mai facut dragoste cu prietenul meu dar inainte de aceasta sa intimplat sa avem niste relatii neprotejate.. am facut testul dar era negativ dar imi pare ca era prea devreme.. Oare cu aceste simptome as putea afla daca sunt insarcinata ::: gretuti.. ameteli.. temperatura, , dureri de spate.. balonarea intestinului.. mi se infla mainile si picioarele ???
0
02-01-2012, ora 13:31
andra.maxim
Nu este medic/terapeut
andra.maxim
buna ziua! am 28 ani, din luna august 2011 cam in perioasa 15, 17 august a fost ultimul meu contact sexual, iar de atunci nu am mai facut sex, dar stau si ma gandesc mereu ca as fi gravida, ciclu mi-a venit in fiecare luna, nu am greturi nu am nimic, am facut 2 teste de sarcina unul prin septembrie, si nu mi-a dat semne ca as fi gravida, iar altul prin noiembrie si iar nimic, dar eu in permanenta am impresia ca-s gravida, , , stau cu gandul asta de atata timp, ma termina psihic, toti din jurul meu, zice ca am luat-o razna, ...nu am pofte, nu vomit, oricum eu de fel is mai sensibila la mirosuri si am momente chiar de copila vomitam si 4, 5 zile, cand aveam greturi, dar acum, nimic, eu sant o fire mai solduroasa, ma uit la poze de anul trecut, si vad ca nu ar fi vizibil ceva, dar parca mi se pare, ca am burta, iar nu o mai am, ba ca misca, ba ca mi se umfla fata, , , nu mai stiu, ce sa fac, , ,
0
31-05-2012, ora 14:48
anamariaiasi
Nu este medic/terapeut
anamariaiasi
Buna ziua!pe 10mai am facut sex protejat cu prezervativ, si pe 13 mai mi-a venit menstruatia dar nu sange curat, mi.a curs numai sange inchis la culoare maro pe perioada a acelor 5-6 zile cat m-a tinut!acum dupa aproape 3 saptamani ma dor sfarcurile, nu sanii ci am dureri doar la sfarcuri!cam de o saptamana ma dor!side azi a inceput sa ma doara burta gen inaintea menstruatiei!acum nu stiu cand trebuie sa imi vina menstruatia pentru ca o am dereglata, dintotdeauna a fost asa!urinez foarte des dar ma gandesc ca e din cauza ca beau cam 2 litri de apa pe zi!alte simptome nu am!eu nu gasesc explicatie de ce ma dor sfarcurile, niciodata nu m-au durut inaintea menstruatiei!oare sa fiu gravida!pe saptamana viitoare ma gandesc sa fac si un test de sarcina!
0
05-09-2012, ora 21:09
claudia.24
Nu este medic/terapeut
claudia.24
Buna..am o intrebare.Am intretinut cu prietenul meu relatii sexuale (protejat)..sa terminat..a fost totul ok.apoi dupa ccam 25 de minute, am intretinut din nou, doar ca neproteja insa nu sa terminat in mine..Sunt sanse sa fii ramas insarcinata?
0
17-02-2013, ora 14:02
liana liana
Nu este medic/terapeut
liana liana
Buna ziua... Ma numesc Liana. Imi doresc foarte mult un bebe, am avut mai multe contacte sexuale neprotejate. Dupa maxim o saptamana de la contact am facut un test de sarcina care a iesit negativ. La cateva zile am mai facut inca un test, acelasi rezultat.Sunt foarte trisata, luna trecuta am avut menstruatea pe data de 13 ianuarie, ma tinut 4 zile. luna aceasta pe data de 7 si 8 am avut cateva scurgeri maroni, iar pe zece mi-a venit menstruatia care ma tinut doar 2 zile, nu a fot o menstruatie normala, sangerarea a fost mai inchisa la culoare decat de obicei. Cu o saptamana sau doua in urma, sani ma dureau foarte tare, se umflasera. am strans de un san si a iesitr o picatura mica de apa. Acum sunt moi, niciodata inaite sa imi vina menstruatia nu aveam probleme cu sani, am avut si ceva greturi diminata, dar foarte putin, ma simteam si foarte obosita. Intrebarea mea este... oare sa fiu insarcinat, si sa am mestruatie peste sarcina??? Va rog eu mult sa imi raspundeti, ca sun asa de nerabdatoare. O zi buna sa aveti.
0
17-02-2013, ora 14:22
liana liana
Nu este medic/terapeut
liana liana
imi raspunde si mie cineva??? :(((((
0
29-03-2013, ora 08:41
kiti201
Nu este medic/terapeut
kiti201
buna ziua
am si eu o nelamurire dc ma puteti ajuta.
pe data de 16 martie am avut cm pe 20 mi sa oprit iar pe 25 martie am avut contact neprotejat cu sotu oare e posibil sa fi ramas insarcinata.simtome nu am prea avut numa ma durut un pic spatele si pe 28 am fost foarte balonata.cand ar trebui sami fac un test de sarcina sau ce credeti.astept raspunsurile dumneavoastra.
0
06-04-2013, ora 12:26
ely27
Nu este medic/terapeut
ely27
Buna! Sunt noua pe forum si am si eu o nelamurire: am nascut acum 7 luni, nu mi-a venit ciclul inca si mai si alaptez. Acum ceva timp am avu relatii sexuale cu sotul meu, insa nu a ejaculat in mine. E posibil sa fiu insarcinata? Multumesc anticipat
0
22-04-2013, ora 09:01
kiti201
Nu este medic/terapeut
kiti201
ne raspunde si noua cineva
0
22-04-2013, ora 09:02
kiti201
Nu este medic/terapeut
kiti201
cred ca nu mai este nimeni pe pagina asta
0
17-08-2015, ora 17:42
Florentina1187
Nu este medic/terapeut
Florentina1187
Bună ziua! Pot fi însărcinată dacă testele de sarcină sunt negative? Eu şi soţul meu avem contacte sexuale neprotejate de aproximativ 2 luni. În ultimul timp(adică de vreo 2 săptămâni) dimineata am greţuri, simt un uşor disconfort, am arsuri şi uneori am stări de oboseală chiar şi după un somn bun. Nu pot folosi lipsa menstruaţiei ca şi semn de sarcină încă, pentru ca e neregulată. Sani îmi sunt mai sensibili ca înainte de menstruaţie şi parcă îi simt mai plini. Deşi eu simt ca sunt însărcinată îmi este teamă de o eventuala dezamăgire. Medicul la care obisnuiesc să merg este în concediu aşa ca îl astept, însă până atunci am nevoie de câteva sfaturi. Va mulţumesc!
0
19-12-2015, ora 21:54
12anonim12
Nu este medic/terapeut
12anonim12
Bună.am o întrebare în dată de 9 iunie am aflat ca sunt gravidă şi după o lună l.am pierdut adica pe 9 iulie.am ast câteva luni să mă refac şi din câte am citit după o lună sau două poti să rămâi din nou gravida... În octombrie cm mi.a venit pe 14 iar în noiembrie mi.a venit pe 24...oare luna decembrie pot să rămân gravidă am uitat să sp ca cm îl am neregulat...poate râmând gravidă mai greu...îmi doresc ff mult un bebe mai ales ca am pierdut unul.mă poate ajuta cineva cu un răspuns multumesc
0
22-12-2015, ora 00:53
12anonim12
Nu este medic/terapeut
12anonim12
Bună.am o întrebare în dată de 9 iunie am aflat ca sunt gravidă şi după o lună l.am pierdut adica pe 9 iulie.am ast câteva luni să mă refac şi din câte am citit după o lună sau două poti să rămâi din nou gravida... În octombrie cm mi.a venit pe 14 iar în noiembrie mi.a venit pe 24...oare luna decembrie pot să rămân gravidă am uitat să sp ca cm îl am neregulat...poate râmând gravidă mai greu...îmi doresc ff mult un bebe mai ales ca am pierdut unul.mă poate ajuta cineva cu un răspuns multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
122 comentarii 1 2 345 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •